Podstoupit chemoterapii

Od: Datum: 02.05.16 14:47 odpovědí: 17 změna: 03.05.16 10:10

Zdravím potřebuji poradit aneb jak se říká více hlav ví. No a k věci Našli mi na tenkém střevě folikulární lymfom a jeden doktor říká že je to dobré a druhý zase že je to maligní a teď si mám vybrat. A hned mě posílají na chemošku. ale vím že to nezvládnu mám slabí žaludek a vše vyzvratím. A tak se mi honí hlavou jestli jít na chemošku nebo ne. Vím jen že to je něco strašného zničí to zdravé buňky a je je větší riziko že se to rozjede ve větší síle. A nyní jsem se rozhodla pro jinou léčbu. Kořen z pampelišky je to 100x účinnější než chemoterapie. A tak jsem se rozhodla to vyzkoušet a k tomu beru kočičí dráp rostlina ne (z kočky drápky). Annona tinktůra je to vše na zmizení nádorů. A tak by mě zajímalo jestli mám jít či nejít na chemošku mám z ní velké obavy poradí mi s tímto někdo?děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.16 14:56
avatar

Vím o jednom člověku, co se rozhodl nahradit chemoterapii alternativní léčbou... Jmenoval se Steve Jobs. Jak dopadl, si přečtěte v jeho životopise. Na závěr snad jen tolik, že svého rozhodnutí pro alternativní léčbu nakonec litoval. Vzít zpět to však už nešlo. Myslím si, že alternativní léčba bylinkami je dobrá jako podpůrná léčba v souběhu s léčbou pomocí klasické medicíny, kterou vám doporučí lékaři, nikoliv jako léčba jediná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 10:10

Jakou formu léčby zvolil Steve Jobs netuším, ale s ohledem na formu rakoviny se ze statistického pohledu dožil nadprůměrně dlouhé doby ve srovnání s lidmi se stejnou diagnózou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.05.16 14:57
avatar

Prosím Vás neposlouchejte ty babské rady, švakrová zkoušela všechno možné na chemošku přišla pozdě a už ji nezachránili. Já sama jsem vše konzultovala s předním českým onkologem prof.Klenerema věřím mu. Ostatně já sama jsem rovněž onkologická pacientka, zatím sice na chemošku nemusím, utratila jsem spoustu peněz za peruánské byliny, kočičí dráp, vilcarocara a j. a nic mi to nezlepšilo..Věřte doktorům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 15:19
avatar

Neporadí vám nikdo, nikdo do vás nevidí. Vám nedělali biopsii aby věděli oč jde?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdjdsi
Datum: 02.05.16 15:24

Jak už psali předemnou, pokud Vám doktor (onkolog) naordinuje chemoerapii, věřte, že je to to nejlepší, co pro Vás mohl udělat. Samaritánství je jen iluze a přírodní látky nejsou ani z daleka tak účinné, jak si o nich mnozí myslí. Zrovna ve Vašem případě není čas na šarlatánství. Nejdená se o opar na rtu. Toť můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 16:10
avatar

To vaše povídání je nějaké podivné. Než mi dali chemoterapii, tak se sešlo několik doktorů, podumali a poslali mě do čekárny a až po chvíli zavolali a řekli, co vymysleli. Prý se tomu říká koncillium. Rozebírali to ještě jednou a teprve pak koncilium se shodlo na ozařování a teprve pak na chemoterapii. A i pak se zase sešla porada a prodiskutovali. Ale aby jeden řekl to a druhý něco jiného a aby si tím ještě nebyl naprosto jistý, to neexistuje! Určitě jste to pochopila špatně. *hej*Nebojte se doktorů ptát. Nechejte si všecičko vysvětlit. Nedohadujte se, nedomýšlejte. Nespekulujte, nefabulujte. To všechno není otázkou fantazie! Tohle všechno je víc, než vážnější a konec by mohl být fatální! *plac* Dokonce i nakonec nálezu z dnešní návštěvy revmatologie, mám napsánu větu: Pacientka byla poučena a byly zodpovězeny její dotazy.


doplněno 02.05.16 16:46:

Karkulko, to nikdo nevíme. Musíte znovu zajít za onkologem a probrat to s ním. Už bude mít výsledky krve, ve které hematoložka hledá rakovinové markry. *hej* Držím palce, úplně všechny, aby ten test nebyl průkazný. Jen nesmíte váhat! Musíte jednat co nejdříve! Držte se! Přeji hodně štěstí a hodně sil. babka z Ostravy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karkula
Datum: 02.05.16 16:30

babkazov- No právě že jeden doktor si klepal na zuby a říkal že to dopadlo dobře. A právě jsem byla na vyšetření na hematologii a ona mě vyděla doktorka hodinu a už tvrdila že mám rakovinu. A žádný konsílium se nekonalo. Hned mi řekla že se to léčí chemoterapii. A říkám jí mohu se zeptat a ona odpověděla ne tak co si mám vybrat. Nic semnou nikdo pořádně neprobral a hned chemoterpie je toto normální?

Datum: 02.05.16 17:17
avatar

Najít si jiného, ne všichni jsou špatní, mě už taky naštvalo dost doktorů a změnila jsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karkula
Datum: 02.05.16 16:58

babkazov- no problém bude asi v tom že už mi poslali dopisem domu nález co jsem tam sním byla tudíž to asi znamená že mě už asi vyloučili. Ale říkala mi že to roste pomalu a mám děsný strach právě z té chemošky. bojím bojím.Zatím beru kočičí dráp a tinktůru Annonu je to na zastavení nádorových buňek ale našla jsem si na ruce nějakou uzlinu a ono se to zmenšilo.

Datum: 02.05.16 17:17

Babko, aby jeden řekl to a druhý ono, to bohužel občas existuje...*bzum*

Mně poslal neurolog na rehabilitaci, fyzioterapeut po první rehabilitaci prohlásil, že podle všech výsledků co mám k dispozici (scinty skeletu, MR páteře) se jednoznačně jedná o zánět (nejspíše spondilidicitida) který skoro každým pohybem zhoršuji. Vše se zkonxultovalo s primářem rehabilitace, doporučení léčit zánět, i mně přišlo celkem logické.
Vzhledem k tomu, že jsem před 2 měsíci prodělal léčení neuroboreliózy, a že onen zánět mohl mít původce v nedoléčené borelióze, obrátil jsem se logicky na to samé infekční oddělení, téže nemocnice.
Poslali mně na ortopedii, že to je jejich věc.
Z ortopedie mně poslali na neurologii, neboť tam je neurologický deficit a je to tedy záležitost neurologie.
Když jsem se bolestí již totálně zničen dobelhal na neurologii, tak mně dali kapačku s kortikoidy (a to jsem se paní mudrcové ptal, zda se můžou kortiloidy při borelióze, že mám tušení, že nikoliv, ale nejsem zrovna lékař, jsem blbej zedník). Po kortikoidech jsem cestou domů ve vlaku zkolaboval. Naštěstí jsem ležel na sedačkách, takže se v podstatě nic nestalo. Prožil jsem si dva dny ukrutnejch bolestí, než začal můj imunitní systém zase trošku pracovat a bojovat s boreliema...

Proč to píši? Doporučení neurologa zní. Opět rehabilitace, cvičit, i když máte nonstop bolesti a za měsíc na MR zkontrolujeme jestli náhodou nemáte spondilidiscitu.*cert*

Takže jsem ve své podstatě v situaci, kdy mně nikdo nechce léčit. Všichni si trvají na svém.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 17:50
avatar

Karkulko a Robine, to se nestačím divit. Mám obrovskou husí kůži a zvedá se mi žaludek. Jéééžiši! Co to je?! Co tohle má být?! Neříkejte mi, že jsem měla a mám, v tom obrovském bordelu, omlouvám se za ten výraz, tolik štěstí. Neuvěřitelné! *cert**zed*Děkuji za skvělé, komunikativní a vstřícké lékaře ve fakultní nemocnici v Ostravě. Chudáci! Držte se!Fakt není úniku? Není řešení? Takhle to ale přece nemůže zůstat! U vás obou.*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 21:09

Babko, pevně věřím, že to u mně takto nezůstane, že se to zlepší. Štěstí je pokud má člověk, nějaký standartní zdravotní problém a nepřidají se komplikace.

Já jsem měl trošku smůlu v tom, že ač jsem odchytil boreliózu hned na začátku, tak léčba nezabrala. Později se něco málo doktorům nepovedlo, což chybovat je lidské. Lidské už nebylo, že mi o tom neřekli, a nikdo to tím pádem neřešil. Až když to začalo být o hodně horší, tak jsem začal hledat kde je problém. Prostě místo toho aby mně řekli co se stalo, tak poupravily výsledky z laborky a vše pozměnily ve zprávách tak aby to vypadalo, že se nic nedělo. Ale ono se dělo a strašně moc.

Ano můžu se soudit, můžu si stěžovat. Ale to je tak vše. Osobně kašlu na nějakou pomstu. Veškerou sílu jsem soustředil do toho, abych minimalizoval následky. Kamarádka borelie se mezitím usídlila v CNS. Následky jsou něco mezi rotroušenou sklerózou a alzhaimerem. K tomu bolesti zad...Možná si vzpomenete jak jsem tady řešil opiáty. Dnes už jsem na ekvivalentu 1/4 g morfia za den. Bolesti zad jsou dané hlavně zánětem plotýnek. Na zánět jsou antibiotika. Jenže bohužel plotýnky nejsou v dospělosti prokrvovány, takže tam není jak ATB dostat.

Není všechno černobílé. Je plno lékařského personálu co se snaží pomoct. V těchto případech, je to už i boj se systémem. Prostě ne každá léčba je u nás uznávaná, ne na každou léčbu pacient dosáhne.

Mně osobně se alespoň trošku daří, díky tomu, že docela chápu kde je problém a dost věcí jsem si načetl. Nicméně když jsem v nemocnici, a vidím jak se po stránce indikace léčby zachází třeba se staršíma pacientama, tak je mi kolikrát do breku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 17:49

Každý jsme jiný, a z toho vyplývá, že je potřeba se řídit jen a jen! radami lékaře. A že se radí? No to je v poořádku, nejste jim lhostejná, chtějí vás vyléčit. Jsem onkologicky léčená, a zrovna dnes jsem byla na kontrole a slyšela: je to dobrý! Ale nikoho jiného jsem neposlouchala, jen lékaře, když jsem něco chtěla ptala jsem se. Podstoupila jsem 6 chemoterapií, lékaři ani nevěřili, že to dopadne. Ale dopadlo. Věříla jsem, a hlavně jsem si vůbec nepřipouštěla, že to nezvládnu. Velmi špatný je stres! Věřte, a neotálejte. Chtějte žít! Každá minuta drahá. Opravdu, srovneje si priority a běžte do toho. Přeji vám, ať se dačkáte tak jak já. Je to dobrý!

A ještě něco: já při chemo vůbec nezvracela ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 20:41

Nemůžu věřit,že by jeden doktor řekl,že je to maligní,druhý,že benigní...Jestli nemáte k doktorům-zmíněným-důvěru,musíte k dalšímu.Bylinky nejsou všemocné,buďte opatrná a mohu-li být tak upřímná - neztrácejte s nimi čas...ostatně dneska chemoterapie nejsou co bývaly - potřebujete prostě doktora,který vám vše vysvětlí a na rovinu řekne co a jak bude!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 02.05.16 20:54

Máte na výběr:

1. Nebudete se léčit a zemřete velmi rychle.

2. Budete se léčit a možná zůstanete živá.

Třetí možnost s pampeličkou a kočičím drápem neexistuje!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 00:14
avatar

Každý Vám může max. poradit, co by udělal na Vašem místě sám, se svými poznatky a zkušenostmi, se svou zcela odlišnou osobností. Chemoterapie hodně škodí, ale mnoha lidem zachránila život. Stejně tak zachránili život i někteří léčitelé i bez chemoterapie. Naopak tvrdí, že bez ní to jde snáz. Ani lékaři, ani léčitelé nevyléčí všechny případy. To rozhodnutí musíte udělat Vy. Ale měla byste přehodnotit své špatné postoje v životě, zapracovat na své pozitivní změně, má to prý podstatný vliv. Mluví o tom knihy o psychosomatice. Rozhodně se nepouštějte do nějakého chaotického samoléčení, podle rad a návodů na internetu. Něco z toho může účinkovat, ale nevíte na koho a s čím, neznáte ucelený postup. To je hazardování se životem. Svěřte se podle svého vědomí do rukou lidí, kteří mají za sebou bohatou praxi a také dobré výsledky. Cestu musíte zvolit sama. Přeju, upřímně, šťastnou volbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 06:48
avatar

Karkulko, nechci být za chytrou, ale musím vám říci, že chemoterapií je v dnešní době několik. Záleží, kterou lékař vybere. *hej*Víte jak fungují metastáze? Krev odnese z matečného nádoru, stačí jenom jednu jedinou, buňku a někam ji zanese. Tam, se v klidu usadí. Nemusí začít růst. Jen si chrní. Pak příjde nějaký spouštěcí moment a ona procitne a začne růst a krev z ní odnese jednu nebo několik buněk. Takový šílený kolotoč. *plac*Proto chemoterapie, která vybije nejen matečný nádor, ale všechny buňky, které krev roznesla do každého koutečku organizmu. Proto je tak potřebná. *hej*Ale než se tohle stane skutečností, doktoři se musí v názorech sjednotit a vyřknout verdikt. Neexistuje, abyste se rozhodla sama! Odmítnout můžete, to ano, je to vaše tělo, ale způsob léčby musí určit doktoři.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.