Jaká máte rajčata?

Od: ® odpovědí: 7 změna:
avatar samurraj

Ahojda všem, pochlubte se, jak Vám rostou rajčátka

Moje jsem dával cca 20. Února.


Jaká máte rajčata?
Jaká máte rajčata? #2
7 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar joudic

my jsme lini a kupujem si sazenice :)


doplněno 07.04.16 23:15:

ty tornada jsou stejne nakonec chutove nejlepsi :) a letos se chystam na melouny ve foliaku, tak jsem zvedavy

 


0x

Ahoj.

Sakra! Už je tu zase nová sezona. Soused to pěstování zabalil už loni na podzim a já mám ještě kus času se zase nějak rozhodnout. Možná začnu nabírat sazenice až kolem konce Května. A nebo vůbec ne? Je to těžký rozhodnutí.

 


0x

Tak naše rajčata jsou o něco (o dost) menší než ta vaše. Zato dýně asi za chvíli za tím oknem v pokojíku už plodit...

 


0x

Zdravím,Samurraj,zrovna jsem dávala dotaz ohledně pěstování na balkoně,závěsným systémem. Zahrádku nemám,ale moc bych chtěla domácí rajčata,která voní jako rajčata a chutnají jako rajčata;). Poradíte mi,jak na to? Zdá se,že jste šikovný Mičurin *smich*.

Děkuji JISKRA


Nejsem žádný odborník, to ani náhodou.Můžu se zeptat, jakou odrůdu máš? Já jsem zatím vyzkoušel Býčí srdce, Tornádo, Bejbino, Azték, Stupického... Býčí srdce už bych si nekoupil, je to moučnatý typ, který nemám rád. Zatím chuťově nejlíp mi vychází Tornádo, což je klasické větší rajče. Co se týče opravdu vynikající sladké chuti, pak mohu doporučit Bejbino. Je to Cherry rajče, ale naprosto vynikající a ty Aztéky taky nejsou špatné, ale jsou žluté.

Jinak k tomu pěstování:

Zasít do malinkých kelímečků, které koupíte jako plato v obchodě se semeny. Nejlépe když se dá propařený výsevní substrát.

Asi po třech týdnech je to dobré přesadit do větších kelímků (každé rajče zvlášť). Musí mít zkrátka trochu prostoru. Jako zeminu dávám výsevní substrát, ale již ho promíchám buď s kompostem nebo prostě s obyčejnou hlínou. Půl na půl. Když mají nějakých 10cm, tak si namíchám do stříkačky na kytky Hnojivo Harmonie mikroprvky (stojí 60Kč) a vydrží na obrovskou plochu. A tím to každý týden nastříkám. To opakuji třikrát a poté ještě když to kvete.

Ven do plastikových pytlů to dávám Někdy na konci Dubna, někdy v Květnu (dle počasí). Do pytlů dám normální zeminu smíchanou s kravským hnojem nebo kompsot. Každý týden si dám do kbelíku trochu hnoje a smíchám s vodou a touto zálivkou zaliji trochu ke každému rajčeti. No po tomto mám vždy prales, rajčata dosahují cca 2 metry na výšku a stonky mají jako strom. A rajčat jak máku. Dám fotky až budou plodit Hodně štěstí.

PS: Sakra, teď jsem tu prozradil veřejně své "Know How" *smich*

Děkuji za rychlou odpověď,myslela jsem,že koupím už sazenice. Mám balkon na východ,tak nevim,jestli nebude málo slunce,proto uvažuju o tom závěsným systému,aby byly trochu výš. Kdyžtak koukněte na odkaz a dotaz vložený tady na poradně asi před půl hoďkou a napište mi prosím svůj názor. Jsem pěstitelka panna,tak uvítám každou cennou radu *smich*. Děkuji JISKRA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]