Spolknuta kulicka mozna

Od: odpovědí: 7 změna:

Vcera odpoledne chlap si hral s malou 2,5letou holcickou stolni fotbal,a koukal u toho i sem tam na telku,mala mezitim nenapadne kulicku vzala a chlap na to prisel kapku pozdeji,kdyz chtel fotbal schovat,kulicku hledal a nikde nebyla,ani nikde na zemi,ani mezi hrackami,proste nukde. Ptali jsme se ji,rika ze to kopla pod nabytek,hledali jsme i pod tim baterkou,nic nevidime,skrine njdou leda rozebrat komplet,je to obyvaci stena a ta jde tezko. Myslite muze se neco maly stat,kdyby to nahodou spolkla,nevim z ceho ta kulicka je,co obsahuje a zda je nejak skodliva.Vcera mala po spolknuti i kakala asi po 5hodinach a v bobkach nic nebylo,za jak dlouho by to z ni vyslo pokud to snedla dekuji

7 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar babkazov

Myslím, že problém nebude žádný. Měla by vyjít tak 2 až 4 dny po spolknutí. Netuším, jak kulička byla velká, ale koukali jste malé i do nosu? :-D Jednou holčička ve školce, strčila do nosíku kuličku z mozajky. Jely jsme na Fifejdy na ORL a tam paní doktorka řekla, že je moc dobře, že si holčička tu kuličku do nosu strčila, protože už tam měla knoflík, který byl částečně zarostlý. Nikdo o něm nemusel vědět celý život. :-D Podruhé, také kulička v nose. Sněhu do půli lýtek, tramvaje nejezdily. Nesla jsem malou skoro celou cestu, uřícená, zpocená, na konci sil. Na vrátnici malá kýchla a kulička vyletěla s velkou spoustou soplíku. Ne na zem, ale mi na rameno kžíšku! Koupila jsem jí tatranku a vracely se do školky. A tož tak. Kuličky! *mala*

 


0x

Nepíšete, jak byla ta kulička velká. To je totiž zásadní informace. Protože do určitého průměru projde zažívacím traktem dítěte snadno, od určitého neprojde, zasekne se a je třeba jí odstranit chirurgicky. Já bych obrátila byt naruby a snažila se kuličku najít a počlivě za pomocí nástroje kontrolovala obsah nočníku, jestli třeba už po případném spolknutí nevyšla.

 


0x
avatar lidus

Kulička? Neřešila bych to a počkala až sama výjde. Vnučka nedávno snědla čokoládový penízek i s obalem, šílené nervy co se stane, lékařka řekla, máte dvě možnosti-nemocnice cca 3 dny a čeká se až obal výjde, nebo si to pohlídáte doma. Hlídali jsme doma, malá dostala Laktulozu a už druhý den byl problém vyřešený.

 


0x
avatar blesik

Najít kuliučku v bytě, není jen tak. Mrška je kulatá a většinou ji najdete někde, kde byste ji nečekali. Také ji neustále hledáme a nejlepší je nehledat, poičkat, "až se najde sama". Pokud máte obavu, že ji dítě spolklo, tak zavolejte děts. lékařce, jestli je nějaké nebezpoečí a budete vědět na čem jste. Než se celý život nervovat, kdykoliv přijde nevolno, že to je z té kuličky. U skla a ostrých předmětů se doporučuje jíst chleba a kyselé zelí, aby vyšly. Na RTG by zjistili, zda tam kulička je. Je těžká, tak nevím, jestliu se nemůže stát, že by zůstala na dně žaludku. Asi jde o kuličku 1 cm, že? Alespoň my takovou máme. Asi každý rodič zažije s dítětem podobné "horké" chvilky. Když jsem byla malá, táhli mně rodiče v noci k lékaři v domnění, že jsem spolkla dudlík. Našel se pod matrací postýlky. Já dceři zachraňovala doslova život, když vdechla malý "hříbeček" ze hry, dusila se a modrala, totéž následovalo u vnučky, kdy vdechla dost velký tvrdý bonbón, který jí uvízl hlouběji v krku. To jsouz situace, kdy jde o život, zpravidla jste u toho sami a absolutně nevíte, jestli nechat dítě se dusit a volat záchranku, nebo neplýtvat časem a snažit se těleso dostat ven sama. Větší horor jsem v životě nezažila.

Blešíku, jojo, vdechnutý bonbon, to hrůza opravdu velká. Viz. poslední příspěvek. poradte.cz/...

 


0x
avatar jethro

Mám doma knihu "Domácí lékař pro rodiče", která spolknuté předměty řeší věcně: Pokud to šlo bez problémů dovnitř, půjde to i bez problémů ven.

 


0x

Jo, jsou to stavy na infarkt. Taky si myslím, že pokud je kulička uvnitř, ze zažívacího traktu se dostane přirozenou cestou (vdechnutých předmětů se to netýká, jak je psáno výše).

Naše mladší se v nestřeženém okamžiku chopila bonbónu Tic-Tac. Naštěstí ho nevdechla ústy, ale nacpala si ho do nosu, takže se nedusila. Zkoušeli jsme ho vytlačit, bez úspěchu. Vysmrkat, taky nic. Tak jsme to vzdali a řvoucí dítě nabalili jak pumpu (bylo to v zimě) a vyrazili na ORL. Mezi dveřmi zběžná kontrola. Sopl až na bradu, tak jsem ho utřel a automaticky nechal dítě znovu vysmrkat. Lup a bonbón byl venku, jenže poloviční. Prostě se vevnitř rozpustil. Už je to nejméně 5 let a dcera větrové věci nějak pořád nemusí. Asi má na nějakou dobu vybráno.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]