Necháváte puštěnou pračku/myčku bez dozoru?

Od: ® odpovědí: 27 změna:

Zdravím,

zajímalo by mě jestli necháváte puštěnou pračku/myčku bez dozoru, například když odcházíte z domu?

27 odpovědí na otázku

1x

Ne,náhoda je blbec *uspech*

1x

raději ne ono to láká člověk chce ušetřit čas ale může se cokoliv stát a než opustim byt ale to je taková má nemoc tak skontroluju celý byt než odejdu:-D

0x

ano

Ano - pračku, myčku i sušku. No problem.

ano

Ano nechávám. Jednou jsem měl smůlu, ještě v bytovce, nezavřela pračka přívod a voda byla přes dvě patra až ve sklepě.

To dnes řeší systém aquastop. Pračku, myčku klidně pouštím, když nikdo doma není. V noci by nás rušila vodárna.

0x

Ano, nastavuju aby spotřebiče šly když sepne nízký tarif a ten běží obvykle ve chvíli, kdy jsou všichni v práci. Nechávám dokonce běžet bez dozoru i troubu, tedy jen když peču maso u kterého vím, že hodinu bez dozoru snese.

0x

Ano nechávám v provozu pračku, myčku, troubu a el. tlakový hrnec pouze na jídla, která dobře znám a dokáži nastavit teplotu, čas a dobu zapnutí. Má to výhodu, přijdu domů a je uvařeno, vypráno, umyté nádobí.

0x

ne

Ne, maximálně si dojdu pro něco do obchodu přes ulici a vím, že jsem do 10 minut zpátky. Někdy ale nechávám prát pračku ráno (odložený start), takže stejně víceméně spím.

0x

Nikdy! Vždy je u toho jako dozor aspoň pes nebo kočka.

0x

Jako malá jsem měla panický strach, když spotřebiče běžely a kolem nikdo nebyl. Kolikrát jsem vyděsila mamku, když jsem za ní běžela na zahradu, že "pračka tamto" a "konvice, mami, konvice!" (pískala :-D) Dnes mi to už nijak zvlášť nevadí, ale když si představím, že budu platit vytopené sousedy, tak si tu pračku raději ohlídám (nedělá mi to problém, pracuji částečně z domova). Nedávno jsem nechala dovařit špagety na jedničku a běžela vyzvednout babičku na zastávku a min. týden dokonce vývar... zlepšuju se :-D ale pokaždé mě to stojí dost sil. Děsí mě představa, že si zabouchnu klíče a než seženu náhradní, tak se voda vyvaří a pak vznikne požár.

0x

Zdravím, nenechávám nic puštěného od té doby, co praskla přívodní tlaková hadice vody do pračky.

Nojo, jenže stát se může cokoliv. Nám jednou praskla pancářová hadice, co vede vodu ze zdi do dřezu. Prý nikdy nepraskne. No nám praskla, naštěstí partner stál přímo u linky a trvalo mu pár vteřin, než mu došlo, co se stalo a vodu zavřel.

ne

To jste měli dobré. Sousedům nad námi praskla přívodní hadička do splachovače, patrně někdy po půlnoci. Ve 4 ráno nám hrnula voda ze stropu, od nich tekl potok po schodech a oni sladce spali. Když na naše zoufalé zvonění otevřeli, stáli po kotníky ve vodě. Omlouvám se, že to není k tématu otázky.

0x

ne

Mámě se stalo, že jí začala hořet pračka. Byla stará. Kdyby doma nebyla, vyhořel by jí byt. Já mám pračku zatím v pohodě.

0x

ne

NE, NIKDY...pokud ocházím z domu, vše zkontroluju, vše vypínám. Nikdy nevíte, co se Vám může po cestě, venku přihodit, nevíte zda se vrátíte včas domů, a hlavně nevíte, kdy technika vypoví službu. Chce to více zodpovědnosti, ne jen k sobě, ale i k druhým, kterým tak může také vzniknout škoda.

0x

Od jisté doby, co praskla hadice, nikoliv.

0x

V bezpečnosti práce, například v elektrotechnice se rozlišuje práce pod dohledem a pod dozorem.

Dozor je v podstatě nepřetržitý dozor na pracovníky provádějící práci, aby vedoucí prací mohl ihned reagovat.

Dohled znamená, že pracovníci provádějí práci samostatně a vedoucí prací provádí dohled, to znamená, že nad nimi nemusí stát s rukou připravenou zasáhnout při nebezepečí.

Při provozu běžných spotřebičů, jako je pračka, myčka atd. (bez dozoru lidé nechávají i nabíječku akumulátorů s automatikou nabíjení) je obvklý jenom dohled, nemusí být přímý dozor. Při odchodu z domu je lepší tyto spotřebiče nenechávat zapnuté, může se ledacos stát, jak říká lidová moudrost, že náhoda je blbec. I když se většina lidí spoléhá na kvalitu domácích spotřebičů.

0x

ano

Pračku zapnu a jdu k sousedce na kafe, vracím se až je vyprané. Dělám to 30 let a bez problémů (pračku už mám vyměněnou několikrát)

0x

Myčku normálně. Pračku max. na půl hodiny, když potřebuju do obchodu. Troubu/sporák NIKDY. Ale když odcházím, tak nic nevypínám "natvrdo" (tj. vytahování ze zásuvky atd.), pokud nejedu pryč tak na týden minimálně - a i pak jenom takové věci jako PC nebo konvici.

0x

nikdy bych nenechala pračku puštěnou a neodjela do práce, to ne, ale klidně odejdu se psem na půlhodinovou procházku nebo do obchodu, to zas jo... sporák a hrnce na něm si ale hlídám, odejít bych si netroufla...

0x

Nenechávám. Od doby, kdy mi při praní v nové pračce vyhořela zásuvka a roztavila mi vidlici na šňůře od pračky, se při praní nevzdaluji. Byla jsem blízko, ucítila jsem spáleninu a hned jsem vypla proud. I tak je vidlice pěkně oškvařená.

29.03.16 00:15

0x

Běžně.

0x

ne

Účastnil jsem se úklidu po vytopení sedmi pater domu pračkou. Myčka nám tak trochu shořela (plamenem). Mimochodem, v obou případech u toho někdo byl. Co by se dělo, kdyby nebyl ... raději nedomýšlet.

0x

I když mám všechny spotřebiče, kde mohu nastavit čas, tak nemám příjemný pocit odcházet z domu, když něco zrovna běží. Teda zajímavé je, že pračku a myčku nádobí z toho vyjímám, ty nechám klidně běžet a jdu. Spíš mi vadí indukce a elektrická trouba. Proč, to nevím. Asi se bojím, že se mi to spálí...:-D

ano

Teda zajímavé je, že pračku a myčku nádobí z toho vyjímám, ty nechám klidně běžet a jdu

Ovšem to je pochopitelné. Pračka i myčka prostě mají nastavený určitý cyklus, který vykonají a pak se samy vypnou. Pokud nastane nějaká odchylka od programu, zastaví se s chybovým hlášením. To prostě indukce neumí - pečící trouba - no jak která, některé mají třeba časovač , ale i tak nelze mluvit o nějakém řízeném cyklu

0x

ne, ale jen z jedineho prosteho duvodu, hadice od pracky ve vane drzi jen napul :)

ano

Joudik, já si myslela, že dnes už vodu z pračky nikdo nepouští do vany a v odpadu ta hadice drží.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]