Ekonomická otázečka

Od: Datum: 30.03.16 18:10 odpovědí: 16 změna: 01.04.16 14:01
Proč se někde pracuje na 12 hod. směny?
Proč není v těchto provozech 3 směnný provoz?
Já kdybych měl firmu, nebudu takové otrocké směny zavádět. (Vím, že pak mají třeba 3 dny volna,ti co pracují dvanactky.).
Tak proc to tak je?
Díky za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 30.03.16 18:21
Protoze se tak treba domluvil zamestnavatel s odbory. Ma to treba navaznost na njtnost dodelani prace. A zamestnavatel usetri za sprchy.
Datum: 30.03.16 18:21

Je to jednoduché, je to výrazně levnější pro zaměstnavatele. Na 3 směnný provoz musíte mít více zaměstnanců a minimální mzda společně s odvody dělá hodně.

Od: vilik
Datum: 31.03.16 11:44
Může to být výhodné i pro zaměstnance. Ušetří část nákladů na dojíždění a čas, který by strávil na cestě. Možná i část peněz, které by utratil za dražší jídlo, pokud není zajištěno stravování s dotací.
Rodiče můžou ve volnu dojít s děckem k lékaři i být s ním na střídačku doma při nemoci.
Volno lze využít pro nerušenou nutnou práci doma, k vyřízení úředních věci, k prodloužení pobytu na chalupě.
Někdo ve volných dnech podniká, někdo si třeba zvyšuje kvalifikaci.
Je toho víc, proč někteří chtějí pracovat tímto způsobem.
Souhlasím s tím, že mezi výhody pro zaměstnavatele by mohly patřit nižší mzdové náklady. Délka týdenní pracovní doby jednoho zaměstnance je při 3směnném a nepřetržitém režimu kratší než u dvousměnného.
Datum: 30.03.16 18:23

tak třeba konkrétně u nás - pracovala jsem jako sestra v nemocnici a když nám zaměstnavatel místo dvanáctek nařídil trojsměnný provoz, tak jsme se bouřili a chtěli zpátky dvanáctky. zaměstnavatel chvíli vzdoroval a trval si na svém, ale pak pochopil, že jestli mu nemáme odcházet, tak holt ty dvanáctky budeme sloužit ;)

Datum: 30.03.16 18:37
Dělám dvanáctky od roku 1989. Neumím si představit že bych musel celý týden vstávat o půl pátý. Takhle udělám 7 denních a 8 nočních a mám měsíční normu splněnou. Po osmičkách bych musel do práce 20x
Zlatý dvanáctky.
Od: dota
Datum: 30.03.16 18:44

Zajímavé. Já dělal ve dvou firmách 12 a totálně jsem je nesnášel.

Datum: 30.03.16 18:53

Co je na tom zajímavého? Pokud budu někde dřít jak soumar 8 hodin, pak je jasný, že 12ti hodinová směna bude ještě větší hrůza!

Pokud budu mít 12 hodin v práci celkem pohodičku, pak jsou 12ky a hlavně to volno k nezaplacení. Mně vyhovují 12ky a neměnil bych! :)

Datum: 30.03.16 18:57

Zajímavé je to, že se někomu líbí 12. Pro vás může být zajímavé to, že je na této planetě ještě někdo, komu se 12 nelíbí, tedy já.

Datum: 30.03.16 19:10

proč by mělo být zajímavé, jestli se někomu dvanáctky líbí nebo nelíbí? každý jsme přece jiný, ne?

Datum: 30.03.16 22:13

A můžete mi prosím vysvětlit, proč by to pro mě nemohlo být zajímavé? Děkuji. Jinak souhlasím, každý jsme jiný.

Datum: 30.03.16 23:13

ale tak jistě, uznávám, že někomu to může připadat zajímavé, byť pro mne je nepochopitelné, co by na tom mělo být zajímavého. směnnost či délku směn beru jenom jako jeden z parametrů volby zaměstnání a je fajn, že se všichni necpeme na jedno místo, protože nám všem vyhovuje jedno a to samé ;)

Datum: 30.03.16 23:25

Kdyby jste mě znal, tak bych se vám zdál asi celý nepochopitelný. Mějte se hezky.

Datum: 30.03.16 23:25

Může za to blb Edison...jak zpívá Dobeš...

Datum: 31.03.16 18:43

Protože to umožňuje naše legislativa, protože to vyžadují

provozní podmínky zaměstnavatele

a protože pracovní dobu i rozvrh směn určuje zaměstnavatel...

Datum: 31.03.16 22:09

Ahoj.

Kámoška jezdí do ,,Vložkárny,, ONTEX v Turnově a tam má tyhle všeliaké směny všechny. Dělá ty turnusy. Někdy má volno v týdnu a dvakrát za měsíc maká jako šroub i o veekendech. To bych asi nedal.

Od: jentak
Datum: 01.04.16 14:01

Co jsem tak odpozoroval od ostatních a na sobě, tak většinou se dělaly dvanáctky tam, kde byl nepřetržitý provoz, tedy v noci, o sobotách i nedělích. Pak to vycházelo "tak nějak rozumně", a mně se to líbilo. Tam kde dělají dvanáctky jen v týdnu(Po-Pá) mají dost nepravidelné týdny. Různé ty krátké a dlouhé apod. To by se mi asi moc nelíbilo. Ale kdyby za to byla obživa pro rodinu, a nic jiného nebylo... člověk si zvykne na vše.

A ještě jeden důvod pro dvanáctky tu úplně naplno nezazněl. A to je turnusový provoz, dnes asi hlavně na dráze. kdy by se pracovník nestačil vrátit za 8 hod. zpátky do výchozí stanice, a musel by ho střídat někdo cestou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.