Pravda o muslimech

Od: Datum: 26.03.16 20:41 odpovědí: 37 změna: 29.07.16 17:51
Dobrý večer, dnes jsem si psala s jedním muslimem, a protože mě zajímalo jak to mají se svou vírou mě napadlo, co mu položit nějakou možná trochu urážející otázku ohledně islámu. Možná jsem to trochu přehnala nevim ale určitě nebyla nijak vůlgární a dalo se na ní v klidu odpovědět. Zeptala jsem se proč muslimové nenávidí ostatní náboženství, což už jsem né jednou zaslechla... Ten muslim začal nadávat celkem i vůlgárně. Psali jsme si v aj , tak že jsem né všemu rozuměla ale padlo tam pár hnusných slov a také nadávky na nějaký americký tv program atd... Prý se snaží aby islám všichni nesnášeli, a že to co se říká v tv je lež... Začala jsem ho uklidňovat, protože jsem se toho vážně lekla jak nadával... Omluvila jsem se mu a napsala, že mě to je zajímalo a on , že to je v pohodě, ale že už ho štvou ty lži o islámu. Po chvilce se mě zeptal jestli jsem křesťanka a já odpověděla, že ano, ale že se mi líbí buddhismus a on, že by se mi líbilo v Egyptě , že mají více bohů atd ... Dělali jsme si z toho chvilku srandu a to bylo vše. Potom jsme si psali o něčem jiném. Už jsem párkráz zaslechla, že to co je v tv o muslimech je jen výmysl aby se prodávaly zbraně atd... Jistě je pravda, že ty znásilnění atd se vážně stali, ale to se děje všude i tam kde muslimové nežijí, tak co když to noviny zveličují a dělají z islámu monstrum uplně zbytečně? Taky jsem se zamyslela teď nad tím proč tak nadával a došla jsem k názoru, že jestli to, co mi napsal je pravda, tak bych se taky cítila ukřivděně a možná byla i trochu agresivní a netolerantní. Asi nikomu by se nelíbilo kdyby o něm někdo pořád šířil lži a pomluvy, a také by se možná choval trochu neeticky. Jinak všichni se bojí, že muslimové si Evropu pomalu uspořádají podle sebe ale podívej me se na Afriku. Na severu Afriky mají ženy téměř stejné práva jako muži a pořád se zvyšují a to i v ostatních částech. Samozdřejmě se mi nelíbí ty války ale ty normální, běžní muslimovè ne podporují. To je asi všechno co jsem chtěla napsat. Napište určitě svůj názor. Možná by jsme se my evropané měli zamyslet. Jinak s tím muslimem jsem si psala pouze, proto že se snažím si zlepšit aj. Poslední věc je, že Česko miluju je to tu fajn. Jsem ráda, že žiju tady. Líbí se mi naše tradice, zvyky, v celke čistá města, plno zámků a ostatních památek, počasí a také fajn lidí, kteří jsou možná trochu odtažití ale když o něco jde tak češi drží při spolu a to je na česku nejlepší! Určitě bych neodstěhovala do Egypta nebo tak. Vím, že mají jiné zvyky a tradice a myslím, že bych asi mezi ně moc nezapadla. Ráda se zajímám o kultury a v dospělosti chci cestovat a poznávat svět, tak pro to jsem asi přišla na tuto myšlenku. Tak to je vše :D. Mám vás ráda Češi a omlouvám se za hrubky, kteté dělám. Určitě tu češtinu dopiluji :).
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 26.03.16 20:54
avatar

Muslim = vrah, křesťan = pedofil a zloděj, žid = zloděj a hamoun, ... Pouze takové názory zde najdete - požádejte o smazání příspěvku - vlákna. Jinak se zde opět a zase budou rozčilovat antiteisté, kteří jsou proti všemu... jediné dobro je, když vyhrají miliony nebo se stanou vůdci nějaké strany - jenže to je zase bude nenávidět zbytek českého osazenstva...


doplněno 26.03.16 21:37:

@coco - poslední měsíc se tu vyrojilo min. 10 diskusí na téma Velikonoce, křesťanství, stvoření světa, stvoření člověka,... VŽDY to pak končilo bojem dvou křesťanů, jedné čtenářky bible a 30ti ateistů-antiteistů, kteří názor jiného (věřícího) nedokáží příjmout a stále dokola tvrdí "svou pravdu".

Včera jsem viděl v komentářích jednoho článku (jiný server, podobné reakce lidí), kdy se píše o zabití muslima nějakým islamistou kvůli přání hezkých svátků křesťanovi... - "muslim, katolík - všechno jedna verbež, všechny zakázat a pobít - bez nich by tu byl klid..."

A tak to tady také chodí - už je mi z toho zle!

Křesťané mají nechat ostatní žít a zavřít se do svých domků a kostelů. To samé židi do synagog či jiní věřící do svých chrámů. Nevěřící nikomu nic nevnucuje. Jenže když se tu pak zeptá někdo stran víry, 90% lidí odpovídajících jsou antiteisté a vesměs negativní lidé s odporem k církvím a vírám...

Přece oni jsou ti, co dokáží všechno bez Boha a berliček.

A prorokuji stejný osud i této otázce.


doplněno 27.03.16 21:53:

A už to jede že? Je to tak na hranici tvrdé cenzury - názor na jakoukoliv víru = zrušit diskusi i otázku...

Podívejte se sem http://www.novinky.cz/zahrani…mska-matka-si-to-nepreje.html

Jestli je to křesťanství tak "stejné" či nenávistné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 21:02
avatar
Islam neni spatny.
Spatni jsou fanatici , teroriste.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 26.03.16 21:26

Jmlc - proč mate takove negativni smýšleni o lidech *ee* a proč se obáváte názoru diskutujicich?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 21:37
avatar

Islám je určitě vyspělá kultura. Cizoložnici například zahrabou po prsa do země a vybrané osazenstvo intelektuálů a osvícenců po její hlavě hází kameny, dokud dotyčná neumře. Než se tak stane, tak hříšnice mučivě sténá, dokud nepadne do mdlob.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 09:58

Tak to káže Bůh i křesťanům. Jenže ti svou víru jen předstírají a na slovo Boží hážou bobek ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 10:17
avatar

To není jen otázka náboženství. Přestože se v Evropě již nějaký pátek z kůže nestahuje, tak ve třicátých letech si každý myslel, že Německo je vyspělá západní kultura. Jak to dopadlo. V Evropě jsou zvěrstva otázkou výjimečných excesů, kdy se lidi utrhnou ze řetězu. V islámských zemích jsou tyto excesy brány jako normální součást života.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 27.03.16 10:23

A kde, že to přikazuje křesťanům Bůh? Jakože, kdo je bez viny ať hodí kamenem? Jste úplně mimo mísu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 10:28

Zkuste si přečíst slovo Boží ... míso ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 27.03.16 10:32

Někdo, kdo tvrdí naprosté hovadiny a neví o křesťanství (tedy evangeliu) absolutně nic a ještě navíc v den oslavy zmrtvýchvstání Ježíše mě bude říkat, abych si četl písmo Boží. *smich* Nikdy se nepřestanu divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.03.16 10:36
avatar

"ra252", dejte konkrétní odkaz na Vaše tvrzení, říkám, že není , nikde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 27.03.16 10:44

Je to v Bibli hned vedle Peroutkovy pasáže "Hitler je gentleman" *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hadejkdo
Datum: 22.07.16 20:24

Tak nejsem věřici ale rodice me nutili chodit do kostela. Pamatuju si, jak byla zminka o tom jak jezis zachranil zenu kterou za neveru chteli ukamenovat. Takze zas to stejne to neni xD

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 21:40

Mno podle toho jak reagoval to musel být náboženský fanatik a nedivil bych se kdyby potom co jste ho tak vyprovokovala šel někoho pobodat nebo postřílet. Ale všichni muslimové nejsou zlí zrovna dneska jsem četl že náb. fanatik muslim zabil muslimského trafikanta v angli co byl velmi oblíbený, takže asi tak. Prý přišlo 400 lidí uctít jeho památku a takové případy jsou prostě dojemné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 08:41
avatar

Já si myslím, možná špatně, že kdybyste si psala se ženou, muslimkou, vypadala by vaše diskuze úplně jinak. Pro muslima je žena, pes a prase, tvor nečistý. Nikdy nemůžete pochopit ani myšlení, ani jednání muže, muslima. Nikdy!


doplněno 27.03.16 10:58:

Mot, to rčení že ženy jsou z Venuše a muži z Marzu, je pravdivé. Často ženy mužům rozumí, ale něco neakceptují. A opačně. Pak nastávají nedorozumění a vysvětlování a diskuze a hádky. Jsme jiní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 27.03.16 09:24
proc to nikdy nemuzeme pochopit?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.03.16 10:50

mot:

speciálně sluníčkáři si myslí, že je chápou, ale pochopit je opravdu nemůže nikdo kdo není muslim...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 27.03.16 11:41
maji jinou vychovu, jine moralni hodnoty... chovaji se jak jsou zvykli. neni na tom nic nepochopitelneho.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.03.16 12:48

mot:

tak to jsme nečekali *haha*

k nepochopení je, že v 21. století mají tak odlišnou výchovu a tak jiné "morální hodnoty" , že bys takové odlišnosti možná těžko hledal u zcela od civilizace izolovaných lidožroutů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 27.03.16 13:52
treba cinani maji taky odlisnou vychovu a moralni hodnoty.
ze je to pro nekoho k nepochopeni, svedci jen o jeho omezenem vnimani.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.03.16 13:59

mot:

prosím číst pořádně *haha*

...k nepochopení je, že v 21. století mají tak odlišnou výchovu a tak jiné "morální hodnoty...

ano i Číňané a jiní národové se liší mentalitou, výchovou, morálními hodnotami od nás nebo navzájem, ale nějak nemají problém se začlenit kamkoliv a kdekoliv, například i z důvodu, že jsou pracovití, houževnatí a skromní a ženy berou vážněji než domácí zvířectvo ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 23:35

To opravdu nejde pochopit jak někdo může zabít 65 žen a dětí a ještě si myslet že udělal dobrý skutek. To je opravdu zvrácenost nejvyššího kalibru. Jsou horší než ty prasa protože ani zvíře není zlé. Spravedlnost si představuji takto: chytnout je a po malinkých kousíčkách je rozřezávat za živa (atentátníky myslím), jak jinak pomstít takové zrůdy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.03.16 10:09
avatar

Myslím si, že se plní proroctví z Bible. Muslimové jsou rodní bratři Židů. Abraham měl dva syny, jednoho z Egyptskou služkou Agar, Izmaele, z nichž jsou Muslimové a druhého s manželkou Sárou, Izáka, z nichž jsou Židé. 1.Moj. 16. kap.

8.A řekl: Agar, děvko Sarai, odkud jdeš, a kam se béřeš? I řekla: Od tváři Sarai paní své já utíkám.9.Tedy řekl jí anděl Hospodinův: Navrať se ku paní své, a pokoř se pod ruku její.10.Opět řekl anděl Hospodinův: Velice rozmnožím símě tvé, aniž bude moci sečteno býti pro množství.11.Potom také řekl anděl Hospodinův: Aj, ty jsi těhotná, a tudíž porodíš syna, a nazveš jméno jeho Izmael; nebo uslyšel Hospodin trápení tvé. 12.Budeť pak lítý člověk; ruce jeho proti všechněm, a ruce všech proti němu; a před tváří všech bratří svých bydliti bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 27.03.16 10:16

Valná část muslimů je vychovávána podle zásad islámu. Bohužel tyto zásady uplatňované po generace vedly k tomu, že muslimové se z kdysi vyspělé civilizace stali civilizací zaostávající, která nemá v současnosti co nabídnout. Pro řadu z nich je deprimující, jak je možné, když se řídí dle koránu, tak proč je aláh tak trestá. V každodenním životě musí používat výrobky těch něvěřících - mobily, počítače, auta. Mezi vědci je muslimů taky jako šafránu, jeden z mála držitelů Nobelovy ceny je Arafat (Nobelova cena míru). Třeba i stránek na internetu v arabštině je stejně, jako stránek v češtině - a to jich je násobně více. Dokonce i IQ muslimů je kvůli po generace uplatňovaném sňatku v rámci rodiny (bratranci x sestřenice) nižší. Tak se nedivte, že některý z nich z toho občas vybouchne - buď obrazně, nebo skutečně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 27.03.16 11:24

Arafat coby pedofil a atd. dostal nobelovku neoprávněně, stejně jako 1. černošský prezident Obama. Bylo to jen gesto udělujících, nikoli věděcká práce dotyčných držitelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 10:21
avatar

Mají trochu výbušnou povahu.

Jinak jsou to lidé, kteří se svojí mentalitou nemají co dělat v Evropě, která je přece jen vyspělejší - pokud tam, někoho zavraždíš, znásilniš nebo okradeš tak ti useknou ruku, budou vlect za autem nebo ukamenují, když udělá totéž tady tak v tom uplně nejhorším případě půjde na pár let sedět do místnosti kde má vše co potřebuje. Takový jedinec, ještě podpořený fanatickou vírou nemůže nikdy do našeho světa zapadnout a vždy bude skrytým nebezpečím - ale vlády a sociologové řikají opak - no budiž, uvidíme - třeba se pletu, kdybych byl žena, byl bych silně proti islámu u nás - žena je tam brána jako zboží osobní spotřeby - nedělá co má tak ji prostě umlátí a nikdo nic neřeší, podřadný živočišný druh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 27.03.16 11:27

Muslimové podporují vše, co je namířeno proti nevěřícím. Je jedno, jestli to jsou války nebo vraždy. Muslim patří do své země, tady nemají co dělat. Nedokáží ani přijmout myšlenku, že by mohly být věci i jinak než podle jejich debilního způsobu myšlení a z toho pramení nekonečné boje, bída a zmar.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 27.03.16 11:37

Islám je prostě náboženstvím zla,já nemám nic proti jiným vírám,ať si každý věří čemu chce a v každým náboženství se najde něco špatnýho,ale v islámu je toho prostě příliš. Nerovnoprávnost žen,likvidace všeho neislámského. Kázání o nadřazenosti muslimů a minimálně o zotročení všech ostatních. Těch problematických pasáží je tam strašná spousta,a problémem celého islámu je že nemá jako křesťanství žádné centrální řízení a každý si ty sporné nebo násilné pasáže může vykládat prakticky jakkoliv.

Tenhle politicko-náboženský systém zla nemá ve svobodném světě co dělat a s islámem je to úplně opačně jako třeba s křesťanstvím,zatímco křesťanství bylo ve středověku náboženství zaostalé,jakýkoliv pokrok byl vnímám jako dílo ďábla,upalovalo se a mučilo,islámské země byly daleko vyspělejší,dneska je to přesně naopak,začíná se dostávat na výsluní to středověké myšlení...strašně lidí ani netuší jaká strašná pohroma se to na evropu řítí,plno náznaků máme už dnes,ale lidi to jakoby nevidí..kolik lidí zase bude muset umřít než nám to dojde všem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 27.03.16 11:44

Na příkladu posledního případu muslimské studentky a jejího zažalování školy za nemožnost nosit šátek je vidět, že i nás se zahubíme vlastní shovívavostí. Může přijet Evropan třeba do Rijádu a držet se s na procházce s manželkou za ruce? Hrozí jim za to bičování a pro muslimy je to naprosto v pohodě. Je povinnost návštěvy dodržovat jejich zákony. Když jsou muslimové tady, naopak po nás žádají, abychom přizpůsobovali náš život jejich zákonům. Kdo je pak debil? Ne, muslimy s poděkováním ve vší slušnosti vyhostit a nazdar. Pak může vláda zajistit pro své občany nějaký pořádek. Jinak je to jen hloupé tlachání a nakonec budou nálože vybuchovat i zde. Pak bude co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 22:59
avatar

Je skvělý, že se snažíš udělat si vlastní názor bez ohledu na postoje ostatních. :) To je cesta k tomu být objektivní...Můj názor je tenhle- nemůžeš lidi házet do jednoho balíčku a čekat, že všichni budou stejní. Můžeš maximálně odsuzovat nastavení určité společnosti jako celku- třeba práva žen v Saúdské Arábii, vzdělanost v některých afrických zemích atd. (ale nesmíš zapomenout na příčiny toho stavu) a právě také chování těch jednotlivců. Ať už si o islámu myslíš, co chceš, nemůžeš čekat, že k téhle víře budou všichni přistupovat stejně...to samé platí o židech, křesťanech, ateistech...Lidé jsou ovlivnění obrovským množstvím faktorů. Záleží na tom, v jakém kulturním prostředí vyrostli, v jaké rodině, mezi jakými přáteli vyrůstali, na jejich inteligenci, svědomí atd.- osobnost člověka je tvořená okolo 50% jenom z genů! To znamená, že už když se narodíš, je z poloviny dané, jaký budeš člověk. Nemusíš souhlasit s islámem, ale lidi bys měla posuzovat jako jednotlivce. Dám ti příklad- mám několik přátel mezi křesťansky vychovávanými lidmi. Jeden z nich- hodně ortodoxní a, kupodivu, odsuzující ostatní. Má pocit, že znamená něco víc, bere se moc vážně...a to nemá s křesťanskou vírou moc společného. Další křesťan- ne tolik ortodoxní, úžasnej člověk, co si z tý víry vzal to, co je jemu samotnému blízké- odpovědnost za své činy, za své blízké, dávání druhé šance- vyvolává v člověku to lepší z něj. A do třetice- křesťanka, která se dala dohromady s partou dalších křesťansky vychovávaných dětí (děti už to pár let nebudou), ale popravdě celkem grázlíků. Byla známá díky dealování trávy. Ale sex až po svatbě! :-D Každý ten člověk si ze své víry vzal to, co i bez ní bylo blízké jeho osobnosti a názorům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokog
Datum: 22.07.16 22:00

nedávno jeden muslim sám v televizi řekl,že islám zamrzl ve středověku.Určitě má pravdu.Na rozdíl od křesťanství,které se dál rozvíjelo a postupem doby už není tak agresivní jako islám.Záleží na muslimovi,jak islám pochopí.Jestli je to vymaštěný blb nebo fanatik,tak bude střílet po Evropě a kamenovat cizoložnice. apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hauu®
Datum: 23.07.16 08:46

Ve středověku byly tanky a bomby? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 23.07.16 09:08
avatar

Já komentář pochopil tak, že ostatní církve jdou "s dobou" a snaží se trochu komunikovat, dělat kompromis, ... Islám ale stále stojí na svém vyložení určitých vět a vrací se k době kamenné. Myšlením a skutky - ne výbavou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.16 14:39

Tak to záleží na vyznavačích. I v dnešní době se objevují sekty, které trvají na dodržování zastaralých starodověkých způsobů, které učila starověká církev. Je třeba ale oddělovat křesťanské učení od křesťanské dogmatiky. Pokud pod pojmem křesťanské učení chápu to co učil Ježíš a jeho učedníci, tak to neobsahuje násilí. Násilí se objevuje až později v křesťanské dogmatice ve středověku. Očividně to jsou protichůdné věci. Když tedy řekneš křesťanství se vyvíjelo, tak vlastně říkáš, že odpadlo od původní doktríny, která neobsahovala násilí a potažmo se k ní později vrátilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 26.07.16 12:55
avatar

teď jsem četla na Husitské teologické iniciativě na fcb pěkné vyjádření, tak něco zkopíruju:

JAK REAGOVAT NA ZPRÁVY O TERORISTICKÝCH ÚTOCÍCH?

Čili na otázku, jak reagovat na zprávy o teroristických útocích, odpovídám následovně: cítím, že musím změnit způsob myšlení a začít přemýšlet nad tím, co je v životě doopravdy důležité a podstatné. Věřím, že správné vodítko nejen k úvahám, ale i činům, nabízí duchovní tradice, z níž evropská civilizace a kultura vzešla. Filosof Heidegger před lety uvedl (možná v předtuše věcí příštích), že "už jenom nějaký bůh nás může zachránit". Troufnu si odhadnout, že neměl na mysli krvežíznivé božstvo fanatiků bez rozdílu vyznání, ale Boha, který v člověku probouzí to nejlepší, protože je hlubinou moudrosti a lásky. (Lukáš Bujna, 24. - 25. července)

https://www.facebook.com/husitsk%c3%a1-teologick%c3%a1-iniciativa-819234311501082/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 18:43
avatar

pt, asi to všechno, co jsem přečetla, co jste nabídla k zamyšlení, je pravda. Ale to, že jsou moji mladí ve světě a mohou se stát obětmi, to mi nepomůže sebemírumilovnější a chápavé myšlení. Skutečnost je jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 26.07.16 20:27
avatar

"babkazov", já toho filozofa pochopila trochu jinak.

Teď jsem natrefila na dílo Jana Ámose Komenského: LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE - http://www.labyrint.cz/cs/obsah je to velice zajímavé čtení, kde rozebírá manželství, řemeslníky, učence, náboženství, vrchnost, žoldáky, štěstí i moudrost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 29.07.16 17:51

Všechno je v lidech.A když láska k Bohu(jakémukoliv) předčí lásku k lidem,vždy je to špatně. To,jak se muslimové chovají je naprosto nepochopitelné.Parta náboženských sadistických fanatiků,nic víc. A jejich vztah k ženám...horší,jak k poslednímu živočišnému druhu.Bezcenný majetek muže,nic víc.Zavřené doma,jak zvířata v kleci,zahalené,jak mumie,bez nároku na zdravotní péči,obřezané při plném vědomí a primitivními nástroji ,opětovné natrhávání a zašívání pro větší rozkoš muže...velmi rafinované taktiky mučení ve jménu Alláha .Jak tu už někdo napsal,nedělá,co má,tak ji umlátí a hotovo.A žádné civilizovaně,ale tak,aby pěkně trpěla. Když ji někdo znásilní,tak nepotrestají chlapa,ale ji*bzum*...pokud tedy ono znásilnění přežije...jsem ráda,že žiju v naší zemi a že jsme vcelku normální,rozumní lidé a že naše roztržky jsou v podstatě žabomyší.:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.