Kolik vyšlo čísel časopisu autíčka ČSSR

Od: Datum: 31.03.16 11:03 odpovědí: 3 změna: 01.04.16 07:28

začal jsem je sbírat ale vlastně nevím kolik časopisů vždy s jedním kultovním autíčkem ČSSR vyšlo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.16 12:03
avatar

Pokud myslíte kultovní auta ČSSR tak sestra jich má 53 ale netuším, zda je to kompletní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 12:04

Myslíte tyhle?

Podle seznamu jich je 145 *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.16 07:28
avatar

Zdravím,
V serii Kultovní auta ČSSR vyšlo celkem 145 časopisů s modely, celkově byla tato serie vydávána v průběhu více jak 6 let.
Předplatitelé byly v určité výhodě oproti normálně nakupjícím v trafikách a to nejem kvůli dárkům (některé modely byly pouze jako dárky - normálně nebyly dostupné, dále pak byly dárkem vitriny, které se daly ale koupit (objednat) i volně), ale protože občas trochu vázla distribuce a některé modely se v trafikách sháněly hůře (zejména ty atraktivní - Tatra 603-1 atp.). Problém nastal pro předplatitele od čísla 138 výše - předplacení přestalo fungovat a modely byly jen po trafikách, pak se distrubuce zhroutila úplně. Nakonec to vydavatel vyřešil tak, že posledních cca 7 modelů poslal opětovně do trafik, ale už se to špatně hlídalo a tak některým sběratelům občas nějaký ten model z posledních vydaných chybí a některé se i dost těžko shání - konkrétně se to týká hlavně čísla 145 - Trabant 1.1, protože to byl model žádaný a nepředvídatelnou distribucí ho chytit v trafice bylo doslova umění.
Pokud vám některé z modelů chybí, občas lze některé zakoupit třeba na aukru, e-bay, přes inzertní servery, případně v některých na tyto modely zaměřených facebookových skupinách. Pokud budete shánět některý z nevyhledávaných modelů, dají se koupit i za cenu nižší než byla původně prodejní (občas i pod 100,-Kč), ale naopak u vyhledávaných modelů počítejte s tím, že model nekoupíte za původních 199,-Kč, ale třeba taky až 600 - 800,-Kč.
Jen pro zajímavost - obdobné serie byly vydávány i pro další státy - Polsko, Rusko, Rumunsko )a tuším, že i Maďarsko) a dají se sehnat i u nás - konkrétně třeba právě přes FB skupiny, kde se někteří lidé dovozem a prodejem zabývají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.