Jak se dostat z registru dlužníků

Od: Datum: 07.04.16 13:02 odpovědí: 3 změna: 07.04.16 14:59

Dobrý den, mám dotaz ohledně registru dlužníků.

Dělala jsem ručitele bývalému příteli, který ale po určité době šel do insolvence, oddlužil se díky nemovitosti. Zaplatil všem věřitelům 30% dlužné částky.

Společnost, kde jsem figurovala jako ručitel, tak se přihlásily jako věřitelé a souhlasili s 30% úhrady dlužné částky. Tím pádem to je vyřešené.

Ale, chci se zeptat, je nějaká cesta jak se z registru dlužníků dostat, chtěla jsem si zažádat o hypotéku, ale dozvěděla jsem se, že v mém případě to je nemožné. Bylo mi řečeno, že po dobu 5 let nemám šanci žádné půjčky.

Bývalý přítel teprve dostane od soudu vyrozumění, že vše proběhlo v pořádku a je oddlužení.

Vše trvalo zhruba jeden rok od prvního dne, co se rozhodnul pro insolvenci.

Moc děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.16 13:39
Pockejte 5 let a pak budete z registru dlužníků vymazána
Od: jivi®
Datum: 07.04.16 14:23

No to jsem právě nechtěla, myslela jsem zda není nějaká cesta to pořešit dřív.

Datum: 07.04.16 14:59

Záleží v jakém registru je záznam veden. Pokud v komerčním SOLUSu, pak lze výmazu dosáhnout. Nicméně pokud se jednalo o banku, pak ty používají vlastní registry a tam se výmazu nedomůžete.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.