Jak fungují dnešní vztahy?

Od: Datum: 04.03.16 14:48 odpovědí: 9 změna: 05.03.16 07:56

Dobré odpoledne,

často přemýšlím o vztazích a o tom, jak to funguje. Nejsem na ně žádný expert, protože jsem za celý život měla jen jednoho kluka a později jsem zjistila, že to není ono. (Je mi 19.)

Kdysi jsem na internetu četla a dokonce mi to řekli i kamarádky, že když si kluk hledá holku, tak chce mít na výběr a později si vybere tu nejlepší. Jinak řečeno to funguje na základě nabídky a poptávky. Takové vztahy se mi znechutili. Nedivím se, že to potom nikomu nevydrží. Opravdu to tak funguje nebo to je jen něčí představa? *nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.16 15:13
avatar

- já jsem sice měla v životě kluků několik - ale v 19-letech ještě žádného - ale dneska se asi žije rychleji.


doplněno 05.03.16 08:54:

tím chci říct, že v 19-letech není každý ještě natolik vyspělý a zodpovědný, aby zakládal rodinu a svazoval se ve vážném vztahu.

V tomto věku se pořád ještě jenom "rozkoukáváte" a získáváte zkušenosti, hledáte si své místo ve společnosti (práce, škola) - a podle toho se mění i Vaše nároky na partnera, protože dnes ženy nesedí doma, aby se staraly jen o děti, plotnu a manžela.

Záleží také na tom, v jakém prostředí se pohybujete - pokud ve městě s mnoha příležitostmi - třeba toho pravého poznáte později, až budete mít jasněji v tom, koho chcete, co od něj očekáváte a co jste Vy sama schopna do vztahu přinést, aby fungoval. Hlavně bych se neukvapovala a nehledala vztah "za každou cenu" jenom proto, že už je mi přece 19 !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 23:08
avatar

Když mně mí rodiče počaliá, bylo otci 17 a matce18 let. Dnes jsou spolu 64 let. Myslím že věková škála prvních sex. zkušeností u dívek, se pohybuje někde od 14ti výše a že 16, 17, 18, je asi normální a bylo normální i když jsem byla mladá já.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.03.16 15:22
avatar

dnešní vztahy fungují, jako ty dřívější, vždy na příkladu z rodiny. Lidé si přebírají vzory svých rodičů i s jejich chybami a pak na to třeba v životě doplatí nebo naopak vyhrají terno. Je ale dobře zamýšlet se nad výběrem partnera a představit si ho, jako rodiče svých dětí. Chci opravdu, aby toto byl rodič (matka, či otec) mých dětí? Je pracovitý, šetrný, spolehlivý? Nevybírat jen podle toho, jak se mi líbí, tak se vybírají šaty, či šperky, ale ne partner. Ovšem na to musí přijít každý sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.03.16 15:39

Vztahy jsou podle lidí. Nevybírá nejlepší, pak by jsi musela říct v čem nejlepší! Co ty považuješ za nejlepší u chlapů? Řekněme hledá optimální, každý máme nějakou "vadu", na nějakou se přijde i až po letech a pozdě. Na to přijdeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 16:24
avatar

Nikdo ani netušíme, jak vztahy v dnešní době fungují. Stačí přečíst si otázky a odpovědi tady, na poradte.cz. Neuvěřitelné názory, zkušenosti, osudy. Neuvěřitelné! *sok*


doplněno 04.03.16 19:27:

Gwen, ta druhá část tvé věty v odpovědi, ta je hodně velká blbost! To si piš že jo!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gwen
Datum: 04.03.16 18:25

Vztahy jsou hlavne o vzajemne pritazlivosti/zamilovanosti a pozdeji v manzelstvi o toleranci, ale taky casto o ekonomicke potrebe - nejdele vydrzi vetsinou ty s materialni zavislosti a potom taky ze zvyku *afro*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 19:06
avatar
Ja hledal , zkousel to a pak jsem nasel tu pravou. Clovek to pozna , vyhovujete si ve vsem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 23:18
avatar

Chico, říká se tomu přirozený výběr, je to tedy přirozené pro oba partnery, že hledají k sobě toho pravého. Pokud se berou, že musí, pak je jejich rozhodnutí ovlivněno tím, že se nerozhodli naprosto "svobodně", ale pod tlakem okolností. Ale i tak může být vztah dobrý. Kluci, i holky musí nejdřív opačné pohlaví poznávat, aby zjistili jaký člověk jim, jako partner bude vyhovovat a mohli si zodpovědně vybrat. Někdy se stane, že první vztah vydrží celý život, což už je dnes spíš zázrak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 07:56
avatar

gwen Datum: včera 18:25

Máte hodně pravdy. Byly doby kdy se uzavíraly tak zvaně snatky z rozumu. Nebo snatky, které dohodli rodiče aby se bud zvětšoval, nebo pokračoval dál rodinný majetek a tak nebylo neobvyklé že se brali mezi sebou i příbuzní - bratranec a sestřenice například.
Obvykle i když netvrdím že aktéři snatku byli spolu štastní, tyto snatky vydržely až do jejich smrti. I když tu hrálo roli náboženství - co Bůh spojil, člověk nerozlučuj - řešila se případná frustrace nevěrou, což bylo víc v pořádku asi podle církve tehdy.

Pak jsou snatky, kde lidé většinou, ačkoliv nejsou štastni setrvávají ze zvyku. Nechtějí nic řešit, pokud jsou jinak jejich nároky a potřeby uspokojovány. Například mladá žena, finančně dobře zajištěná si raději najde milence, než by se rozvedla, šla z vily do podnájmu a začala pracovat za částky, které jinak jsou její běžné kapesné.
Nebo jsou i takové povahy, kterým je to jedno, pokud partner není nesnesitelný hulvát. A v manželství setrvají.

Moja rada tazateli zní. Nedělat chybu, že když Vás okouzlí cholerik se svou škálou nápadů a čilostí, abyste s takovým člověkem spojovali svůj život pokud jste povahy ohleduplné, mírné a laskavé. Bude to brát jako Vaši slabost a bude se chovat čím dál hůř. Pokud se spletete. je třeba ze svazku odejít dříve než jsou děti.

Tím chci říci že si lidé mají najít partnera s podobnými povahami. Nelze dost dobře spojit třeba ohen a vodu. Nebudeme spokojeni.
Co se týče vlastností, mění se v průběhu života, zkušenostmi, takže jestli jsem dnes pohodlný, zítra to nemusí být pravda. Zkrátka dobře si vybereme pokud je partner přáteský, ne dominantní, hlavně spolehlivý a máte pocit, že je Vám s ním opravdu dobře, nejen v posteli, ale hlavně i v běžném životě.

No a to "výběrové řízení" na dívky, jak Vám říkají kamarádky je hloupost na entou, asi to zase přišlo z facebooku 12ctiletých a je to usměvné. Nevím, proč hledat a přehnaně usilovně vybírat, život nám to zařizuje jinak.

Nejsem pobožná, nevěřím v Boha, ale věřím na osud. V tom smyslu že jestli je Vám dáno že svého partnera potkáte ve 4 odpoledne toho a toho dne na Václáváku, pak ho tam prostě potkáte a je na Vás jak tuto šanci využijete. Protože zoufalé hledání může končit i zoufalým rozvodem či rozchodem.

Nároky, které klademe na výběr partnera, musíme ovšem splnovat i my. Občas jsou to absolutně nereálné nároky, kdy mají lidé požadavky na partnera, jaké nemají ani hollywoodské star. To je pak směšné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.