Čistí si zuby u televize, uf!

Od: Datum: 28.03.16 21:45 odpovědí: 29 změna: 01.04.16 14:21

Já nevím, jak Vám, ale mně to zvedá žaludek. A přitom je to takový trend chodit po bytě s kartáčkem v ruce a pěnou v puse, že je to i v televizi. Syn mi takhle přišel otevřít. Vnučka vedle mne sedne na gauč k televizi a v puse kartáček. Už jen ten zvuk a to bílé v puse a já musím pryč. Taky vám to dělá zle? To je přece docela intimní a neestetická záležitost.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.16 21:47

Dělám to taky tak. *smich* Akorát ta pěna v puse, musí se chodit plyvat, jinak kape. Jinak na tom nic nechutného nevidím. Ani neestetického. Před rodinou, přítelem, dělám více intimních a neestetických věcí než čištění zubů. *smich*

Datum: 28.03.16 21:49

*nevi* No já třeba, pokud u toho nechodím, si ty zuby prostě nevyčistím :( Jestli to vadí, řekněte jim to - ale jsou u sebe doma (asi?), tak účinek nelze předvídat. Vnučce je kolik? U nás děti běžně chodí s kartáčkem po bytě, ještě jim nejsou 3 a že by stály v koupelně poslušně u umyvadla, to fakt ne. Jsme rádi, že si je vůbec vyčistí...

doplněno 28.03.16 21:51:

Jsme každý jinak nastavený. Já nesnáším šťouchání párátkem v puse, ať už je jakkoliv zakrýváno a činěno sebenenápadněji, v restauraci. Jednou jsem takhle řekla příteli, že nechci, aby to dělal, a vzápětí to jeho maminka začala dělat...:-D

Od: martinkas
Datum: 28.03.16 21:52

Vnučce je 12.

Datum: 28.03.16 21:54

Taky to občas dělám. Někdy při tom dokonce sedím u počítače, ale to je trochu potíž, protože mi dělá problém ovládat myš levou rukou a ovládat levou kartáček už nezvládám vůbec *smich*. Ale je fakt, že u toho většinou nebývá nikdo další, koho by to pohoršovalo.

doplněno 28.03.16 21:56:

Taky jsem se při čištění zubů pokoušel telefonovat, ale to fakt moc nešlo. *smich*

doplněno 29.03.16 10:54:

Dá se to naučit tak, že to ani nekápne a brada zůstane suchá. Takže jen nakonec odběhnout do koupelny, vyplivnout a vypláchnout.

Datum: 28.03.16 21:57

martinkas@ dávám za pravdu, vím o čem je řeč. Ale dnes naštěstí žiju sám a jsem rád, že žiju sám.

Od: xy
Datum: 28.03.16 21:58

Tak to by mi asi taky vadilo. Trochu mi vadí, když strejda, který jezdí často na návštěvu, při čištění zubů zaprská celý zrcadlo v koupelně no, skoro celý

Datum: 28.03.16 21:58
Intimní a neestetická? Ne. Pouze nepraktická (něco může ukápnout). Naštěstí bydlím sama, tak nikoho neobtěžuji, když si s kartáčkem v puse chystám věci do práce.
A naštěstí bydlím sama, tak mě nikdo neobtěžuje s kartáčkem v puse u televize.
Samozřejmě je tu ještě něco podstatnějšího, než je estetika, intimita a slabé nervy. A tou věcí je kvalita prováděného úkonu. Mona
Datum: 28.03.16 22:00

Mně by to vadilo spíš že mám slabý žaludek. Ale možná ho mám od slabých nervů :)

Datum: 28.03.16 22:09
Xy - no nemyslete si, já na to právě nervy nemám. Žaludek jo, ale nervy ne. :)
Jak už bylo psáno výše, naprosto nesnáším vrtání se v zubech párátkem, takové to vymlaskávání zbylé potravy mezi zuby nebo i mluvení s jídlem v puse. Jak to někdo v mé blízkosti začne praktikovat, má asi 5 sekund, než vybuchnu. M.
Datum: 28.03.16 22:02

Mě třeba přímo zubařka doporučila. Kup si jednosvazkovej zubní kartáček a ty moudráky si drbej doma u televize, nebo ti je brzy vyšklubnu.

Datum: 28.03.16 22:15

jednosvazkový kartáček mi taky zubejda vnutila a hned jsem si jím vyčistila dvě plomby a běžela k zubařce znova

Datum: 29.03.16 10:04

Asi by mi to nevadilo, ale nechápu, jak si někdo může sednout k televizi a čistit si v křesle zuby. Vždyť to musí stékat po bradě a ten dotyčný musí být umatlaný. Také se mi někdy stane, že s kartáčkem v puse přecházím po koupelně, ale ne dlouho, teče mi to po bradě a je mi to nepříjemné, tak se zase skloním nad umyvadlo.

Od: asd1
Datum: 29.03.16 10:24

Úspora času - jednou rukou čistim a mezitim můžu druhou dělat něco jiného nebo sledovat TV atd. Pokud vám to vadí, tak jí to řekněte a poproste ať to před váme nedělá.

Dá se čistit i bez slintání, a kdo slintá tak si může pod bradou držet ručník nebo odbíhat do koupelny otřít si bradu.

Problém s tím nemám...

Od: coco
Datum: 29.03.16 10:36

Ono by se to totiz jinak nevydrzelo cistit potrebne dlouhou dobu, u umyvadla snad jen tak minutku, pri pohybu po byte podstatne dele a dukladneji *jasne* takze ta reklama v tv k tomu ucelne nabada a kdyz si date spravne pastu na suchy kartecek, tak to ani nekape :)

Datum: 29.03.16 13:09

tak ty dvě minuty úspory času mě až tak nevytrhnou, hlavně když pak přičtu, kolik času strávím čučením na tv, internet atd )

ani v dětství mi nečinilo problém čistit si zuby v koupelně , dokonce ani mým mladším sourozencům s LMD ( dnes se tomu tuším říká ADHD ) Myslím, že je to jen na zvyku. Jak nás to rodiče naučili, tak jsme to dělali.. Jak bychom se pak třeba bývali najedli, když bychom nevydrželi ani 5 minut sedět u stolu

Datum: 29.03.16 11:07

Jsem asi jedna z mála těch, kterým toto vadí. Zuby jsem si čistila celý život sama v koupelně u umyvadla, na táboře v dřepu u potoka. Pohled na ostatní lidi čistící si zuby se mi nelíbí, když plivou pěnu, připomíná mi to zvracení.

A co sama nemám ráda, nedělám ani ostatním.

Viděla jsem krátký snímek z Anglie, byla to spíš taková reklama na údržbu ústní dutiny. Tam lidé ty tenké jednosvazkové kartáčky nosí s sebou a používají takřka všude. V ZOO, na ulici, v tramvaji. Jednou rukou se drží tyče, druhou rejdí karáčkem v ústech. Provozovalo se to ale nějak nasucho, pěna u toho nebyla. Jen v restauraci to naštěstí neprezentovali.

Připadá mi to stejně intimní, jako když si člověk před někým dělá hygienu po stolici, při menstruaci apod. Také s tím neleze na veřejnost. Myslete si o mně, co chcete, ale čištění zubů je podle mě úkon, který by měl patřit jen do koupelny. Vždyť ústní dutina, to je soukromá věc, stejně jako třeba zadek. Nemám pravdu?*bzum*Jaga.

Od: coco
Datum: 29.03.16 11:38

U starsi generace neni nic zvlastniho, ze otevrena pusa a cenici se zuby vadi, povazovalo se to za neslusne, driv se totiz ani ukazovani zubu pri usmevu nehodnotilo kladne (asi se o zuby prilis nepecovalo), i ve filmech pro pametniky vidime usmevy herecek vetsinou se zavrenymi usty, zubate usmevy prisly do mody az pozdeji s americkou propagaci bilych tzv."thymolinovych zubu" :)

Datum: 29.03.16 22:30

moje řeč babajaga

Datum: 29.03.16 12:02

ani mě to nepřijde estetické, ale je pravda, že mi to zubařka taky radila - prý se mají zuby čistit dlouho a důkladně, a kdo z nás to vydrží ohnutý nad umyvadlem, že? já většinou s kartáčkem přecházím po koupelně a dělám různé jiné úkony, mezizubní kartáčky používám klidně i přes den v obýváku, ale jen když jsem sama - nechtělo by se mi ukazovat se tak druhým... a asi by se mi nelíbilo na druhé v takové situaci koukat...

tazatelko, když vám to tolik vadí, řekněte to synovi a vnučce, určitě pro ně nebude problém odložit čištění, až tam nebudete...

Datum: 29.03.16 12:32

Vnučky a my dospělí si čistíme zuby v koupelně, vnučky mají přesýpací hodiny a i ta co ještě všechny zuby nemá si je vytrvale čistí. Pokud to dělají dospělí, nedivte se, že to dělají i děti. U nás se prostě s kartáčkem nechodí, s pitím se nechodí, jí se u stolu a používá se příbor a bez zapnuté televize, max. hraje rádio.

Datum: 29.03.16 12:56

Bohužel tento styl chování, čištění zubů u televize kdysi propagoval i pan Šmucler, který tvrdil, že sám doma sedí u TV a dvacet minut si (i na sucho) drhne zuby. Nelze se divit, že se tohoto následně chytne nějaký podobný chytrolín a pustí do světa např. ztvárněním v seriálu a lavina se valí. Dnes se bohužel málokdo řídí vlastním rozumem a ohled na druhé je pojem poměrně vzácný.

Datum: 29.03.16 18:17

Salamos, tak jestli si je drhne na sucho, tak si akorát pohmoždí dásně. To je zase nějaká jeho "volovina", aby byl zajímavý a odlišný. Je to jeho styl. Jinak ho mám ráda a baví mne. Jenom neberu všechno co z něho vypadne vážně. ;) Ale máte pravdu v tom, že se toho můžou mnozí chytit a budou to dělat také jenom proto, že to tak dělá známý člověk...*nevi*

Datum: 29.03.16 18:20

*smich* *smich* No jelikož je to zubní lékař, jeden ze špičkových českých odborníků, stomatochirurg tak si myslím že ví co říká. *uf*

doplněno 29.03.16 18:29:

krom toho, pokud člověk používá měkký kartáček, jakože měkký by se používat měl, tak to spíše dásním prospíva.

Datum: 29.03.16 18:52

Možná je dobrý, třeba i špičkový zubař (nebo si toto renomé vydobyl díky svému dřívějšímu účinkování v TV), ale rozhodně jej považuji za egoistu a člověka, který pro zájem o svou tvářičku je ochoten plkat cokoliv. Přiznám, že jej nemám rád, tedy jsem zaujatý. A představa, že bych seděl třeba u TV vedle člověka šťourajícího se dvacet minut v ústech kartáčkem byť na sucho je docela děsná.

Datum: 29.03.16 18:59

docent, kandidát věd. Ač můžu mít na něj názor jakýkoliv, prostě jeho odbornost je v tomto jasná. Mimochodem já ho nesleduji, neobdivuji, jen v tomhle věřím jeho názorům.A možná proto, že jsem stejný názor slyšel i od svého lékaře. Asi bych se držel dále, kdyby mě zval do své laserové kliniky a dělal si reklamu na sobě, ale takto jsou mi jeho aktivity naprosto ukradené. Ikdyž naposled v pořadu nejchytřejší čech mě jako moderátor znovu příjemně překvapil.

Od: martinkas
Datum: 29.03.16 16:50

Babojago, to je ono, tak jsem to myslela! Díky! Coco, nejsem zas tak stará, jako němý film. A jinak jsem docela moderní. Mindo, já si bezmocně nestěžuji, já jen konstatuji, že tu je něco, co je pro mne na veřejnosti nechutné a zda to tak vidí i jiní. Rodině to dokážu říct. Respektují mne, ale diví se mi.

Datum: 30.03.16 08:44

kdysi jsem slyšela rozhovor s jakousi odbornicí a ta si stěžovala, že Češi neumí pečovat o svůj chrup, že ho krátce vyčistí v koupelně a tím to končí, ale že je potřeba zubům věnovat daleko větší čas. že ideální si s kartáčkem v ruce sednout třeba k televizi a důkladně a důsledně si vypucovat zub po zubu. že se přece není za co stydět, že ústní hygiena není nic intimního, aby se s tím člověk zavíral do soukromí *nevi*

Datum: 30.03.16 09:19

V koupelně mě to nebaví, je tam zima a nuda. Nevím, co je na tom nechutné. Má se dávat jenom malinko pasty, takže ani nějaké stékání po bradě atd. se nekoná, protože je to stejně lepší čistit na sucho.

Datum: 01.04.16 14:21

Mladí jsou dnes jiní,nestydí se tolik,věci berou jinak,neřeší...buď to říct rovnou - jseš holka tak musíš vždycky vypadat dobře a to při čištění zubů není zrovna pěkný pohled...nebo - pasta,,když ukápne na koberec,to se tak špatně čistí,holčičko moje,šetři babičce záda...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.