Proč jsou byty na severu tak levné

Od: odpovědí: 10 změna:

Proč jsou byty na severu čech tak levné? Celý život bydlím v pronájmu a na důchod bych si chtěl něco vlastního pořídit. Když vidím že se tam dá sehnat byt v domě po revitalitzaci za 200 000 Kč, tak mě to docela láká. Šli byste do toho?

10 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar majsterjoe

Pokud bych měl zůstat navěky zavřený v tom bytě tak ano. Je třeba se porozhlédnout po okolí. Dostupnost obchodů, lékařů, služeb, nedostupnost cikánů a jiné verbeže...rozumněj, levné byty znamenají že tam nikdo moc bydlet nechce. V Chánově bylo taky spoustu levných bytů na prodej.

 


0x
avatar majo78

přesně jak to napsal kolega předemnou za 200 je to nějaký chanov nebo jim podobné lokality bez práce a s hodně nepřízpůsobivýma kde se v noci nevyspíte

 


0x

V Ústí n/L např. kvůli nedostatku práce, což důchodci nevadí; ale hlavně přemnožení cikáni. Dříve taky tam bylo nedýchatelno kvůli průmyslu, to už se dost zlepšilo.

 


0x

Já na severu Čech bydlím, a je to tu plné cigánů, dostupnost něčeho je až v České Lípě, v Liberci a v Jablonci nad Nisou (o Ústeckém kraji nic moc nevím). Stáhni se sem, hlavně se nestěhuj do Mostu, Chomutova, Varnsdorfu nebo Rumburku ! Jestli tu chceš opravdu být, tak si dej pozor na hubu, jinak dostaneš. A práce tu také moc není.

 


0x

Protože tam není práce a nikdo tam nechce bydlet.

 


0x

Říká se jim také ,,vyloučené oblasti,,.

A jak správně uvádějí rádci - nedostatek práce, když už by nějaká byla, tak nízký plat, kumulace tzv. nepřizpůsobivých, tedy lidí, kteří nemohou sehnat práci /když už chtějí pracovat/ z důvodu nízkého vzdělání /nemají co zaměstnavateli nabídnout/.

Většinou je tu i jiný životní styl. Tedy ponocování a chození, sezení na ulicích, včetně dětí, poté delší vyspávání druhý den.

Hluk, nadávky, špína, větší možnost napadení, přepadení, okradení, vyloupení obydlí apod..Mnoho starousedlíků, kteří bydlí v domcích se zahrádkou uvádí, že jejich úrodu sklízí někdo jiný.

Já osobně mám ráda klid a bezpečí, takže v žádném případě bych do toho nešla. Spíše někde okolo Prahy, aby byla na dosah kultura, výlety apod..Ale jistě by se našla v naší republice i jiná místa. Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady...

 


0x
Bydlím v ústí nad Labem a můžu říci ze panelákové byty ve slušné lokalitě v osobním vlastnictví tipují od 10-12 tis. za m2. V luxusnějších lokalitách v činžovních domech klidně 25 tis. a více. Pokud jde o ceny které uvádíte pak se bavíme o lokalitách s nepřizpůsobivími občany a v severních cechach jich je bohužel dnes dost. Ty byty jsou i zadarmo drahé a to mi věřte! Vůbec nejde o severní cechy, i práce tu poslední dobou je dost jde pouze o jeden veliký problém.

 


0x

Pane,kupovala jsem 2 garsonky-mám 2 syny-a opravdu dobře jsem musela vybírat a hlavně-vidět místo,lidi,co tam bydlí,zkontaktujte společenství vlastníků-ptejte se,kolik je tam neplatičů,jak často tam zasahuje policie atd.Sever Čech, to je velký problém s nepřizpůsobivými a neplatiči...jsou byty,kde v 1+kk žije 15 lidí,kteří nepracují...nebo ve vedlejším vchodu.Jinak v dobrém neproblémovém domě-koupila jsem- stojí garsonka1+kk tak 300 000kč.Nedejte se napálit,realitky chtějí prodat a je jim jedno,že chcete si v klidu žít v penzi.

 


0x

Proč jsou byty na severu tak levné? Těch faktorů je několik. Nedostatek práce, špatné ovzduší, poměrně špatná lékařská péče a co hlavně hovoří pro nízké ceny bytů v panelácích jsou určití obyvatelé, které sestěhovali z atraktivních míst země podnikatelé s nemovitostmi. Pokud by jste měl zájem se na sever (jedno zda Čech nebo Moravy) odstěhovat, nejdříve si sám lokalitu pečlivě projděte, prohlédněte, dejte se do řeči s místními.

 


0x

Nikdo nechce bydlet s ...však víte, koho myslím.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]