Dovolená Řecko

Od: Datum: 16.03.16 16:57 odpovědí: 17 změna: 18.03.16 18:00
avatar

Zdar,

plánujete někdo letos dovolenou v Řecku? Není to šílenství? Mám možnost se tam v květnu podívat, ale z určitých důvodů ehm .. jaksi (uprchlícíííííííííííí), stále váhám.

Jak to vidíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.16 17:23
avatar

Tak záleží na jaké místo, oni nejsou rozlezlí po celém Řecku


doplněno 16.03.16 18:56:

No jižně pod řeckem je Afrika. Kréta je součástí Řecka. A na Krétě je krásně, jako v celém Řecku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 17:56
avatar

Je to na takovém jako ostrově jižně pod Řeckem, asi Kréta nebo tak.

Datum: 16.03.16 18:03
avatar

junkersi, Vy se ale určitě neubytujete v nějakém uprchlickém táboře, že ne? Nebo Vás tam do něj někdo pozval, že nevylučujete každodenní setkávání s migranty?
Opravdu Vás pozvali do těchto destinací, kde jsou ty tábory? A pokud poletíte letadlem, čeho se bojíte vlastně?

Chápejte mě dobře, nejsem hlupák který toto evropské ohrožení schvaluje, ale přesto se při Vaší otázce ptám, jestli byste raději neměl zamířit třeba do Liberce a byl byste v klidu...než se stresovat něčím, co Vám v Řecku nehrozí. Tedy pokud Vás jak jsem psala, nepozvali přímo do "centra dění".

Má rada, budte v klidu a pokud opravdu chcete ject, tak jedte. Pokud zájem nemáte, sdělte tomu, kdo Vás pozval, že máte strach a určitě Vás pochopí, strach se dá pochopit a nebude se na Vás zlobit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aa
Datum: 16.03.16 18:10

Na krétu jeďte. Je to super dovolená. A uprchlíků se tam nebojte. Nic tam prakticky není a je tam chudo ale draho. Proč by tam chodili. Byl jsem tam před dvěma lety a super.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 18:33
avatar

Tak dík za názory, asi tam vlítnu. Ještě si pročtu nějaké recenze a tak.

Od: mate59
Datum: 16.03.16 19:59

Kréta v květnu na koupání není,ale po památkách,přírodě,pojezdit a spoznat ostrov to ano.Jejich místní cestovky jsou drahé a výklad prúvodce nekvalitní,radím nastudovat si doma co chcete vidět a prijet si to pujčeným autem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 20:01
avatar

V dnešní době je o hubu jet vůbec kamkoliv. Vyhodit do vzduchu Vás mohou i v Turecku, že jo. Paka jsou všude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 21:55
avatar

Stačí mít samuraji za souseda vařiče pervitinu...*ua*A nemusíte ani do žádné tramtárie...Jak jste říkal, paka jsou všude a nikdo nejsme nesmrtelný. Dneska je nejlepší investice životní pojistka, asi jo..*mala*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 16.03.16 22:11
A k čemu vám peníze z té pojistky na hřbitůvku budou.
Stejně to nechápu, kam jsme se dostali. Pár let zpátky Češi měli pověst šílenců, myslících, že jsou nesmrtelní. Tatry v sandálech a tričku, Chorvatsko v roce 95. A dneska se bojí jet i do Benátek. Myslím těch nad Jizerou.
Normálně osobně jedu letos s rodinou opět k moři. Ještě nevím kam, ale o moři máme celkem jasno.
Řecka, Itálie, Chorvatska se pořád bojíme míň, než procházky v sobotu večer okolo místní diskotéky. Do Egypta, Tunisu či Turecka jsme nikdy jet netoužili, tak s nimi ani letos nepočítáme.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 23:10
avatar

Zatím je velmi bezpečná destinace Bulharsko. Oni nemají žádné smlouvy a chrání si hranice a na svých hranicích narušitele i střílejí. Jsou to lidé, kteří poznali islám více než třeba slepice Merkel, která ho nepoznala vůbec, protože byli 500 let pod Osmany pod islamskou nadvládou a dobře vědí co to obnáší. Dodnes je tam 10 % muslimů - potomků z celkové populace. Takže těžko si je pustí znovu do země.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 16.03.16 23:03
Máme letenky do Atén na 16.7. a jsme úplně v klidu ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 23:13
avatar

Vždyt, když by někde bylo ohrožení občanů, tak Ministerstvo zahraničí občany vždy varuje přes média.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikcŽ
Datum: 18.03.16 17:31

To sem chcete přitáhnout nemoci? Okolí Vám poděkuje. Hlavně, že jste v klidu teď. Zřejmě se nezajímáte o to, co se tam děje. Já ano, proto tam nejezdit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.03.16 18:00
avatar

Už máte vykopaný kryt nejméně 100 m pod zemí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 09:15
avatar

Nikdy nevíte, co se kde může stát. Nesmí prostě člověk být v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A to může být kdekoli.

Byli jsme v uplynulých třech letech na Korfu. Klid a pohoda. Mnoho tam toho na poznávání nebylo - nejvyšší hora Pantokrator, letohrádek císařovny Sisi, pevnosti a starobylé uličky hl. města Kerkyry. Ale krásné přírodní scenérie.

Ostrov leží západně od Řecka, nikde ani stopa po uprchlících. Co jsme kvitovali s povděkem - nikde žádní bezdomovci, jen v hl. městě jsme potkali jednoho žebráka. To kolem nádraží v Pardubicích se jich hemží podstatně víc.

Jinak na naše poměry docela draho.

Nevím, do které oblasti máte namířeno, ale za sebe - jela bych. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 12:38

Od té doby, co máme malou dceru, jsme dočasně přerušili naše poznávací cesty do dalekých krajů (letos naposled, dcera má 6 let a příští rok opět jdeme někam dál) a jezdíme do Řecka každý rok - částečně k moři, částečně na poznávačku. Místa vždy měníme a cestujeme autem. Pokud už si pořídíme zájezd, tak je to vždy plavba na lodi.

Na Krétu bych jel bez problémů - je poměrně odlehlá a hlavně "z trasy" na to, aby tam byli uprchlíci. Naše dcera tam navíc také letos cestuje s babičkou a dědou. Jinak v květnu tam bude ještě docela zima. Nezapomínejte na to, že v zimě tam ve vyšších polohách padá sníh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.16 11:31
avatar

Nebo jeďte do Belgie!

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.