Stalo se vám to taky

Od: Datum: 02.05.16 14:34 odpovědí: 24 změna: 03.05.16 20:56

objednali jste si zboží na internetu,zaplatily převodem a nemáte dodnes ani zboží a ani zpět peníze,firma nekomunikuje.

Rád bych věděl co jste pro to udělali aby jste dostali zpět alespon peníze.Já jsem také podvedený,nahlásil jsem to na ČOI a tam mi bohužel nabídly soudní cestu nebo pomoci v mimosoudní cestou,hlásit na Policii asi nemá cenu protože se jedná o částku 805kč a tím pádem nepřevyšuje částku 5000kč abych to mohl jít nahlásit nebo se mýlím?Jak jste to řešili co jste s tím udělali a dostalo se vám pomoci od úředních a kontrolních orgánů.Děkuji všem co byly taktéž podvedeni za radu.PS když si spočítám že by šlo o dalších 100 lidí tak to už v jedný kapse představuje pěknou sumičku.Ještě jednou děkuji všem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.16 14:40
Nestalo, protože jsem takhle nikdy nic nekupoval...právě z obavy, že se stane tahle věc...Myslím, že peníze asi už neuvidíte, a rozhodně bych už nikomu nic předem neposílal.
Datum: 02.05.16 14:52

Kromě ALZA,CZC.CZ,Levné elektro,Sunysoft,Mall.cz-jinde nenakupuji.Tyto obchody jsou 100% spolehlivé a bez problémů řeší reklamace.

Datum: 02.05.16 14:50

Dobrý den. Peníze posílám předem jen na Aukru a Amazonu. Na Aukru jsem nakupoval mnohokrát a nikdy nebyl problém. Na Amazonu, jak jsem se teď díval do historie, jsem nakupoval 11x a vždy zboží dorazilo v daném termínu a podle popisu. Pak jsem jednou nakoupil na e-bay a také vše v pořádku. V jiných případech peníze dopředu neposílám. Bydlím v blízkosti Prahy, takže když si něco objednám, tak s osobním vyzvednutím. Pokud je to z jiného města, tak na dobírku. Nejvyšší částka, kterou jsem platil byla 2600,- na Amazonu a jak jsem psal, zboží dorazilo v pohodě.

Datum: 02.05.16 14:57

A proč nechcete využít mimosoudní cestu řešení problému, kterou vám navrhnula ČOI? Oni mají jisté páky na tyto "chytráky"

Od: duha®
Datum: 03.05.16 10:01

K tomu taky dojde ted napíšu doporučený dopis s výzvou k vrácení peněz

Datum: 02.05.16 15:01

Ještě nestalo, a to na internetu nakupuju běžně, i manželka, a počet námi navštívených e-shopů za poslední roky bych na prstech nespočítal. Patrně umíme problémy vycítit předem nebo máme prostě štěstí.

Jinak limit 5000 Kč platí pro krádeže. Uvedený případ je spíš podvod.

Datum: 02.05.16 22:27
Takze i podvod mohu nahlasit na Policii jestli nas bude vic a presahne to castku 5000kc tak to bude kradez ne k se mylim jinak dekuji za odpovedi
Datum: 02.05.16 16:00

Stalo se mi to na ebay. Napsala jsem do ebaye a druhý den jsem měla peníze na účtu. Co udělali s tím vykukem netuším.

Datum: 02.05.16 16:26

Ano stalo,koupil jsem zboží předem platba obchodu.Pak mě došla SMS,že pošta doručuje zboží jako dobírku(920Kč)Napsal jsem obchodu hned Email,že dobírku nepřevezmu.Obchod se omlouval,že došlo k omylu,abych dobírku zaplatil převzal,že mi pak okamžitě přeplacenou částku zašlou na účet.Pak mě trvalo 6.měsícu
než jsem z obchodu přeplacenou částku vydoloval.Obchod jinak přestal komunikovat se mnou na dotázy neodpovidal atd.Musel jsem jim napsat doporučeně předsoudní
vyrozumění na nedovolené obohacení.Pak mě zaslali hned přeplacenou částku na účet.Moje blbost věřil jsem jim.Jinak kupovat ano,ale nic nereklamovat házet rovnou do
popelnice.Ušetřite nervy.Ano jsou obchody slušné a jiné.Pokud jste nakoupili a také třeba relamace bez problému byl to slušný obchod a měli jste štěstí.Jinak čtu než něco
koupím recenze na obchod jako: http://obchody.heureka.cz/alza-cz/diskuse/

Datum: 02.05.16 19:51

Stalo se mě to loni v létě. Vnučka mě ukecala koupit na Sbazaru mobil.Platba předem.Nikdy to nedělám, ale byl to podvod.Po dlouhém váhání jsem to oznámil Policii.Škoda 4.600,--Kč.Darebáky chytili a dnes se nestačím divit,kolik je podvedených a jaká je škoda.Peníze jsem oželel,ale aspoň je chytli. Přeji více štěstí.

Datum: 02.05.16 22:32
Vy jste to na Policii podal jako trestni oznameni pro podvod nebo jak dekuji za odpoved
Datum: 03.05.16 06:30

Já jsem to podal jako trestní oznámení. Když jsem šel na Policii neměl jsem tušení co a jak.Musím říct, že policisté byli vstřícní a na svém místě.Musel jsem doložit e-mailovou korespondenci s pachatelem a výpis z účtu jako doklad o zaplacení. Dnes je pachatel souzen pro téměř 250.000,..Kč.Vše se mu to nasčítalo.Těší mě, že jsem to podal: alespoň nepokračuje v podvodech.Ty peníze... No, uvidíme

Datum: 03.05.16 09:31

tak to je super odpověd začínám se loučit s penězma ale neskousnu jak se ten zmetek směje do očí že mě napálil a jako vrchol všeho ted mi tady vyskočila reklama na X Hose což je můj případ

Datum: 02.05.16 20:37

Kromě už nahoře zmíněných,nakupuju i u Velkýkošík,Poštovnézdarma,slevy -voucheryŚlevomat - nestalo se mi to.Já bych ty peníze oželela,než chodit jednat,psát...zkusila bych tedy policii- hodně lidí=hodně ukradených peněz.+..zkusila bych pověsit to na internet,ať se vám přihlásí další poškození,rozhodně na jejich stránky dát recenzi...a pak tu policii,když bude víc lidí,bude víc peněz..

Od: mp
Datum: 02.05.16 21:31

Hlavně musíte rozlišovat, jestli je to bazar - tam je celkem logické, že se i prodávající chce chránit proti neserioznímu kupujícímu - tak chce platbu předem. To bych zvážil, chce to odhad. Co se týče běžných internetových obchodů, je velice podezřelé, pokud by chtěly platbu předem. Dovedu si to představit u nějakého vyjímečného a nedostupného zboží (starožitnosti, rarity, jednotlivé exempláře). Pokud chce obchod (ne jednotlivý prodejce) penize předem za nějaký komerční produkt (typicky - telefon, tablet, prášky na hubnutí (tam je to dvojnásobný podvod), televize a pod., je to na 99 % procent jen snaha, jak z Vás vytáhnout peníze - takže PODVOD. Někdy jsou to nervy. Můj vlastní případ. Mám přístroj na filtraci tuků. Jednotlivé filtry jsou dost drahé. Český prodejce odešel z trhu a doporučil mě Slovenského prodejce. Ten po mě chtěl předem poslat asi 250 euro. Jenže ty filtry se u nás prostě nekoupí. Co teď? Tak jsem to risknul. A vše přišlo v pořádku, a já mám min na 3 roky klid. Potom mě třeba čeká podobná anabáze. Ale pokud kupujete něco běžného, tak bych zvolil osvědčený a seriozní internetový obchod. A těch jsou dnes u nás stovky, néli tisíce. Samozřejmě ty nejlepší si to nechají zaplatit, ale to je normální. Ale na ně se zase tlačí další seriozní menší prodejci, stejné služby, mírně levnější. Takže je z čeho vybírat. Pokud jsem neznalý a neumím se orientovat, tak bych si opravdu vybíral jen z těch největších, kteří na Vás vyskočí na první stránce a jsou všeobecně známí. Tím nic nezkazíte. A peníze předem - NIKDY.

Od: mot
Datum: 02.05.16 23:22
Bezne nakupuju a platim predem nebo kartou. Je to pohodlnejsi a levnejsi.
PS: Zkuste si spocitat, kdyby slo o dalsich 1 000 lidi, kolik by to bylo penez. Nebo treba milion lidi!
Od: mp
Datum: 02.05.16 23:31

Jako přesně nevím co je pohodlnější a levnější na tom, platit předem, prosím ostatní rádce aby jste se mě okamžitě zastali.

Datum: 02.05.16 23:52
Obvykle je priplatek za dobirku.
Nemusim resit hotovost na poste(ne vsude berou karty) nebo postaka co nema nazpet. u ppl a spol je to taky hruza s platbou kartou. Navic bez dobirky mi to nechaji v praci u recepcni ikdyz nejsem v praci.
Od: fik
Datum: 02.05.16 23:28

Rada pro příště,nikdy neplať předem. Když něco objednám přes internet,vždycky na dobírku,nikdy že bych zaplatil předem..zaplatím až mám zboží v ruce.

A taky druhá rada,nakupuj jen na ověřených obchodech

Jestli je to 800 tak to možná radši ožel,za soudy dáš určitě víc,bude se to táhnout roky s naprosto nejistým výsledkem,těch 800 za ty nervy nestojí

Datum: 02.05.16 23:54
Chtel jste napsat, ze platite az mate balicek v ruce. Ve kterem muze byt klidne cihla...

Datum: 03.05.16 09:23

Tak riziko je samozřejmě vždycky,ale přece je to lepší,navíc když to koupíš z ověřenýho obchodu tak tam na 95% cihla nebude. Taky se tím vyhneš problémům,že když se někde ten balíček ztratí(což u pošty není nic zvláštního) tak ještě máš prachy pořád v kapse a zaplatíš jej až ti přijde,nebo pošlou jiný

Datum: 03.05.16 11:00
Kdyz to koupis z overenyho obchodu, tak ti prece zbozi dojde ikdyz budes platit predem,ne?
Datum: 03.05.16 20:56

Právě se kolikrát stalo že nepřišlo,ne z důvodu že by to obchod neposlal,ale ztratilo se to při přepravě. Proto radši platím až to mám v ruce. Ono se to pak vždycky nějak dohledalo,ale už s tím byly zbytečný nervy,zvlášť pokud jde o něco dražšího

Datum: 03.05.16 20:17

Stalo na zahranicnim eshopu. Po zaplaceni objednavky mi prislo potvrzeni. Dalsi dva dny zadna reakce, dnes jsem ji napsala, kdy bude zbozi odeslano a tvrdi, ze platba nedorazila?! Nastesti to bylo placeno pres paypal, takze jsem otverela spor..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.