Tipy na zasnubni prsteny

Od: Datum: 19.03.16 17:04 odpovědí: 15 změna: 17.07.16 20:12
Zdravim, s pritelkyni spolu jsme jiz 4 roky a me napadlo, ze bych ji zkusil pozadat o ruku, ale mam par nejasnosti... Nosi zasnubni prsten oba nebo pouze divka?
A jake zasnubni prsteny doporucujete, klidne pro pary, jestli je vhodne, kdyz je nosi oba, v pripade ze ne, staci pouze pro pritelkyni velikost 52-54. Cena do 2500, o par korun vic nevadi.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.16 18:57
avatar

Je to čistě na vás, jestli obdrží prsten jen vaše dívka, nebo se obdarujete navzájem.Dříve tomu tak nebylo,nosili jej oba partneři jako symbol vzájemné lásky. Dnes se to tak doslova nebere.Jestli se rohodnete obdarovat jen svou dívku, určitě ocení, když ji ho dáte při romantickém večeru nějakým jedinečným způsobem, protože tím se tento den pro ni stane nezapomenutelným.Vhoďte jej třeba do sklenky s vínem. No, prostě váš nápad, aby byl originální.;)Vaše dívka bude prstýnek nosit celý život a podle tradice by měl mít zásnubní prsten hodnotu vašich tří měsíčních platů *jasne*

A ještě jedna tradice.Svatba by měla být do roka a do dne od zásnub.Tak se snažte!;)


doplněno 20.03.16 10:28:

Na vysvětlenou - ty tradice jsem napsala jen pro zajímavost. Jinak prstýnek můžete koupit jakýkoliv , záleží samozřejmě na vašich finančních možnostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.16 19:14
avatar

Zásnubní prsten dostává nastávající žena od svého budoucího manžela. On prsten nedostává a nenosí. To je princip "zásnubního" prstenu. Takže v každém případě ho dává muž ženě a tím jí dává najevo, že je jeho vyvolená. Cena záleží na možnostech budoucího ženicha. Dříve byl zásnubní prsten důležitější, než prsten snubní, který pak měli oba manželé. Podle toho prstenu se posuzovali majetkové možnosti ženicha. Zásnubní prsteny se dávaly hlavně v buržoazních rodinách a byly většinou s diamantem. Tedy musel to být výjimečný šperk. Dnes na tom tak nezáleží, ale v každém případě dáváte prsten své vyvolené jenom Vy. Snubní pak máte oba, ale to už je zase jiná kapitola...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 11:02
avatar

Zdravím suzymon, a co v socialismu?:-DVy si myslíte,že se lidi nezasnubovali? Když už se rozhodli, tak si i v této době prstýnky koupili oba.Pravdou je, to s vámi souhlasím, že v dnešní době většinou obdaruje prstýnkem svou vyvolenou pouze muž.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 15:22
avatar

No, v socialismu se spíše zásnubní vůbec nedávaly, nebyly peníze. Byli jsme rádi, že jsme si našetřili na snubní. A opravdu se nikdy nekupovaly a nekupují i pro muže. To nebyl princip zásnubního prstenu. Jestli to pak někteří lidé nějak převzali a začali si kupovat zásnubní prstýnky pro oba, tak to je možné, ale není to podle tradice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 23:48
avatar

Dobrý večer suzymon.Nechci zlehčovat váš příspěvek, ale bohužel vám musím oponovat. Nevím, jak jste přišla na to, že za socialismu nebyly peníze,aby si ti, co se chtěli zasnoubit, nemohli koupit zlaté prstýnky:-D.To snad nemyslíte vážně. Jsem už 9let v důchodu a tuto dobu pamatuji velice dobře. Já jsem sice zásnuby neměla,ale pár mých kamarádek ano a zásnubní prstýnky nosily nejen ony, ale i jejich partneři, právě podle české tradice. Doporučuji vám přečíst si tento článek www.ceske-tradice.cz/tradice/rodinne-zvyky/svatba/zasnuby. To, jak pojem zásnub popisujete vy, je trendem až této doby a velkou inspirací či vzorem byly a jsou americké filmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 09:30
avatar

Mám podstatně jiný názor. To je všechno. Nechci se o tom dohadovat, ale nemluvím o amerických filmech a už vůbec mnepopisuji trend dnešní doby u nás. Mluvím o samotném významu zásnubního prstenu. A hlavně mluvím třeba o padesátých létech u nás, možná si vzpomete na spisovatele Vladimíra Neffa. A i já doporučuji si přečíst něco o významu zásnubního prstenu, kdy tato tradice vznikla. Začali s tím ve starověkém Egyptě a dostávala ho žena, ne muž. Dodnes se i třeba v královské rodině Anglie se obdarovává prstenem pouze žena a i všude jinde ve světě. V Českých tradicích je to zřejmě nějak počeštěné a hodně zjednodušené a hlavně už to postrádá ten prvotní úmysl a smysl. Ale i u nás to bylo převzato správně v určitých dobách, pak to jaksi zlidovělo a je vidět, že už to pozbylo i původního smyslu.

A proto musím trvat na tom, že zásnubní prsten dává muž ženě a pokud se obdarují "zásnubním" prstenem oba, tak už to nemá co dělat s původní tradicí tohoto šperku. Dokoce se o tom píše i na stránkách Wikipedie. Je tam článek, že některé páry si kupují tak zvaně "před zásnubní prsteny" a ty si pak vymění navzájem. Ty úvozovky jsou v textu, nedala jsem je tam já. Takže z toho vidíte, tohle nemá s tradicí zásnubního prstenu už nic společného. A hlavně je tam zdůrazněno některé páry. Takže z toho vyplývá, že když to dělají pouze někteří, nelze to považovat za pravidlo a už vůbce ne za tradici. A tom jsem psala já.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.03.16 11:05

Zásnubák mi přijde hodně velká formalita, pakliže by měl být jen v hodnotě okolo 2,5 tis. Asi bych měl v sobě trochu handy, že jde o lacinou cetku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 11:15
avatar

Když už bych zvažoval zásnubní prstýnek, pak jedině bílé zlato a diamant, případně zirkon. Jiný materiál prsten zařadí k ostatním běžným.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 12:58

Naprosto zbytečné...stejně pohledem diamant nepoznáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 13:28

angell. Většinou pravý diamant poznáš ;) A jsou ženský, co v tom mají jo citlivé oko *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 23:28

Na to jste přišel jak?Vy opravdu dokážete okem rozeznat třeba čirý korund od diamantu?*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 22:02
avatar

Angell, samozřejmě že to poznám. A to pouhým okem. Pravý diamant a korund se dá rozenat velmi lehce. Ale musíte alespoň jednou vidět opravdový diamant. Pak Vám to bude jasné. ;)


doplněno 17.07.16 19:07:

Wlezley, pro Vás to je zřejmě nemožné, ale neposuzujte podle sebe. Dokázat Vám to bohužel nemohu. Vy budete tvrdit to své, protože jste žádný pravý diamant v ruce neměl, nebo jen tak krátce ve zlatnitctví. Ale když má člověk třicet let diamant v prstenu a v náušnicích a kolem ciferníku hodinek, tak to sakra pozná. Zirkony mám také a je to sakra rozdíl. A mám i krásný i bílý safír, ale diamant to holt není. Jedině Vám mohu poslat fotky těch šperků, ale nebude Vám to stejně k ničemu. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.16 10:17

angell, tak vzhledem k tomu, že mi kdysi rukama prošlo pěkných pár stovek diamantů, tak ano. Pouhým okem. :-D A znám plno žen, které mrknou a vědí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 22:51
avatar

Docela bych rád viděl identifikaci moissanitu a briliantu. Pouhým okem ... silné tvrzení *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.16 20:12

Zásnubní prsten by měla dostat jen žena (ostaně mě prsteny ověšený muž, mimo snubního, tak nějak nesedí, ale proti gustu...). Prsten se dá koupit ve zhotovení z jakéhokoliv kovu, ozdobený drahý i laciným kamenem od pár set korun po desetitisíce. Moje manželka upřednostňuje pouze stříbro, ale v našem okresním městě jsem snubní prstýnek sháněl jen velmi obtížně. "Odborníci" mi nabízeli dokonce snubák. Hlavně se vyvarujte nákupu šperků na internetu. Dle zjištění ČOI bylo z testovaných nákupů asi 98% falešných.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.