Věřící, jak vnímáte tohle video?

Od: Datum: 19.03.16 21:49 odpovědí: 6 změna: 20.03.16 09:48

Sama jsem věřící a mám z toho takový rozpačitý pocit. Nevím jestli to chápat jen jako recesi nebo jak...
Co myslíte? Posuďte sami:Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 19.03.16 21:52
avatar

ano - je to recese

a mimochodem - dobrá, inteligentní humor a líbí se mi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 06:35
avatar

Co Vás na tom znepokojuje? Je to ukázková recese, mně přijde docela vtipná (i když bych se nedivil, kdyby to tak jednou vypadalo).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 07:19
avatar

Je to recese, dobrá recese. Svět se mění, mění se i církev. Díky kostelům to vypadá, že prdelatí andělíčci a pozlacené sochy svatých, to je správné místo pro prezentování víry. Uši kněze za šprinclíkama, je ten nejsprávnější přijímač našeho přiznávání hříchů. Tohle všechno přece tak není. To bylo tehdy, když církev potřebovala z lidí dostat milodary. Dnes církev platí stát a lidé si uvědomují, že bůh je úplně jinde, než v kostele. A zpověď? To je přece zamyšlení se nad sebou, upřímnost k sobě, zpytování svědomí a jako každý prohřešek si žádá a uděluje trest. Mělo by být věcí a morálního kodexu v každém z lidí, aby byl k sobě upřímný a přiznal si, co udělal špatně. A jak to odčiní, bez mechanického opakování říkanek, které opakuje na kolenou. *hej*Přece můžeš být věřící, můžeš mít Boha hluboko ve svém srdci, můžeš ho velebit, ale nemusíš chodit na nějaká místa. Můžeš cokoliv a kdekoliv udělat pro Boha. A nemusíš svou víru předvádět, jako prezentaci, před lidmi. Nemusíš? Nebo máš takovou potřebu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 08:43
avatar

Tak samozřejmě je to recese, to je jasné ne. Taky jsem věřící, pokřtěný Křesťan, ovšem zpovědi neuznávám a ke zpovědi bych nešel. (jako dítě jsem chodil) Proč? Protože nějaký farář (stále je to jen člověk) mi rozhodně nemá co odpouštět. Je to naprosté pokrytectví. Odpustit mi může pouze Bůh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 20.03.16 09:45

Ve zpovědnici ti neodpouští farář, ale Bůh. Farář je jen zprostředkovatel a jeho úkolem je reagovat na tvoje hříchy a navrhnout ti, jak se máš udržet na dobré cestě nebo reagovat nějakým úryvkem z textu. Je to tvůj pastýř. Následovník apoštolů, který se vzdal sexu a radostí, aby tě mohl podporovat svou službou.

Je to podobná služba, za jakou lidi utrácejí prachy u psychoterapeuta, psychiatra nebo psychologa.

btw. Když si čtu témata o depresi, úzkosti a stresu jenom na tomhle webu, tak to vypadá, že chodí k psychiatrovi nebo bere prášky na "duši" snad každý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.03.16 09:48
avatar

Možná měla znít otázka více konkrétně. Já se počítám mezi věřící, sice až ke stáru, ale u zpovědi jsem nikdy nebyla a do kostela se jdu jen podívat, jako do historické budovy, která má svého ducha, své kouzlo.

Mně to spíše přijde, jako parodie na techniku dneška, kde chybí lidský kontakt a než se proklikáte na "operátora", tak musíte udělat mnoho úkonů. Což mně kolikrát stojí dost trpělivosti, než se dostanu do kontaktu s člověkem na druhém konci drátu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.