Proč se nenajde lék na Alzheimer?

Od: Datum: 01.03.16 21:19 odpovědí: 29 změna: 28.03.16 09:50
Ahojte,
Sleduji Ordinaci a je tam smutné téma: Alzheimer. Řekněte mi, proč se nenajde v dnešní době lék na Alzheimera? V čem to je? Jenom v penězích?
Představte si, že by nejlepší vědci na světě za objevení léku, který by tuto nemoc výrazně zpomalil dostali třeba sto milionů. Ani tak by to nešlo? Opravdu nelze vynalézt lék, který by nemoc zpomalil aspoň na třeba 10 let plnohodnotného života?
Mám osobní zkušenost s touto nemocí, tak je to pro mě citlivé téma. Mrzí mě, že ani v roce 2016 se nic významného nevyvinulo(lék).

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 01.03.16 21:30
a proc se nenajde lek na vsechny ostatni nemoci?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelkarel
Datum: 01.03.16 21:49
No, to je stejná otázka. Treba ALS
Od: hk
Datum: 01.03.16 21:31

V seriálu to mírně přehání na to kolik dílů lze s nemocným bývalým ředitelem ještě očekávat. Jinak nějakých 100 mil je celosvětově nicotná částka vzhledem k objemu nemocných a nákladů na udržování jednoho nemocného. Z mého pohledu tahle nemoc byla pěkně vykreslená ve švédské krimi Kurt Wallander, kterého hrál Krister Henriksson).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelkarel
Datum: 01.03.16 21:51
Ano.
Proč se tedy nic neděje? Naše doba je moderní, ale nikdo lek nenajde. To same ALS
Datum: 01.03.16 22:23
avatar

- no vypadá to tak, že příroda je vždy ještě "modernější" - takže nad ní nemůžeme zvítězit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 21:32

V penězích to není. Peněz je dost. Všichni bohatí se bojí stárnutí a ten, kdo vynalezne lék, vydělá ne sto milionů korun, ale sto miliard dolarů (nebude to jeden člověk, ale nějaká velká firma se spoustou laboratoří), protože ho bude prodávat a za draho.

Ale lék není, protože alzheimer není chřipka. Není to nějaký vir nebo bacil, který by se dal najít a zničit. Je to nějaký druh degenerace a zjistit, co ji způsobuje, proč to u někoho začne dřív, u někoho později a uněkoho vůbec, to je prostě někoho velmi složité.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 21:49
avatar

A proč ještě nikdo nevzlétl jen s pomocí svých vlastních paží? V čem to je? Jenom v penězích? Představte si, že ten, kdo by vzlétl za pomocí rychlého pohybu vlastních paží, dostal třeba sto milionů. Ani tak by to nešlo? Opravdu člověk neumí létat ani pár centimetrů nad zemí po dobu pár vteřin?

-----

Asi jsem divná, ale mám nějakou důvěru v lidskou společnost, že když se něco ještě nepovedlo - zvláště když pokrok v této oblasti je opravdu intenzivní (a to v oblasti vývoje léků opravdu je) - tak je to prostě tím, že TO NEJDE... Není to vždy a všude, všichni víme, že některé věci se nedělají, protože nejsou dost profitabilní, ale má někdo pocit, že je to zrovna tento případ?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 21:53
avatar

Protože se teprve hledá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 21:58
avatar

Proč se nenajde lék na Celiakii? Proč se nenajde lék na afty, proč se nenajde lék na Rakovinu? Proč sakra, proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veronica
Datum: 01.03.16 22:16

Když se lidi nebudou cpát aspartamem a hliníkem, tak nebude ani tak moc potřeba lék vynalézat.


doplněno 01.03.16 22:29:

Zika je taky dost nebezpečná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 22:19
avatar

To máte pravdu. Holt džíve byla doba ledová dnes je doba jedová a podle toho to tak vypadá. Také se s tím pokouším bojovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 22:34
avatar

Dobrýý*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 01.03.16 23:38
vy se cpete hlinikem? ja teda ne, moc mi nechutna...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.16 06:01

Já si taky čokoládu vždycky vybalím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.16 17:52
avatar

Slovo nemoc je používáno pro mnoho problémů. Infekcí počínaje, přes dědičné zatížení, předávané DNA až někam, kam ani nedohlédneme. Všecko je označeno jako nemoc. Jenže Alzheimer je chyba v systému. Proto je to problém. Někde se vloudila chybička a nikdo nemůže přijít na to, kde ta chybička je. Ta, která spouští odůmírání nervových vláken a nervových buněk. Proto nikdo nemůže najít léky. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.03.16 18:17

Prý je na takovéto "nemoci" jako je alz. apod. dobrá káva a také kouření ale protože by to vedlo k podporování "zlého zlozvyku" moc se o tom nemluví resp. nesmí se o tom mluvit *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.16 18:32

Nějakej Němec mi schovává věci. Asi schoval i ten lék.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 08:10
avatar

On má kamaráda a ten zase cukruje buchty. Oba hajzlové, pan Alzhaimer i pan Parkinson, mi postávají za dveřmi. Viděla jsem je kukátkem a slyšela, jak špitají, přešlapují, zamyšleně se dívají na mé dveře a tichounce se dohadují.*ee* Nechodí se kouknout i na vaše dveře? Schválně, se občas podívejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 27.03.16 13:38

Ačkoliv je lékařská věda dost daleko, o některých nemocech nebo pochodech nemá ani tušení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mls
Datum: 27.03.16 13:56

A to jste nezaregistrovali novinku? Velky objev poslednich vyzkumu - je to nakazlive ! Pri operacich mozku si musi davat chirurgove bacha ! Je prokazano riziko nakazeni i pro lidi zijici v blizkosti nemocneho ! Takze nejen dedicnost. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 15:39

Osobně bych viděl dvě roviny odpovědi:

Ta první čistě spekulativní, je to proto, že případné vyléčení všech nemocných s ACH případně RS by znamenalo snížení nákladů na jejich léčbu. Vím spekulace. Uznávám bez mučení.

Uvedu dva příklady, moje osobní...

Ten první vyrážka na čela, něco mezi oparem, aftem či herpesem, objevovala se po některých ATB, po nekterých zase mizela. 10 let návštěv u kožních lékařů všeho druhu, mastiček za tisíce, něco já, něco pojišťovna...výsledek nic...pořád dokola...

Až jsem se jednou při pobytu v nemocnici, když to bylo opravdu šílené naštval a namazal to desinfekcí na ruce, obyčejnou od Brauna...říkejme tomu zázrak, není to zázrak, desinfekci bylo jedno jestli je to vir (herpes) nebo bakterie (akné) za pár dní vše bylo pryč. Po dvou týdnech přišla zkouška v podobě ATB po ktrerých bylo čelo vždy osypané. Dobrá tři mírně zarudlá místečka, proti dřívějšku pro mně opravdu zázrak...cenu léčby zdravotnictvím uvádím nahoře tisíce a tisíce, nepočítal jsem to...cena úspěšné léčby byla cca 10 korun...překvapil mně na kontrole frajer lékař, který napsal do zprávy název desinfekce a v případě potíží pokračovat v úspěšné léčbě...

A ten příklad druhý, loni v květnu jsem dostal boreliozu, na začátku (hned při erythma migrants) nasazena podle našich regulích dostatečné léčba. Bohužel nezabrala, bohužel nezabrala ani IV ATB nasazená když páni doktoři seznali, že je zde neuroborelioza. Z pohledu našeho zdravotnictví jsem "přeléčen" další léčba není potřebná. Výsledky psychotestů, které jsem si vydupal zní jasně. V oblasti kognice vícečetné indicie organického nálezu. Bohužel pro mně je to začátek, který není vidět na MR. Páni doktoři čekají až to uvidí i na MR. Pak začnou jen a pouze symptomatickou léčbu. Žádná jiná není. Polovina pacientů s RS či ACH prodělala Boreliózu, ať už o tom vědí či nikoliv. Obecně se tento závěr o následcích Boreliozy v podobě RS či ACH považuje za spekulaci. Jiné vysvětlení ale není. Za to jsou známy případy úspěšné léčby RC či ACH, ATB protokoly. Bohužel ne u nás. Vysvětlení proč ATB protokol zabírá na léčbu RS či ACH je prosté. ATB protokol ničí původce nemoci, Borelie a zároveň svoji dlouhodobostí ničí i ty Borelie, které přežívají v systických formách.
Když tuto pohádku budete vyprávět infektlogovi pošle Vás někam. Mně se Borelióza pořádně rozjela díky tomu, že jsem s ní navštěvoval jednu paní primářku nejmenované nemocnice. Uznávanou odbornici na Boreliózu. Teprve tehdy, když jsem již krom jiného dva měsíce skoro nespal a neměl jsem sílu skoro na nic, jsem šel jinam, kde mně přeléčily. Vše se již nezachránilo z následky bojuji dál. Ale něco se zastavit snad podařilo. Teprve později jsem se dozvěděl v čem spočívá onen zázračný počet vyléčených pacientů oné lékařky. Prostě jen přeléčuje buď zdravé lidi, nebo ty pacienty u kterých vidí, že nemoc není příliš rozjetá. Ostatní pošle na psychiatrii. Naštěstí mám dobrého psychiatra, který mně vysvětlil, to že mé potíže nejsou psychogenního rázu a doporučil trvat na léčbě. Už jen perličlou snad je to, když jsem začal v laborce pátra po tom, jak to že mně u paní zázračné primářky vyšly negativní výsledky. Stačilo zajít do laborky pro rozpis jednotlivých antigenů a zjistit, že výsledky rozhodně nebyly negativní. Paní primářka si je prostě upravila k obrazu svému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 15:42
avatar

Já prostě dnenšímu zdravotnictví nemůžu nějak věřit. Ten váš případ je jeden z mnoha který mě o tom neustále přesvědčuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 16:00
Vlastně jde jen o peníze, jde jen o to aby "léčba" stála co nejvíce peněz.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 27.03.16 16:49

Musim naprosto souhlasit, jde vzdy v prvni rade o penize, muj neboztik byl chirurg a mela jsem informace o financovani nemocnic z prvni ruky, byval z toho od nastupu noveho rezimu často rozladeny. Sama jsem mela moznost se presvedcit, ze i etika vuci pacientum v nemocnicich dost upada ze strany zdravotnickeho personalu, sestry maji pocit nepostradatelnosti a ty starsi si mysli, ze jim vsechno projde, protoze jich je nedostatek. Chtelo by to cele zdravotnictvi preorganizovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 00:11

Podal jste na paní primářku stížnost? Falšování výsledků je vážný přečin, to je na vyloučení z LK, případně odebrání lékařské licence.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.03.16 09:50
Nepodal, nechci bojovat se systémem, chci se uzdravit. Maximálně bych se dozveděl, že se paní primářka spletla.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 17:11
avatar

bezte to rict tem v laboratorich, co se cely zivot nezabyvaji nicim jinym :) asi tak bych to videl... jinak je to presne jak rikate, nekdo hradi roky a roky vyzkum a taky by si pral jako vy, aby uz to bylo, narozdil od vas v tom ma sve penize :) a tech 100milionu je smesna castka ... a mj. klinicke testy pak trvaji trba 10 let

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danielmach
Datum: 27.03.16 17:14

Výzkum probíhá. Aspoň Olomouc, Brno. Problém je, že se jedná o specifické degenerativní onemocnění, takže nehledáme nějakého bacila a lék , který by ho zlikvidoval. Hledáme např. možnost, jak odblokovat účinky některých bílkovin na nervová vlákna v mozku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 17:53

Možná, že se objeví lék úplně obyčejný, kolem kterého roky chodíme.Můj muž onemocněl lymskou boreliozou,různé příznaky se začaly objevovat,když jsme byly v Chorvatsku.Měla jsem sebou několik krabiček acylpirinu a tak bral několik tablet denně. Po příjezdu domů šel ihned k lékaři, ale dost dlouho trvalo,než na to přišli. Bylo to před 19 ti lety a o té nemoci toho mnoho ještě nevěděli. Podstoupil mnoho vyšetření a testů na neurochirurgii a tam nemohli pochopit,že vůbec chodí. Primařka mu řekla, že ho zachránil acylpirin, který není dosud doceněný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.