Zdravotní pojištění do zahraničí

Od: Datum: 05.06.16 23:19 odpovědí: 3 změna: 06.06.16 01:06
avatar

Kde se pojišťujete když jedete na dovolenou do zahraničí? Už jste někdy museli vyhledat ošetření? Proplatila vám pak vše pojišťovna? Jaké s tím máte zkušenosti?

Předem všem děkuj za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 05.06.16 23:45
avatar

V roce 1995 byl syn u dcery v Belgii na prázdniny a spadl z kola a vyhodil si rameno. V nemocnici museli zaplatit hotovost, pžestože byl pojištěný u VZP. My jsme pak účty předložili u VZP a trvalo to asi půl roku než nám peníze proplatili.

Jak to chodí nyní nevím, ale budu dělat na příští týden zase pojištění do zemí EU a zase u VZP, jako vždy.

Možná někdo poradí něco lepšího...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 06.06.16 00:22

Připojištění do zahraničí ale neznamená, že při vyhledání ošetření se nic neplatí. Ono to je dost běžné, že je třeba zaplatit hotově a doma to proplatí. Jako zásadní považuji to, před vyhledáním ošetření zavolat asisteční službu pojišťovny, aby ta určila a vyhledala lékaře, ke kterému nemocný pak jde (nebo se nechá odvést). Jen tak předejte nedorozumění. Pokud to je přes CK, pak je lépe kontaktovat delegáta a řešit to s ním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 06.06.16 01:06
Před dovolenou na internetu objednám a zaplatím podle počtu dní u mojí vybrané pojišťovny, vytisknu a jedu.
Jednou se nám na dovolené stalo, že jsme pojištění využili, dokonce 2 členové rodiny. Úraz a kožní reakce.
Na naší kartičku zdravotní pojišťovny jsme byli ošetřeni jako místní pacienti, tedy včetně poměrně vysokých doplatků. Ty doplatky a částku za léky hrazené pacientem, které nám tam předepsal lékař, nám po příjezdu domů proplatila po předložení zprávy a účtenek pojišťovna, kde jsme měli komerční pojištění. Asistenční službu jsem nevolal, v podmínkách byla specifikována pracoviště lékaře, které lze vyhledat i bez asistence.
Za pětistovku za rodinu a pobyt asi nic lepšího neznám. Jen zuby by mohly být problém, většinou jsou pro ošetření stanoveny malé částky.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.