Ztráta splátkového kalendáře

Od: Datum: 31.03.16 00:07 odpovědí: 4 změna: 31.03.16 17:50

Zdravím, poradí mi někdo, co mi hrozí pokud jsem ztratil splátkový kalendář? Můžou mi poslat nový s tím, že by se tam provedené platby později dopsaly?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 31.03.16 00:15

My zde nevíme, jaký máte kde kalendář. Obraťte se na toho, co vám kalendář dal. Zde to nevyřešíte. Jinak provedená platba později = exekuce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 08:46

Otázka není položena jednoznačně.

"že by se provedené platby později dopsaly".. a ty platby byly provedené v řádném termínu? nebo budou splátky doplaceny až po získání splátkového kalendáře.

Ta první varianta by neměl být problém. O platbách máte jistě nějaký doklad - výpis z účtu, útržek složenky, potvrzení od osoby, která částku převzala. Urychleně bych kontaktovala společnost a požádala o vystavení splátkového kalendáře a dopsání plateb na základě dokladu (zaslala bych kopie).

U druhé varianty musíte počíitat se sankcemi (smluvní pokuta, exekuce,..) a společnost bych kontaktovala o to rychleji a pokusila se s nimi domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 10:35
avatar

Ve statni sprave vymluvy nefunguji, pokud to mate nachystano jako vymluvu proc neni nejaka splatka uhrazena... tak vam stejne hrozi exekuce.
Splatkovy kalendar je jen papir s udaji pro vas, na pockani vam ho vytisknou a nebo znovu zaslou (na vase naklady). Cisla na papire nikoho nezajimaji, zajima je jestli jsou k uvedenemu datu zaplaceny na uctu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 17:50
avatar

... takže strach a obavy stranou a rychle běžte tam, kde jste ten kalendář podepisoval a poproste o nový výtisk. Zároveň požádejte o "rekapitulaci" vašich dosud zaslaných splátek, ať jste v obraze, co vám ještě u nich zbývá k placení. A papír doma uložit, ne nosit po kapsách, odeslané splátky si tam poznamenat, na konci splácení si to s nimi odsouhlasit, že je to vše vyřízeno a ukončeno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.