Gottwald versus Beneš

Od: Datum: 16.03.16 17:39 odpovědí: 21 změna: 30.03.16 11:44

Čech komunisté v padesátých letech, znárodnění, věznění, Jáchymov, poprava M. Horákové a.t.d. Ovšem četl jsem od Z. Ludvíka, V. Bureše / Černá kniha minulosti / vydáná v NSR a též Bervid Buquoy KDU, že za poválečné demokracie rok 1945-48 za vedení vrchního demokrata presidenta Beneše, bylo bezdůvodně popraveno 66 žen-matek, je to vůbec možné, neb je to blaf.


doplněno 18.03.16 08:27:

Doplním nebylo to provedeno bezdůvodně, ale solidně pro tu dobu připraveno. Soused, který je o 60 let starší má názor, národ byl divoký po skončení okupace, rychlokvašky u bezpečnosti, v justici vše ve jménu nového bolševického ismu, tudíž přehmaty jsou v každé době. Podívej po sametu justice již nevynáší špagát tresty, ale měšce grošáků občas rozsudky také mění k nepoznání, anebo nedávná výroba judráků a magráků v zápodočeské fakultě, kteří částečně řídí právní stát Česko a.t.d. Tudíž, částečně má pravdu propaganda a část je někde jinde, tolik názor obyčejného přestállého člověka v neobyčejném státě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.03.16 18:01
avatar

Dobrý den, nějak mně tam nesedí to slovo bezdůvodně, resp. pokud to bylo po soudním procesu, tak důvod musel být. Mohlo jít o německé občanky nebo kolaborantky a odplata za válečné zločiny. Také to mohou být ženy německé národnosti, které usmrtil český občan jako mstu za válečné události (např. ještě před jejich odsunem). Takže, možné to je, ale ta bezdůvodnost je zvláštní termín, i když ke zvěrstvu možná nemusí být ani racionální důvod. Zdravím!

doplněno 16.03.16 19:10:

Napsat se může cokoliv. Jsou to informace ověřené a zdroj je důvěryhodný? Když Vám zde napíši, že Hitler byl zakuklený komunista, tak tomu budete věřit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 18:55

Wasube, máte přehled, ale nechápu proč moderní demokrati o tom mlčí, včetně různých odborníků na historii a komunisto-bijců

Datum: 16.03.16 19:00
avatar

Mne by jen zajímalo, kolik z těch (včetně zámeckého pána),

kdo mluví nebo píší o vraždách, je s těmi procesy obeznámeno...

Mimochodem ani "zámecký pán" slovo "bezdůvodně" nepoužil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 19:09
avatar

To jsou bláboly. Odkazy: jeden je výsledek vyhledávače, odkaz vede na článek, a druhý článek je slovo od slova věrná kopie toho prvního. Takže buď stejný autor, nebo CTRL+C na jednom článku a CTRL+V na druhém. Třetí odkaz sice vede na rozumný server, ale nenašel jsem žádný vztah k tématu dotazu.

A teď ty články, a proč jsem použil slovo blábol. V tom článku jsou JEN samá autorova tvrzení, bez jakéhokoliv důkazu, že se ty činy staly. Kdo, proč a za co, je konkrétně odsoudil? Kdo ví? To je krásný příklad toho, čemu se říká neozdrojovaná zpráva, tedy taková zpráva, kterou nelze ověřit. K čemu je to dobré? K cílené dehonestaci jednoho z našich prezidentů? Proč?

Že by proto: Jan Berwid-Buquoy se zabývá výhradně literaturou faktu a doposud publikoval převážně v němčině. zdroj wikip.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 20:19

V roce 2016 vyšla též kniha, Ženy na popravišti - dle mého názoru je objektivně psaná, je pravděpodobné, že po roce 1945 byla divoká doba, možná jako po sametu, když se začalo šulit s majetkem a provedla se na několik minut tma pro určitou připravenou elitu a jejich mimořádných všeho schopnostech.


doplněno 16.03.16 21:31:

Rovněž od vězně Ludvíka č. vězeňské 024080 je, Černá kniha minulosti - kde mimo jiné je uvedeno. Komunistický president Zápotocký při rozszáhlé amnestii v letech 1953 a 1957, napravoval též bezprávné zločiny demokrata Beneše a na závěr dodává, kdyby se Beneš z Londýna vrátil s gen. Prchalou a nikoliv s bolševikem Slánským, tak vše v Československu vypadalo jinak.

Datum: 16.03.16 22:34
avatar

Věci často nebývají takové, jakýi se zdají být...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 22:54
avatar

čecháček: Jen k tomu Prchalovi a Slánskému. Myslíte, že by jeden generál dokázal zvrátit negativní postoje většiny společnosti k první republice? Myslíte, že by jeden generál dokázal oslabit volební vítězství tehdejší komunistické strany?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 00:31
avatar

nikdo -

Není přece vůbec důležité co si myslím já nebo Vy, ale co si mysleli oni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 08:17

Nikdo. Máte pravdu ÚSTR to je špičkovej podnik, rovněž tak televize, Bakalovi, Babišovi noviny a další tam je vinikající pravda zvláště pro demokraty, sluničkáře, humanisty a další vyvolené. Jeden generál by v roce 1945 možná viditelnou sílu provolávání slávy komunistům v Praze nezměnil, ale nebyl načichlej bolševismem, možno porovnat pomatenost části národa v roce 1989, můj amatérský názor je, že na př. v roce 1989 by v případě, že v milované Praze by byl oslavován a později zvolen, řízný a spravedlivý generál, tak nedošlo vinnou slibotechen a spol., k marastu a nacpání Uljanovců, prekabátníků, veksláků a dalších do různých spolků, lobistů, cyklistů co nahoře jsou ohnuti a dole tvrdě šlapou, kohoutků co hrabou pod sebe a dalších specialistů k vytváření velkého blahobytu pro část národa.

Datum: 17.03.16 19:08
avatar

USTR je politicky silně antikomunisticky založený "podnik". Vsadím se o co chcete, že kdyby to byla pravda, už by to dávno vyhrabali.

A co se týče toho kdyby. V historii žádné kdyby neplatí. Vývoj společnosti šel, tak jak šel, a nemá cenu přemýšlet co by, kdyby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 22:38
avatar

Nesměli jsme znát pravdu, historie se překrucovala..takže nemá smysl, abyste psal že já blábolím. Zkuste se naučit opravdovou českou historii, ne zkreslenou ze školy, ne z médií...ale z pamětí pamětníků. Opakuji, že věci ne vždy jsou takové, jakými se zdají být.

pro nikdo® Datum: dnes 19:09

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 23:01
avatar

Že by jste nás vzdělal(a). Ani ÚSTR na svých stránkách nic nemá. Že by nějací zakuklenci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 22:32
avatar

bene, komunistka Semelová řekla něco v podobném smyslu o Dr. Horákové, že si to asi tedy zasloužila, když ji komunisté popravili...viz Vaše slova -

Dobrý den, nějak mně tam nesedí to slovo bezdůvodně, resp. pokud to bylo po soudním

procesu, tak důvod musel být.

http://www.novinky.cz/domaci/…akove-se-omlouvat-nemusi.html


doplněno 17.03.16 13:00:

ben® Datum: dnes 03:27

To bene doufám také, že neučí dějepis, stačí ,že fakta překrucují i média a historici, věřím pamětníkům, kteří u toho byli a zapsali to v kronikách. Proto nesoudím nikoho, jen říkám..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.03.16 03:27
avatar

Dobrý den, opravdu má význam komentovat slova soudružky Semelové? Já jsem ten Hydepark na ČT24 viděl a ona tam říkala i jiné "pravdy", ale je o nich přesvědčená a nikdo s ní nehne. Hloupé je, že je to učitelka - tak jen doufám, že dějepis neučí. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 16:53

Google: popravy 1945-1948 a http://nejvic-info.cz/co-tajila-vlada-o-dr-benes/ Nehodnotím, to jen, co jsem našel. Těsně po skončení války zasedaly také t.zv. Lidové soudy, které někdy možná napáchaly i nějaké lumpárny, a také docházelo k masakrům Němců i českých kolaborantů Jak rozhodovaly klasické soudy jak je známe potom a dnes...nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 19:17
avatar

V každém režimu je něco špatně. Za dnes opěvovaného Masaryka se střílelo do dělníků v Duchcově.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.03.16 11:15

Dobrý den,

oslovila jsem svého kamaráda - historika s dotazem, tak budu citovat s jeho e-mailu a doplním to webovými odkazy:

... To, že za Beneše - přesněji řečeno za retribuce - bylo popraveno víc lidí než za Gottwalda - respektive více, než za celé období komunismu je pravda. A samozřejmě se to vztahuje aj na ženy.

Ovšem tvrdit, že byly popraveny bezdůvodně ...

Byly to velkou většinou udavačky a konfidentky, které nepřímo zavinily smrt mnoha lidí, jako např. Anna Suchochlebová nebo Anna Oberhellová, které udaly několik žen (i těhotných) a mužů za schvalování atentátu na Heydricha.

A jsou v tom počtu taky úřednice gestapa jako Marie Rittichová a Magdalena Siwa nebo dozorkyně v KT, jako Ruth Elfriede Hildnerová, která vlastnoručně umlátila řadu vězeňkyň v Ravensbrücku, Dachau, Henningsdorfu, Helmbrechtsu a při pochodu smrti...

Stejně tak je nesmysl, že by všechny byly "ženy-matky". Třeba taková Herta Kašparová, která esesákům osobně vybírala muže k likvidaci, děti ještě neměla. ...

Tolik z e-mailu. Na druhou stranu, nemohu potvrdit ani vyvrátit u všech odsouzených, že byly odsouzeny spravedlivě. Na to nemám prostředky. Ono také je známo, tzv. retribuční soudnictví nebylo zrovna vždy zářnou výspou spravedlnosti (což osobně nedovedu zhodnotit jinak než jako čtenář populárně naučné literatury, takže o tom vlastně nic nevím).

Nehaněla bych ÚSTR ani historiky; odkazy jsou důkazem, že se tématikou zabývají.

Přikládám seznam popravených s vysvětlením paragrafů, za něž byly odsouzeny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.16 12:40
avatar

Děkuji za fakta. Konečně se našel někdo, kdo za nimi šel.

Nehaněl jsem USTR. Jen jsem (mylně)předpokládal, snad díky nápisu, který stavěl Beneše proti Gottwaldovi, ideologický rozměr otázky. A na ten by USTR asi reagoval. Ve světle Vámi sem daných faktů už je mi jasné, že se to USTR netýkalo. Dík.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.16 11:44

Dobrý den,

kamarádovi se podařilo dohledat i případ opačný: Julie Horáková, odsouzená a popravená za udavačství v roce 1946. K celému případu se dochoval pouze spis, z něhož údajně nelze rozhodnout o vině a nevině. Neexistuje žádný listinný důkaz o její vině, takže nelze vyloučit, že byla odsouzena nespravedlivě; prý až na jednu výjimku byla všechna svědectví nepřímá. Jak shrnuje historik Petr Zídek ve své knize (odtud čerpám), kdyby se těchto činů dopustila třeba na severní Moravě nebo ve východních Čechách, dostala by možná trest v rozmezí od 10 let po doživotí a v polovině 50. let by byla propuštěna. (viz Petr Zídek: Příběh herečky)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 20.03.16 17:45

Ten převzatý text je vytržený z kontextu a vůbec nabral v úvahu tehdejší poválečnou vřavu. Lidé se mstili na udavačích, popravovalo se i lidé od filmu za domělou kolaboraci s Němci. Prezident Beneš naprosto jistě nic takového nemohl ani dělat. Neměl absolutistickou moc, kterou sem zavlekli rusáci. Ta vznikla až po Únoru 1948 "Vítězným Únorem". Nebylo to ale vítězství lidu ale jen hrstky mocným pod vládou Stalina.

V době několika dnů po kapitulaci Německa se vyrojily "lidové soudy" a nesmyslně vraždily německé obyvatele určené k odsunu. nebyli to kolaboranti ale obyčejní lidé.

Beneš ani neměl pravomoci k nějakým rychlosoudům. Už tehdy měli komunisté snahu ovládat politickou scénu a něco takového prostě nebylo možné.

Kdo měl na svědomí smrt českých lidí a vědělo se to o něm, toho zastřelili i na ulici.

Gottwald neměl skoro žádné pravomoci a vše se odehrávalo pod vedením poradců SSSR - respektive na pokyn Stalina.

I Miladu Horákovou museli popravit na pokyn Stalina. jako jiné lidi v jiných vykonstruovaných procesech. To je ta pravdivá strana Komnistické strany.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.