Zaměstnavatelé jsou vykořisťovatelé

Od: Datum: 21.03.16 20:19 odpovědí: 16 změna: 22.03.16 14:37

Čeští podnikatelé jsou otrokáři a vykořisťovatelé. Nic jim není svaté. Okrádají zákazníky, zaměstnance, stát (i když to není tak zlé), ničí životní prostředí. Pro svoje krvavé peníze. Dělá se mi z nich špatně. Jen jejich vinou je naše země tak chudá. Průměrný plat je tak 12 000. Podnikatelé vydělávají statisíce i miliony korun a svým zaměstnancům dávají téměř minimální mzdy a dělají z nich pracovní chudobu. Lidi si pak nemůžou nic koupit, protože jsou hrozně chudí. Zajímalo by mě, co si lidi budou kupovat když na nic nebudou mít. Lidi si zaplatí akorát bydlení a nejlevnější jídlo a nic si od podnikatelů nekoupí. Zaměstnavatelé-vykořisťovatelé své zaměstnance dřou z kůže, šikanují je, vyhrožují jim, neproplácí jim příplatky i celé mzdy, nutí je nutit dělat přesčasy, strhávají jim ze mzdy, nedovolí jim stonat, zajít si k lékaři, zajít na pohřeb, být v nemocnici, lázních, zakážou jim i dovolené a když jo, tak je z ní stejně odvolají.. Nedovolí jim mít děti, starat se o ně, hlídat je, vyzvedávat je ze školy a školky. Pak se divíme, že děti jsou nevychované a hrubé, když jejich rodiče jsou v práci vykořisťováni a nemají na ně čas. Když se člověku jejich chování nelíbí, tak následuje věta: Když se ti to nelíbí, jdi. Za bránou je 30 dalších. Radši najmou Ukrajince, Rumuny, Bulhary, kterým nemusí platit ani minimální mzdul. Hnus tohle. Pracovní podmínky jsou na úrovni středověku. Bezpečnosti práce zaměstnavatel neřeší a když se něco stane, tak to svalí na zaměstnance. Žijeme hůře než otroci na karibských plantážích v 18. století. Ti si aspoň nemuseli nic platit, měli zdarma nocleh, stravu, oblečení, nemuseli dojíždět do práce spoustu kilometrů. Dneska musíte platit za všechno. A to žijeme v 21. století na nejbohatším kontinentu. Kdybych žil někde v Africe, tak bych byl tak frustrovaný a chudý, že bych asi zabíjel podnikatele na potkání. Fakt se divím, že lidí ještě nezačali podnikatele věšet na kandelábry, protože jsou tak chudí a zoufalí a nemají už co ztratit.

Souhlasíte se mnou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.16 20:22
avatar

atamane, odpověď zní NESOUHLASÍM, páč sám dobře víte, že plácáte nesmysly a nic takového, jak popisuje není pravda, takže lžete.

Osobně bych článek smazal, páč šíříte jen nenávist a bludy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 21.03.16 20:34

Řekl bych, že plácáte naprosté nesmysly. Jestli někde někdo omezuje v hospitalizaci, tak to je dost dobrá pohádka. S těmi přesčasy to ano, i ve firmě kde pracuji neproplácí 2/3 přesčasů ale je to jen o tom, kdo a jak daleko to nechá zajít !

Nedovolí podnikatel zaměstnanci, aby měl děti - no to je také perla. Pište dál, alespoň trochu legrace je potřeba i ve chmurném počasí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 21.03.16 20:38

Tohle spraví jedině silné odbory, jsou-li ale nefunkční pak je třeba zjednat nápravu, nejsou-li pak je třeba je založit. Další věcí jsou volby, hodně lidí k nim nechodí, ti co "vědí své" tak ví koho volit, nekompromisně, jiná cesta není. Pravdou je, že to co si někteří zaměstnavatelé dovolují v ČR by si jinde dovolit nemohli.


doplněno 21.03.16 20:43:

A dále všechny "nepravosti" hlásit na inspektorát práce, /musí zachovat anonymitu/ nebudou-li konat, pak hlásit neustále, poslat námět na reportáž do TV./na žádost musí zachovat anonymitu/.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 21.03.16 20:45
Nesouhlasim s vami. Minimalne na polovinu vasich problemu existuje zakon a take inspektorat prace. Jenom si nevylevejte srdce zde, ale toho otrokare(dle vas) udejte. A taktez zmente zamestnani. Mate moznost volby.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 21:15
avatar

Tak co Vás tu drží? Podle toho Vašeho výlevu soudím, že byste byl spokojený v Severní Korei, nebo v Číně. Tak s chutí do toho a s pánembohem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 21:34
avatar

Dobrá, neberu Vám Váš názor, ale zkuste mi tedy vysvětlit, proč se necháte takhle hnusným způsobem vykořisťovat a místo toho se nestanete sám sobě vykořisťovatelem - myšleno tak, že se přece můžete živit jako třeba OSVČ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 21:48

Na to je velice jednoduchá odpověd, za své činny by musel nést odpovědnost a musel by makat, makat a zase makat a to se některým vůbec nechce :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 22:00
avatar

Ve volné diskuzi snad nevadí OT:

Není náhodou Ataman reinkarnací nicku R...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mam
Datum: 21.03.16 22:34

Zatim tady neni az tak dusno, ale to ješte prijde a muze byt hur, az budou prevazovat velci zamestnavatele Čiňani a podobni tajtrlici, kteri budou uplatňovat jejich metody nad svymi zamestnanci jako jsou zvykli ze svych materskych destinaci, tak potom teprve poznaji vsichni podrizeni, co je to nadvlada primitivniho biče a podminky k preziti za minimalni mzdu *bum* *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.16 22:36
avatar

Všichni jste tu podnikatelé a nebo slepí a hluší? Pisatel má v mnohém pravdu a zaměstnanec si může stěžovat kde chce, nic se stejně nestane, možná směšná pokuta a stěžovatel bez práce. Nejhorší ale je, že se stejně chovají i firmy kde má účast stát. Prostě se pane Atamane, smiřte s tím, že panstvo je panstvo a plebs je plebs, jedni ze zámku a druzí z podzámčí. Bylo to tak vždycky a bude to tak dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 21.03.16 22:48

Přesně tak, a pokud se to stále bude "zametat pod koberec" a "raději měnit zaměstnání" jak je zde doporučováno, dopadne to tady jako v Barmě kde firma Tesco nechala zavařit dveře provozovny aby otroci- zaměstnanci nemohli opustit halu a tudíž mohli pracovat ve dne v noci. Až se to " profláklo" musela se zjednat alespoň "na oko" náprava a zaměstnancům začala být vyplácena alespoň tamní minimální mzda nebo mzda která se tomu blížila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smolik
Datum: 22.03.16 07:29

ataman ma ve vsem pravdu,jen ti lide co jsou na lepsich pracovnich mistech tak nevi co se deje okolo,ja treba jsem delnik v obchodnim retezci a muzu rict,ze TO CO NAPSAL,PRESNE SEDI!Jsou to svine a vyuzivaji toho ,ze si my obycejni lide nechame srat na hlavu a mlcime jako ovce,melo by se s tim neco udelat.Pracuji tak jako ostatni lide a mam minimum mzdy a druhy ma jeste jednou tolik,to je spravedlnost,V CEM TEN CLOVEK JE LEPSI,TO TEDA NEVIM,PROBUDTE SE LIDE A OTEVRETE OCI. PROC NEMAME PLATY JAK V NEMECKU


doplněno 22.03.16 08:38:

Moc se omlouvam vsem, ze mi tam ujelo v textu skarede slovicko, uz se to nestane, diky

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.03.16 08:52
avatar

"...ze si my obycejni lide nechame s..t na hlavu a mlcime jako ovce,melo by se s tim neco udelat."

Tak nemlčte a něco s tím udělejte. Rozčilováním na "Poradte" to asi nevyřešíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 22.03.16 08:58

Jednoznačně se všechny nepravosti musí zveřejňovat, aby vykořisťovatelé nemohli využívat "kalných vod", nejlépe v TV medializovat čím víc těchto kauz tím lépe jinak to k řešení nikdy nikoho nedonutí navíc je to pro firmu negativní reklama, upozornit lidi na to aby od firem s nekalými praktikami nic nekupovali a dávali si na ně pozor. Dobré by bylo to také uvádět na internetu využít např. recenzí na jednotlivé firmy a napsat tam jaký přístup mají ke svým zaměstnancům! Čím víc takových hlasů bude tím lépe.


doplněno 22.03.16 09:08:

Dále pak jednoznačně zakládat odbory, odboroví funkcionáři mají totiž jako zaměstnanci imunitu (proti propuštění jinak je to právně napadnutelné) jsou-li u firmy odbory zkorumpované založit si jiné vlastní a zaměstnance si k sobě přetáhnout je to legální a uskutečnitelné, anebo vstoupit do odborů které sice u firmy "zatím" (po vstupu zaměstnance už budou) nepůsobí ale které jsou solidní a budou mít snahu za zaměstnance bojovat, (právní pomoc, soudní spory)


doplněno 22.03.16 09:13:

Známý má dobré zkušenosti i s tímto:

https://www.das.cz/nase-sluzby/soukrome/zamestnanec/

Když mu zaměstnavatel dělal problémy a měl s ním jít do sporu raději si to nakonec rozmyslel a uvedl vše na pravou míru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 22.03.16 10:17

Tak proč tam pracuješ? Dej výpověď a jdi si dělat co tě baví. Klidně můžeš zaměstnávat a vykořisťovat. Nebo dělat sám na sebe. Ale to bys pro to musel něco udělat, opravdu makat a to se ti nechce, že? Radši jen meleš hubou jak jsou všichní zlí a vykořisťujou.

Drtivá většina lidí se má jak prasata v žitě - má kde bydlet, co jíst, už X let nebyla žádná válka... A je jim to málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 14:37
avatar

Nesouhlasím. Patrně žijete v úplně jiné zemi nebo jiné planetě. Z toho, co píšete, není pravdivá snad ani jedna věta (a to tvrdím jako někdo, kdo byl zatím vždycky zaměstnanec). A pokud by se mi mělo dělat z někoho špatně, tak z takových lidí, jako jste vy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.