Nejlepší přírodní antidepresivum

Od: Datum: 24.03.16 12:50 odpovědí: 11 změna: 31.03.16 17:12

Dobrý den, mám úkol do psychologie zjistit jaké přírodní antidepresivum vám nejlépe a nejvíce zvedne náladu. U mne je to jednoznačně sluneční záření a teplo, proto mám taky v létě o dost lepší náladu než v zimě, ten rozdíl je někdy opravdu obrovský. Co zase vám pomáhá?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.16 12:57
avatar

Jarní práce na zahradě. Hrabání se v hlíně, rytí, navážení kompostu, atd., povytahování rostlinek, kytiček z hlíny, počítání včeliček, nslouchání zpívání a čiřikání ptactva od sýkorek, přes kosáky k vrabcům, těšení se na příští úrodu, obhlížení sadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 12:58

Dívat se na vodu - potok, řeka ... ale moře je nej... vidět zelené stromy ...prostě vyjít do přírody ,ať je jakékoliv počasí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 14:52
avatar

Práce. Čím tvrdší, tím lepší, když člověk dře jako kůn, tak nemá čas zabývat se 3,14čovinami a nimrat se ve vlastních bolístkách.

Ideáně rubat dřevo v lese - tam se k tomu přidruží i příroda a čerstvý vzduch

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 24.03.16 15:42
avatar
Promon,naprostý souhlas a skvěle popsáno s tím ludolfovým číslem *smich* *palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.03.16 14:54
avatar

Láska...*pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 15:32
avatar

Když mi někdo poškrábe záda asi pozůstatek z dětství, máma nám chodila o víkendech ráno škrábat záda. Vlezla pod peřinu a jemně škrábala. Když mi někdo škrábe záda, vyvolává to ve mě pocit bezpečí a jistoty, rychle se uvolním a je mi nesmírně příjemně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zeli®
Datum: 24.03.16 19:31

Sluneční záření stimuluje tvorbu serotoninu, proto v zimě na některé lidi padají deprese (málo serotoninu). Jak už tu někdo říkal, práce na zahradě za slunného dne je k nezaplacení :)

A z těch prostředků proti depresi spolehlivě vede třezalka. Nemusí jít jen o depresi, celkově uklidňuje nervy a potlačuje stres, to vše bez vedlejších účinků. Je třeba pít alespoň jeden šálek denně po dobu nejméně dvou týdnů, aby vůbec začala účinkovat, ale stojí to za to. Užíval jsem před státnicemi a poprvé v životě jsem zažil stoický klid :)

Třezalka je ale velmi mocná bylina a tluče se s celou řadou prášků, takže kdo bere prášky, musí si dát bacha (potlačuje prášky na ředění krve, chemii z chemoterapie, umocňuje působení chemických antidepresiv, což může vést k toxickému serotoninovému syndromu...).

Další uklidňující bylinou, kterou mám odzkoušenou, je meduňka. Zase celkové zklidnění nervů. Rovněž doporučuji před spaním nespavcům. V létě je osvěžující meduňkový sirup s vodou a ledem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 17:55
avatar

Nepleťte si pojmy! Viděl jste někdy někoho s depresí? Tedy ne se špatnou náladou a třeba i vztekem na celý svět, ale se skutečnou depresí? Takový člověk není schopen práce na zahrádce, ani nikde jinde. Není totiž schopen ničeho. Není schopen komunikovat. A je mu všechno jedno. A tím myslím úplně všechno (i to, že se třeba podělá do postele). Na depresi třezalka rozhodně nepomůže. Na pokročilou depresi nepomůže prakticky nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 20:31
avatar

Nepleťte si splín a blbou náladu s depresí, deprese je vážné onemocnění a preáce v lese Vám těžko pomůže. Pokud jde o začínající, lehké deprese, pak je doporučován pohyb venku, hlavně na denním světle a dál bych zkusila uklidňující čaje, Uklidňující čaj Váňův, nebo tinktury, které koupíte buď v lékárně, nebo v prodejně s bylinkami. Pokud nepomůžou, tak urychleně k psychiatrovi, který předepíše léčbu. Čím dřív, tím se líp léčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 19:59
avatar

Divná otázka kterou Vám dali za úkol, protože opravdová deprese není žádná legrace a "přírodní antidepresivum" neexistuje. Vy asi mluvíte o špatné náladě, nebo otrávenosti a to je něco jiného. Proto třeba u Vás funguje sluníčko a léto. U jiného to bude nějaká práce, která ho zabaví, a tak dál. Dneska si lidé zvykli každou nenáladovost nazývat depresí a hledat všelijaké léky. Já jsem také zrovna dneska naštvaná, protože říkali v předpovědi počasí, že bude hezky a sluníčko, já se těšila na zahradu a ono prší. A bude pršet i zítra. Prostě zase kecali a navnadili mne. Tak jsem si jednoduše naplánovala jinou práci, ale jsem z toho trochu otrávená. No a tato nálada mne přejde v okamžiku, kdy se ráno probudím a do oken mi bude svítit slunce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 17:12

Těžko můžeme jako lidi v Praze- rubat dřevo proti depresi nebo sázet kytičky,hrabat na zahrádce...stačí aktivně žít-setkávat se s lidmi v klubech-třeba důchodců-,dělat turistiku,jezdit na kole,něco přečíst,mít to,co nás těší.Dneska jsou velké slevy na vstupenky pro důchodce téměř všude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.