Peněžitý příspěvek - nárok?

Od: Datum: 01.03.16 16:02 odpovědí: 13 změna: 03.03.16 20:12
Dobrý den,
kamarádce jsem téměř před třemi lety přispěl na lepší život větší finanční obnos (kolem 300tis) na účet. (z mého účtu na její účet, který už ale neexistuje) Bez jakéhokoliv papíru, jen z kamarádství. Transakce proběhla na pobočce banky přes bankéře a byl tam jen podpis příkazu.
Naše cesty se před rokem rozešly.
Mohu si na peníze dělat nějaký nárok?
Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.03.16 16:13
avatar

Dobrý den, přispěl jste snad dobrovolně, byl to dárek - a je to pryč. Nárok na co?

Kamarádka má lepší život. To jste chtěl, tak ji to přejte (a její šikovnost). Zdravím!

Datum: 01.03.16 16:29
avatar

Ne. Koupil sis od ní za ty peníze zkušenost a poučení.

Datum: 01.03.16 17:39
avatar

Adame, vy nepíšete, že jste půjčil. Vy píšete, že jste přispěl. Přispěl? Dal? Daroval! Proč by měla něco vracet?!

Datum: 02.03.16 06:54
avatar

babkazove, máte pravdu, pokud nemá žádnou darovací listinu, tak nemá v případě nevděčnosti žádné odvolání a dovolání. Myslím že pánové a nejen oni by měli začít používat mozek. Jeden daruje byt, druhý velké peníze, žena pro změnu vloží velké peníze na renovaci něčeho co jí nepatří, tedy do cizího majetku zdá se mi to, nebo národ hloupne?

A navíc nikdo z těchto lidí se sem předem nepřijde poradit zda to má vůbec udělat.

Datum: 01.03.16 18:34
avatar
Jo ona ma lepsi zivot.
Nemate zadny papir o pujcce.
Neda se nic delat.
Datum: 02.03.16 10:22
avatar
Ne, peníze jste jí dal, ty jsou už její.
Ale kdybyste náhodou hledal nového kamaráda, dejde mi vědět. Rád vám ho budu dělat.
doplněno 02.03.16 10:42: Pokud jste dal kamarádce peníze na lepší život a ona ho teď i má, tak nevidím ani důvod, proč by je měla vracet, když peníze plní účel.
Datum: 03.03.16 20:12
Datum: 02.03.16 13:34

A už jste ji písemně požádat o vrácení finančního daru? Tak požádejte a připište, že v případě že peníze nevrátí, se obrátíte s žalobou na soud. A pokud dojde na soud, budete muset dokazovat, že jste jí půjčil. Snad jsou svědci, kteří ví, že nic neměla a najednou měla.

Od: honzajs122
Datum: 02.03.16 14:16

jo, sex je zatraceně drahý špás co se dá, se po světě nehledá

v případě daru se slečna dopustila toho, že se nepřiznala k dani darovací a na to ji lze utáhnout

vrácení daru se lze domáhat za určitých podmínek, viz. NOZ §2072 ...

Datum: 02.03.16 21:24
avatar

http://www.blesk.cz/clanek/ce…-gott-ji-muze-ivane-vzit.html

Lidi poučte se od mistra jak obdarovat a přitom mít stále svůj majetek...:)

Datum: 03.03.16 08:01
avatar

Ale no tak, Wasubi. Máte to zapotřebí?! :(

Datum: 03.03.16 12:17
avatar

Já jsem Vás babkovaze ale nepochopila, nebo jste Vy nepochopila, proč jsem to sem dala.

Vždyt Karel Gott to udělal velmi správně, tak, jak se to má dělat ! Je vidět že to dělal za pomoci advokáta. Nešetřil na něm.

Tady na poradně jsou případy jak jeden daroval jen tak 300 000 korun. Druhý udajně jen tak daroval vlastní byt. Aby se stal možná bezdomovcem.

A já jsem sem pro ty pány a ostatní dala tohle poučení. Jak mám obdarovat, ale v případě že obdarovaný se ukáže jako nevděčník, může se mi můj dar vrátit.

V žádném případě jsem to sem přece nedala proto, abych tím chtěla naznačovat něco o mistrovi a jeho ženě. Je to jejich věc a já je mám ráda oba. Škoda že si to tu tak špatně vysvětlujete.
Přestože se snažím často obšírně vysvětlovat proč lecos píšu, tak přesto lidé nepochopí záměr.

Datum: 03.03.16 15:39
avatar

Můžete zkusit aby podepsala uznání dluhu, ovšem nevím zda na toto přistoupí, píšete, že jste ji peníze nepůjčil ale dal.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.