Fyzická zdatnost

Od: Datum: 12.03.16 02:40 odpovědí: 5 změna: 12.03.16 20:43

Dobrý den.

Chci zeptat, jaké mám možnosti, když se chci zdokonalit ve schopnosti tahat těžké palety v nerovném terénu, a současně nechci být obézní. Mám totiž pocit, že schopnost utáhnout paletu o hmotnosti 700 kg nebo vyšší se odvíjí od hmotnosti obsluhy. Jediné řešení, které mě napadá, spočívá v neprůstřelné vestě, která prý má hmotnost přibližně 30 kg.

Rád bych pracoval jako řidič náklaďáku, a právě toto mě děsí. Moje hmotnost se pohybuje od 83 do 115 kg, ale rád bych měl třeba 75 kg, což mimochodem je nominální hmotnost řidiče. V praxi bohužel terén nikdy není tak rovný, že bych zaměstnavateli mohl zaručit, že v jakékoli situaci obstojím.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.16 06:23
avatar

Ano, pokud vážíte 83 - 115kg a oblečete si neprůstřelnou vestu (30kg), zcela jistě se dostanete na váhu 75kg a ta bez problémů zaručí, že budete zvedat 700kg palety. Zaměstnavatel se může zbavit vysokozdvižného vozíku a tím pádem ušetří. Myslím, že obstojíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 07:53
avatar

Po ránu jste mě bezvadně rozesmál s tím vysokozdvižným vozíkem *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 12.03.16 11:06
avatar

Tak samozřejmě moucha třičtvrtětunovou paletu do kopce neutlačí, ale neviděl bych v tom překážku pro zaměstnání. Nevím, zda je běžné, aby jeden pracovník pohyboval s tak těžkými předměty v nerovném terénu jen svou vlastní silou. Buď na to má něco s motorkem, nebo je na to lidí víc, nebo byste si mohl říct o pomoc tam, kam přijedete (když tam nebudou jen dementi, tak budou pomoc považovat vpodstatě za samozřejmost).

Řidič přece vždycky především řídil auto. Byl-li předpoklad těžší práce, jezdil s ním závozník. Ale možná to už je v době jásavého kapitalismu jinak. Jinak k nám taky občas někdo něco přiveze, zazvoní, řekne "mám tady to a to, pojďte si to převzít, je to práce pro víc lidí".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 12.03.16 19:41

Viděl jsem 70kg kluka táhout na paletáku 1500kg takže o hmotnosti obsluhy to nebude.Prostě musíš zabrat a časem si zvykneš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jesterka*
Datum: 12.03.16 20:43

Asi je třeba strava, po které přibývá svalová hmota. No a pak speciální trénink. Cpát se prázdnými kaloriemi znamená nabírat kila nefunkčního špeku. Takže zajděte někam do posilovny a pobavte se o tom s kulturisty či vzpěrači, co se v tomhle vyznají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.