Zuby a mlady vek

Od: Datum: 06.04.16 10:00 odpovědí: 18 změna: 06.04.16 14:00

Mam problem a nevim jak to resit,je mi necelych 40let a chybi mi na hornich zubech z prava 7 a 5 a nalevo 7 6 5, a dolni mi chybi z prava 6 7.Dava uz se proteza nebo jak se to da jinak resit,mam mladej vek a nechci jeste sundavaci zuby,vi nekdo radu ma nekdo podobny problem dik

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.16 10:31

Přemostit můstky.

doplněno 06.04.16 10:44:

Aha, takže vám chybí i osmičky?

Od: fazole
Datum: 06.04.16 10:36

jenomze ja tam nemam zuby zadny,zadnej koren,hned to vytrhli

Datum: 06.04.16 10:50

jo i 8, akorat mam jen jednu dole.

Od: pb®
Datum: 06.04.16 10:35

Implantáty. A zlepšit tu příšernou hygienu, protože jen tak pro nic za nic ty zuby nevypadaly.

Datum: 06.04.16 10:44

je to moje chyba V detstvi na me nikdo nedohlizel,ja same mlsky,jako decko cistit zuby me nebavilo,tak se postupne kazily,az do tech 35let vydrzely,pak postupne sly,a ted uz se snazim s hygienou vic,mam listeriny,pomahaji,tak zachranuji aspon ten zbytek co mam,ale stolicky uz jsou v prcine.A implantaty to jo super ale tam musi byt asi dost dobre a zdrave dasne a ani nevim na kolik by implantat vysel

Od: wamp®
Datum: 06.04.16 11:00

To je nemilé...Za chyby se bohužel platí.Takže,pokud nemáte poměrně vyšší finanční hotovost,pokuste se domluvit se zubařem na splátkách.

http://www.implantaty.info/index.php?page=implantaty

Datum: 06.04.16 11:01

Implantáty se hlavně zpravidla dají udělat jen do roka po vytržení.

doplněno 06.04.16 11:29:

Jasně - víte, co to je za šílenou dobu, když Vám dělají implantát? Ještě byste byla ráda, že Vám v jednu chvíli dělají jen jeden. (A to to u mě probíhalo velice hladce...)

Je to proto, že kost je na přijetí nového tělesa připravená jen nějakou dobu, pak se uzavře, dáseň se ztenčí a implantát by se neujal. Každopádně zubař říkal, že je tomu tak "zpravidla", tedy asi existují výjimky - utíkala bych co nejdřív někam, kde by Vám řekli na jistotu, že to místo je či není schopné přijmout implantát.

Datum: 06.04.16 11:58

to me jako chcete rict,ze kdyz postupne dam priklad po roce vam vytrhaji zub po zubu a tudiz vam budou chybet vsechny stolicky a pak se treba rozhodnete po tom poslednim vytrzenem zubu ze pujdete na implantaty,ze jako uz to nepujde,to mam chodit pokazde s 1zubem

Datum: 06.04.16 10:55

Možná že spousta rádců se mnou nebude souhlasit, ale je to rada z praxe. Horní bych nechal vytrhat, spodní opravit. Horní klapačky nejsou tak zlé jako spodní a čím dřív si na ně zvyknete, tím spíš nebudou problém. Brácha je má od 30 a nikdo to na něm nepozná. Okouše kosti, sní tvrdé jablko atd.

Ovšem záleží i na povolání a financích. Někdy je lepší si vzít třeba i půjčku a mít ústa v pořádku. To je na vás.

Datum: 06.04.16 11:06

Za chyby se plati,v tom souhlasim,kdyz jste dospely a vite uz co delate,ale jako decko vam je to jedno,protoze nechapete ty nasledky,ktere jsou pak v dospelosti,mate svuj detsky svet,takze to je tezky a stejne uz je na to pozde. Proc si taky bracha nehodil implantaty na vrsek,jinak mam zuby predni dobry,skoda je zbytecne trhat.

Od: pb®
Datum: 06.04.16 11:19

A rodiče? Ti mají případně měli ústní hygienu jakou? Nějak se mi nechce věřit, že rodič, co si umí vyčistit zuby a má je OK, nechá svoje dítě, ať si dělá co chce. Nedovedu si představit, že bych svého pětiletého syna nedokopala k tomu, aby měl před spaním dokonale vyčištěné zuby bez plaku.

A co zubař? K tomu nechodíte? Ten nenabídnul variantu hned u prvního vytrženého zubu?

Datum: 06.04.16 11:28

rodice taky nicmoc hygiena,ale jeste je maj a je jim 65,jinak jako decko jsem cistil,kartacek mel,ale takove to cisteni narychlo,sup sem sup tam aby to bylo,nikdo u me nestal a nehlidal,a jeste neco,ikdyz bych si je cistil poradne bez plaku,tak stejne i dodneska to vidim,ze cokoliv snim,tak to jidlo atd mam mezi zubama,ted pouzivam i zubni nite,ale jako decko nepouzivate nite.K zubarovi chodim porad ale nikdy mi nerek nic o implantatech nebo tak nejak,kdyz jsem se ptal na implantaty tak me rekla ze mam dost prokrvene dasne,tak nevi jestli se to da,spis me tak chysta recima na protezu

Od: coco
Datum: 06.04.16 11:35

Nekomu uplne staci ke spokojenosti predni zuby horni i dolni 1,2,3 vpravo i vlevo, celkem 6 v jedne rade, ostatni praci v ustech zvladnou pevne dasne, cili dokud mate proti sobe 12 prednich zubu - nahore 6 + 6 dole, tak muzete v pohode kousat a s malou pusou se i smát bez problemu :)

Datum: 06.04.16 11:18

a jeste neco,kazdy zub mam trhanej po roce urcite,tak nevim,nekdo tady pise ze se implantaty muzou dat jen do roka,to mam jako chodit s kazdym zubem zvlast na implantaci

Datum: 06.04.16 11:45

jasne zatim se najim ale tvrdsi veci uz jdou hur a musim i maso zvykat na jedny strane ta druha uz nejde chybejici zuby.Jenomze uz i tim nicim druhou stranu,kdyz jim

Od: janm
Datum: 06.04.16 11:59

Navštivte přímo zubaře určitě poradí, a k tomu čištění, bylo by to příliš jednoduché kdyby stačilo k nekazivosti zuby jen čistit, ale tak to ve skutečnosti není, stojí za tím i genetika a s tím moc nenaděláte...

Od: fex
Datum: 06.04.16 13:39

Já jsem třeba neměl založeno 6 zubů. Nějaké čtverky a pětky. Zubař říkal, že je možno jak implantát, tak můstek, takže implantát je možné dát skoro kdykoliv.

Datum: 06.04.16 14:00

8 se již nepočítají do celého chrupu, když se dělá kompletní opravy. Tak mi to řekl zubař, tam kde je celý chrup a končí 7, tak to stačí.

Ty 5, 6, 7 jsou potřeba doplnit, a též protiskus. Pokud máte peníze, tak dnes jde všechno. V Praze zcela bez problémů.

Zubní Vám řekne, jak bude postupovat i kolik to bude stát, když mu oznámíte, že snímatelnou náhradu nechcete. Koukne i na stav vašich dásní a čelistních kostí. V zubním lékařství šel vývoj velmi dopředu, pokud byste nechtěla investovat, tak to bohužel, zdravotní pojišťovny v tomto nenabízejí moc úhrad. Uhradí Vám pouze stoprocentně snímatelnou protézu pro všechny zuby *plac*.

Implantáty se dají kdykoliv, ale musí být silná kost. ta časem slábne, ale zase se dá doplnit, dáse štěp kosti, zesílí se. No operace.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.