V cem podnikat?

Od: Datum: 15.03.16 23:02 odpovědí: 8 změna: 17.03.16 01:40
Zdravim,
chtela bych zacit podnikat a jako napad jsem dostala vyrobu gelovych svicek. Ma toto uplatneni sanci? Meli by jste i by jako zakaznici zajem? Predem diky za odpovedi

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.16 23:07
avatar

Nechci Vás od Vašeho podnikatelského záměru nějak odrazovat, ale pokud se v tomto vůbec uživíte, tak rozhodně nezbohatnete. Jeden můj student, respektive jeho rodiče již léta prodávají nejrůznější svíčky po trzích apod. a sotva je to uživí. Já bych do toho nešel, ale třeba budete mít štěstí, přál bych Vám to.

Jinak ono v dnešní době začít podnikat je oříšek, člověk musí přijít s něčím novým a nebo s něčím tak blbým, že to lidi budou kupovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 09:59
avatar

Neměla bych zájem.

Mám ráda "klasické" svíčky bez jakéhokoliv zdobení

a gelové výrobky nepovažuji za svíčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 16.03.16 10:03
avatar

Bez šance. Když k tomu přidáte i výrobu "normálních" svíček, vč. třeba palmového a včelího vosku, budete mít jedinečné formy nebo nápady, extra zručné ruce a časem se dostanete do povědomí lidí na internetu nebo na místních trzích, možná si tím trochu přivyděláte.. Zkuste navštívit nějaký z těch dárkových/"tvořivých" obchodů a rozhlédněte se, kolik z jejich sortimentu tvoří svíčky a jaké to jsou. A pak se zamyslete, jestli by se uživili jen s nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 10:18
avatar

Já sama bych o vaše zboží zájem neměla, mám ráda úplně obyčejné svíčky bez vůně a všeho dalšího. Ale to neznamená, že druzí jsou na tom podobně. Podnikatelský nápad vám nikdo nikdy nevyzradí. Než s něčím začnete, tak si nastudujte, co všechno jako podnikatelka musíte plnit ze strany státu... povinné odvody na sociální a zdravotní pojištění, EET apod. a jestli jste schopná toto všechno zaplatit. Není složité něco vyrobit, ale najít pro to odbyt to už složité může být. Jako vedlejší pracovní činnost bych to viděla tu výrobu svíček, nikoliv jako hlavní činnost. Prostě jen přivýdělek, ale k tomu mít ještě zaměstnání, která vás bude živit. Alespoň ze začátku podnikání. Jinak se vám může stát, že brzo skončíte na dlažbě a dluhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 10:23
avatar

Podívejte se, jaká je konkurence třeba jen na Fleru. Zajděte se podívat na různé kreativní prodejní výstavy a trhy. Takových lidí je spousta. A teď si položte otázku, v čem ty Vaše svíčky budou jiné, v čem budou lepší než ty od konkurence a proč bych je měla koupit zrovna u Vás?

Pokud chcete začít podnikat, musíte najít nějakou díru na trhu. Např. jedna známá dělá ručně vyráběné šperky. Když bydlela ve velkém městě, byl trh přesycený a živit se tím, nemělo smysl. Přestěhovala se do malé obce, otevřela si obchůdek ještě s dalšími doplňky a ejhle, ono to jde. Protože jakmile má někdo narozeniny, svátek nebo je jiná příležitost, lidé často potřebují nakoupit na poslední chvíli a nemají čas na to, aby zajeli někam daleko do města a tak do jejího krámečku rádi a často chodí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 19:43
avatar

Všichni tady píšou, jak je v obchodech "přesvíčkováno". Já se s tím neztotožňuju. Včera jsme sháněli svíčku. Měli jsme jasnou představu: svíčka s vůní vanilky, co největší, co nejlevnější. Výsledek shánění: Nic. Buď malé prdky, nebo předražené svíce v dekorativním skle. Nakonec jsme asi ve čtvrtém nebo pátém krámě sehnali alespoň přibližně to, co jsme chtěli. Ale kdyby to bylo v téhle velikosti bez té předražené "zavařovačky", bylo by to lepší.

Takže moje rada: projděte si ty krámy, zahrajte si na zákazníka, který má konkrétní představu, a uvidíte, jestli najdete výrobek, který by jste mohla uplatnit na trhu vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 20:01
avatar

Také bych si ji nekoupila.

Mám ráda dobré a kvalitní svíčky, bez nebezpečných škodlivin při spalování.

Platby za zdravotní, sociální pojištění jsou vysoké, nějaká Vaše mzda a desítky dalších plateb. A též nově EET.:(

Napadla mě myšlenka pěkné, lehké, plátěné či silonové tašky na běžný nákup. Vzhledem k tomu, že igelitové tašky se již většinou pouze prodávají, je výhodnější mít v kabelce tuto tašku srolovanou a opakovaně použít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 17.03.16 01:40
avatar
Zdravím,
jdete na to ze špatného směru, chcete nejspíše ujistit že to nebude prodělečné ale to Vám nikdo z nás neřekne, tedy pokud tu není někdo z oboru. Tenhle produkt má obrovskou skupinu potencionálních zákazníků a myslím že pokud jste schopná sehnat levné a kvalitní dodavatele, zajistit si propagaci a přijít správně na trh s kvalitním a cenově přiměřeným zbožím tak máte šanci se uživit a to obecně platí pro jakékoliv podnikání. Každá věc má svého kupce ale začátky jsou vždy těžké a pomalé, bez kapitálu se neobejdete nikdy. Nejjednodušší pro Vás bude udělat několik desítek kusů, zkusit prodat a sama uvidíte jaký je zájem. Jak už tu někdo psal tak dle mého největší klientelu najdete na trzích, poutich a samozřejmě internet.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.