Vira versus realita

Od: Datum: 03.03.16 14:38 odpovědí: 15 změna: 03.03.16 19:51

Mate pocit, ze vam vira pomaha? Verite spis pocitu spravedlnosti a ulevy ve vire, ktera proklamuje " oko za oko, zub za zub" nebo hajite viru hlasajici "kdo do tebe kamenem, ty do nej chlebem"? Moc se v tech virach nevyznam, ale mam dojem, ze krestanstvi vetsinou obhajujeme proti vnitrnimu presvedceni a uspokojeni ... Neni to falesne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 03.03.16 14:46

Křesťanství bych úplně nespojoval s katolickou vírou. Ale je pravda, že většina "východních" náboženství je méně škodlivých, než Vatikán.

Datum: 03.03.16 15:28

Víra nemusí být nutně vírou v určité myšlenky, postupy. Myslím si, že když někdo věří v Něho, nemusí důvěřovat pravidlům psaných lidmi. Možná, že mu stačí, že ví, že On je a že ví, co je hřích, co se nemá dělat. Možná, že by mělo stačit, když ví, že ho bude soudit On a ne nějaký podivný klerik .

Datum: 03.03.16 15:43

Ti dobří jsou pro spravedlnost, ti zlí by raději místo toho chtěli odpuštění :)

Od: gwen
Datum: 03.03.16 16:19

Jethro - to je naprosto presne vyjadreno a co se mne tyce, tak jsem pro spravedlnost ( oko za oko ...), protoze odpustit se daji jen male hrišky, nikoliv nenavratne škody, to by se to ruznym gaunerum prilis vyplacelo *jasne*

Datum: 03.03.16 16:27

Gwen, nemáte pravdu. Nikdy nevíte, co je malý a co větší hřích. Nikdy totiž nevíte, co ten maličký hříšek způsobil. :-D Je nějaké povídání, které začíná tím, že motýl mávnul křídly. A tím spustil řadu činností, které způsobily tragedii. *hej*Navíc, kdo rozhoduje o tom, co je malý hříšek, který je dobře přehlédnout a který je tak velký, že by se mělo hříšníkovi vydloubnout oko. Kdo by to měl posoudit? *sok* Ten, v kom je víra, opravdová víra, ten je sám sobě nejpřísnějším soudcem.

doplněno 03.03.16 17:49:

Povídání o odpuštění, nošení pomsty v sobě, to je na hodně dlouhou debatu. :-D Já jsem šťastná a osudu vděčná za svoji povahu. Já se neumím zlobit. Já se umím vztekat. Většinou pár chvilek a pak už nevím. Nenosím v sobě touhu po pomstě, potřebu trestat. To neznám. Věřím, že karma funguje. Karma? Boží mlýny? :-D Má to tu výhodu, že sbeou netáhnu negativa.

Datum: 03.03.16 17:34

Babko , ja tu miru zpusobene skody rozpoznat vetsinou dokazu a jsem schopna i tu neumyslnou odpustit, ale moje vira v dobro v cloveku neni bezbreha a neodpoustim vsechno, hlavne ne umyslnou vinu *cert* Je to nekrestanske?

Od: dylin
Datum: 03.03.16 15:50

Je to falešné... tak jako, že věřím v Něco vyššího, ale odmítám s tím Něcem jakkoliv ztrácet čas, protože čas jsou prachy. A jestli mi víra pomáhá? Jo, přináší mi dlouhodobý vnitřní pocit svobody a spokojenosti (to znamená život bez depresí). A to vám žádná věc na světě nedá. Orgasmus vás uspokojí na 18 sekund (u ženy max. 2 minuty). Z koupené věci máte radost maximálně 5 dní. Bůh je na celý život a "kleriků" se nebojím a jsem za ně rád. Zatímco představený muslimů je soudce podle koránu, křesťanský kněz je "mučedník", který slouží lidem.

Datum: 03.03.16 16:08

Dylin - To je hezky materialisticka vira *ee* , ale souhlasim, proc ne, kdyz vyhovuje neco abstraktniho "vyššiho", hlavne mit aspon nejakou viru, ktera pomaha a nezatezuje :)

Datum: 03.03.16 16:26
Zacatek prispevku je ironie na cesky pristup. Moje vira neni ani pohodlna ani zamerena na zisk. :-P
Datum: 03.03.16 17:18

Dylin , pokud jsem nepochopila, jakou to tedy mate tu " nepohodlnou " viru"?

Datum: 03.03.16 17:27

- pokud Vám víra v Boha (nebo i cokoliv) pomáhá - věřte a nepochybujte ! - pokud nepomáhá, tak se zbytečně netrapte pochybnostmi a snažte si užívat života tak, jak Vám to vyhovuje - a pokud můžete. Až budete starej a nemocnej, tak Vám možná už nic jiného, nežli ten "bůh" nezbude.

Datum: 03.03.16 17:57

Tvrdým chlebem to může taky bolet

Datum: 03.03.16 19:04

Kdyz nekdo schvalne provede neco nenapravitelneho, jako vrazdu nebo zmrzaceni, je vubec mozne tohle odpustit? Co to je za viru, ktera nabada k takovemu odpousteni vinikum? Ja bych nikdy odpustit nemohla ani u vinikovy smrtelne postele, i kdyby to melo znamenat jeho vecne zatraceni, protoze odpoustet zrudam je zlocin *bum*

Datum: 03.03.16 19:13

Moje nepohodlná víra je v tom, že odpustím. Akumulovaný hněv v neodpuštění ničí jen jeho nositele. Ať si ho Bůh potrestá sám.

Datum: 03.03.16 19:51

Jeziši...vzdyt v tom akumulovanem hnevu je prece onen " prst Bozi", ktery roztaci mlyny s trestem ! A "bozi mlyny" to pomalu a jiste semelou :) nebo-li, kdyz uzna Buh duvod k potrestani, dopusti akumhlaci hnevu *jasne*

doplněno 04.03.16 11:21:

Takze verici clovek ma vzdy duverovat Bohu, ze jen on se nejlepe postara o spravedlnost? Ja sice nemam momentalne zadny konflikt a osobni pocit krivdy, ale vidim kolem sebe tolik nespravedlnosti a touhy po odplate, ze na to ten "jedinej spravedlivej" snad ani nemuze stacit *uf*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.