Mineralka podebradka prolinie

Od: Datum: 04.03.16 16:07 odpovědí: 14 změna: 05.03.16 20:06
-kupuji tuto vodu a v mensich obchudcich stoji az 16 kc.V nakupnich centrech v akcich nyni Kaufland 7.90 kc.Nerozumim teto ekonomice,jake jsou vyrobni naklady a marze pri takovem rozdilu?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.16 16:21
avatar

Dědku, fakt se divíte? A co máslo, cukr, mouka, mlíko a vlastně úplně všechno je v každém obchodě s různou cenou. Minerálka mě nevytáčí, bez ní mohu klidně žít. Ikdyž v naší sámošce Hruška, se mění cena z 9 kč všelijak, až do 17 kč. Bez zjevného důvodu.

Datum: 04.03.16 16:23
avatar

Naivní otázka. Myslíš, že tohle ti někdo prozradí? Ber to tak, že i kdyby ji prodávali za 5,- Kč, tak na ní pořád ještě vydělají. Rovněž si uvědom, že cena od dodavatele se odvíjí i od toho, jestli jí objednáš 10 balíků nebo 10 kamionů.

doplněno 04.03.16 16:25:

U nepotravinářského zboží (non food) je běžně v obchodních řetězcích marže 300 a více procent.


doplněno 05.03.16 11:00: Jabrako, znamy kdysi vozil okurky z Polska a prodaval je velkoobchodu za 18,-Kc. Videl jsem jeho nakupni fakturu. Na te bylo 0,08 Kc za kus.
Datum: 04.03.16 16:31

kdysi jsem četla, že na zimní bundy je marže až 800%

Datum: 04.03.16 18:18
avatar

Musíte si uvědomit, že většina malých obchodníků nakupuje nikoliv u výrobce, ale právě v těch hyper-super-globo marketech. Čím jsou lepší při sledování akcí, tím větší marži si vybojují. Jinak to dnes nejde. Nakupovat v malém u výrobce, na opačném konci republiky je ekonomická sebevražda. Doprava je tak drahá, že se to nevyplatí. Některé řetězce obchůdků, mají své nákupčí a zásobovače, kteří za ně sledují akce a nakupují ve velkém, cokoliv se objeví v akcích, a potom to rozvážejí těm svým. Je to taková náhrada dřívějších velkobchodů. Taky díky tomu, už nejsou dražší než hyper-super-globo, ale daří se jim po skončení slevy, vejít se se svou cenou mezi cenu za kterou nakoupili v akci a za kterou prodává hyper-super-globo mimo akci. Proto taky ta úporná a neúčinná snaha hyper-super-globo o různá omezení počtu kusů v akci apod.

A cena zboží v hyper-super-globo v akcích, se mnoho nebude lišit od nákupní ceny. Ale: zase nejsou všechny akce typu "nakoupili jsme mnoho", ale třeba taky může jít o obchodní strategii, jak dostat lidi do krámu. Mají hodně dobře spočítáno, že to, co tratí na slevě, se jim vrátí v nákupu navíc, který zákazník, nalákaný na slevu, udělá.

Datum: 04.03.16 18:58
avatar
Delal jsem brigady v kaufu na pokladne. S byla normalka , ze prijela banda co maji obchody a kupovali rum za 89kc a v kramu za 150 a takhle koupili klidne 4kosiky.
Datum: 04.03.16 19:33

Ptáte se na výrobní náklady vody z vodovodu?

Datum: 05.03.16 11:41
avatar

Ne, psal o poděbradce.


doplněno 05.03.16 20:15:

Poděbradka není voda z vodovodu jak ji znáte vy. Cenové náklady jsou také jiné, peníze odváděné státu za určité litry jsou také jiné.

Datum: 05.03.16 20:06

A kde je rozdíl?


doplněno 05.03.16 21:07:

A odkud tedy ta voda je a jaké náklady na ni jsou? A v čem se liší od vody z vodovodu?

Datum: 04.03.16 19:48
avatar

Malý obchůdek si nemůže dovolit nakoupit minerálek vagón, jak píše nahoře Ládin. A od toho se odvíjí prodejní cena. A je to tak s veškerým zbožím. Je to o "množstevném". Tak to funguje, fungovalo a fungovat bude. Jinak tomu bylo dříve, za socialismu. V té době to fungovalo jinak, ale to je o něčem jiném. Takže malý obchůdek, vysoké ceny a proto velké obchody pomalu likvidují "vraždí" maloobchodníky. Zvláště když takový obchůdek nabízí to samé zboží, které koupíte v supermarketu za polovic. Proto tohle vydrží pouze "večerky" a to z toho důvodu, že jsou otevření dlouho po normální uzavírací době a svátky nesvátky...

Datum: 04.03.16 19:50
avatar
Vyrobit takovou flasku něco stojí. Drahý je taky potisk!
Datum: 05.03.16 12:34

A reklama v televizi taky stojí pár milionů ...

Datum: 05.03.16 10:47
avatar

Také nechápu dnešní ekonomiku,když kupuji kyselé okurky ,počítám-li sklenici 10 Kč a okurky 0,7 kg 8 kč,nálev asi 2 kč,,tak bez práce je to asi dvacka.Tak jak to mohu v kauflandu koupit za 19 Kč?Co práce,doprava,.režie?

JABRAKA

Od: mot
Datum: 05.03.16 11:08
maji trochu jiny vstupni ceny nez vy
Datum: 05.03.16 20:03
avatar

Jabrako: Výroba ve velkém: sklenice, nák. cena 1-2kč, okurky 1kč-3kč. Velkovýroba=menší náklady na mzdy, na energie, díky jejich lepšímu využití, atd. Prodejní cena 19kč? Nákup odhaduji na 8-10kč.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.