Doporučený dopis na poště

Od: Datum: 02.04.16 02:41 odpovědí: 5 změna: 02.04.16 13:27

Mohl by mi prosím někdo poradit: matka dostala výzvu k vyzvednutí doporučeného dopisu na poště.Je vysokého věku,ven již nechodí,dům je zamčený,takže i pošťačka se do bytu nedostane,jelikož máma neslyší zvonek,ani by nesešla ze schodů.Na poště mi odmítli dopis předat,nevím tedy jak dále postupovat.Dopis je dost dležitý.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.16 04:55
avatar

U tohoto dopisu se s pracovníky pošty dohodněte na náhradním doručení v určitou dobu. A to v dobu, kdy u maminky budete vy nebo pečovatelka nebo někdo úplně jiný. Kdyby to mělo být mimo pracovní dobu, jistě by se s malou čokoládkou v ruce jednalo rychleji.

Do budoucna si opatřete průkaz příjemce. Průkaz se vydává na poště, stojí pár korun a veškerou doporučenou poštu s ním můžete přebírat za maminku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 11:25

Kromě zásilek určené výhradně do rukou adresáta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 12:23
avatar

Jenom doplním bimbam: říká se tomu opakované doručení. Sjednáte si na určité datum, kdy někdo bude s matkou doma a otevře doručovatelce. Pokud k Vám chodí stálá doručovatelka, tak ji budete znát a ona i Vás a Vaši matku, že je již ve vysokém věku. V tom případě nepochybíte, pokud ji dáte telef. číslo. Já jsem to také takto měla ošetřené. Samozřejmě musí být ochota a vstřícnost u doručovatelky, to víte, lidi jsou různé.

Podívejte se na výzvu, mnohdy tam bývá služba po uplynutí úložní doby vhodit do schránky. Potom byste měli dopis většinou po deseti /nebo i jinak/ ve schránce a bez podpisu.

Velmi dobrá rada je pořídit si průkaz příjemce. A i ten by Vám měla pomoci zařídit právě ta doručovatelka přímo u maminky doma. Správně má určité a potřebné tiskopisy nosit u sebe. Tato služba je placená, za mě byl poplatek vystavení průkazu 50 korun, nyní nevím, ceny se stále mění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 02.04.16 13:20
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana11
Datum: 02.04.16 13:27

Děkuji moc za odpovědi !

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.