Dívčí sport od 15

Od: Datum: 28.02.16 19:44 odpovědí: 19 změna: 13.03.16 21:47
Hezký večer,
Chtěla bych vás požádat o radu. V létě mi bude 15 a od září (samozřejmě by nevadilo i dříve) bych chtěla začít s novým sportem. Mám závodní ambice. Proto se ptám-existuje vůbec nějaký sport, se kterým bych mohla začít ve 14, respektive 15 a mít šanci dostat se na závodní úroveň? O tréninky bych měla zájem co nejčastěji, klidně každý den. Zatím zhruba 5 let jezdím na koni, chvíli dělám step a občas chodím na box.
Moc vám děkuji za rady a doufám, že nějaký vhodný sport najdeme :)
K

avatar
Upozornění od sys strejc 08. 03. 2016 12:07:00
Nesnažte se opakovaně zakládat stejné téma! Zde se vám dostalo dost vyjádření, opakováním nic nezískáte. Snad jen punc dotěrnosti...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 19:49

Vhodný sport...spíše co by Tě bavilo a máš pro to vlohy. Pokud budeš super talent tak můžeš v podstatě dělat cokoli, kromě asi gymnastiky, kdy jsou holky ve tvém věku pomalu v důchodu.

Spíš si zjisti na co máš talent a co by tě mohlo bavit. Těžko ti tu budeme vyjmenovávat stovky sportů, které existují. Také jaké máš možnosti ve svém okolí. Co se v okolí hraje, koná a na jaké úrovni, jaké jsou tam sportovní kluby atp.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 19:51
No, tak upřímně říkám, že mně nejdou : ani nebaví míčové sporty-volejbal, tenis, basketbal atd. :)
Datum: 28.02.16 19:59

A co třeba ten box když na něj občas chodíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 20:06
Chodím na box ve fitku, takže tam ebojujeme mezi sebou. Nedokážu si představit, že bych měla právě s někým ojovat.
Od: uska®
Datum: 28.02.16 19:52

Píšeš, že máš závodní ambice, ale v čem jsi tak dobrá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 20:00
Já si nemyslím, že jsem nějaký talent atd., ale prostě chci závodit. Samozřejmě až budu na takové úrovni, kterou účast na závodech vyžaduje.
Datum: 28.02.16 20:11
avatar

Závodit se dá v ledasčem. Kamarád je vicemistr ČR ve cvrnkání pivních zátek, známý se pravidelně umisťuje na předních příčkách závodů MMA. Koneckonců, sama mám v šuplíku tři medaile z mistrovství Evropy ze sportu, který svého času nedělal každý s dírou do zádele.

Teď je populární pole dance, street dance, breakdance apod. Pokud jsi na silovější sport, tak třeba mma, capoiera, terénní běhy (typu Spartan, Predator).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 28.02.16 20:34

Nějaký zajímavý kolektivní sport, abyste si užila mládí, sport, soutěživost a společné zážitky v zajímavém klubu mezi vrstevnicemi. Například házená (ale pozor na zuby), pozemní hokej (pozor na modřiny na nohách), dívčí softball (s tím se dá jezdit po závodech), veslování (dvojice, čtveřice nebo i osma), ale to je šílená dřina a chce to mít blízko vodu a loděnici, ale pak je to fajn. Orientační běh (při běhání v přírodě na měkkém se tolik neničí nohy a neotřásají vnitřnosti, jako při běhání na tvrdé silnici nebo oválu). Atd..?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 20:43
Děkuji. Ještě mě napadl lední hokej? Ale to je asi už opravdu pozdě.
Datum: 28.02.16 22:46

Každý sport je, kajko, o pohybu a základem pohybu je chůze a běh. A běh je taky nejjednodušší a nejlevnější sport. Pokud k tomu nemáš vyložený odpor, tak nejjednodušší začít běhat. Navíc teď je ohromný běžecký boom, pořádá se spousta závodů na silnici, v terénu, na dráze, a mimo nějakých mistrovství jsou všechny přístupné všem. Nejen špičkovým, ale i rekreačním a kondičním běžcům, kteří si jen tak sami nebo s partou poklusávají, široké veřejnosti. Napiš kde bydlíš a dám ti tipy, tam se můžeš jít třeba jenom podívat a uvidíš, zda bys tomu mohla přijít na chuť. Poklusávat si můžeš začít sama, ale nejdřív pomalu a v malých dávkách, ať si to neotrávíš. Podívej se tady do rubriky SPORT a tam na otázku BOLEST V NÁRTECH PŘI BĚHU, napsal jsem tam adresy běžeckých serverů kde najdeš informace a termínovky závodů. Podívej se tam i na moji odpověď o sportovním sortimentu, který bude od čtvrtka v Lidlu. Je tam taky kontakt na mne, klidně napiš. Ale hlavně svoji chuť neodkládej a s něčím, s čímkoliv, začni a vydrž. AHOJ!:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.02.16 06:54
avatar

Já si myslím, že bys ambice na závodění měla opustit. Uvědom si, že bys musela naprosto opustit jakýkoliv život a všechno, všecičko bys musela podřídit vybranému sportu. Od kamarádů, až po spánek a občasné povalování. Najdi si nějakou bezva partu lidí, se kterými ti bude fajn, aniž bys opustila svůj dosavadní život. *hej* Nedávno jsem si tak přemýšlela a vzpomínala na všechny slavné lidi, mistry, vítěze. Za všemi stojí stín rodiče, který neuspěl právě v tom sportu, ve kterém, za obrovských obětí, jejich mladí uspěli. Kam své děti od raného dětství, dostali, ale spíše dohnali. Nejsem si jistá, že by se ti takový život líbil.


doplněno 29.02.16 15:43:

Jak123, mrzí mě, že jste mě špatně pochopil. Nepíšu o lenošení, vyhýbání se sportu. Naopak, radím dobrou partu v tělocvičně, na hřišti, kde se člověk pohýbe, zasměje, najde kamarády. Nemyslím si, že tazatelka najde sport, kde to dotáhne až na stupínky na bedně. To vůbec. Já varuji před špičkovým sportem, který je v dnešní době všechno jiné, jen ne pohybem pro radost. ;) Sama jsem byla pivotem v basketbale, nějakých 15 let. Parta v tělocvičně, to bylo to, co se mi moc líbilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.02.16 07:57

Hlavně se od svého úmyslu nenech odradit takovými nesmyslnými názory lidí, kteří ke sportu asi nikdy ani nečuchli, jak ti tady radí babkazov. Neměl jsem na mysli závodní sport na špičkové úrovni /ovšem nevylučuji, že by ses na takovou úroveň vypracovat nemohla, ale tam by opravdu byla cesta dlouhá, podmíněná dřinou, odříkáním a taky talentem/, ale závodění na úrovni rekreační. Na startu běžeckých závodů jsou dnes desítky, někdy stovky ale třeba i tisíce běžců, mužů, žen, ale i dětí...od 10 do 80 let /i méně, i více/ ...na těch doporučovaných serverech najdeš i videa z takových běhů a sama můžeš posoudit. Běh jsem dal jako příklad, je nejmasovější, nejdostupnější, nejjednodušší. Podívej se třeba i na www.ceskybehzen.cz. PĚKNÝ NOVÝ TÝDEN!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.02.16 20:02

Pro babkazov: Ještě ke zmíněnému Běhu žen /všechny ostatní závody jsou určeny všem, ženám, dívkám, dětem,klukům i chlapům...i starcům...kajka to může zkusit, nebo si vybrat třeba stolní tenis nebo badminton...její věc.

http://www.ceskybehzen.cz/ind…ceskem-behu-zen/vysledky.html

Tam najdete např. toto: CO JE ČESKÝ BĚH ŽEN – FOTOGALERIE – VIDEOGALERIE - a další

VÝSLEDKOVÉ LISTINY 2015: Nordic Walking 2,5 km /chůze s trekovými holemi pro neběhající/, Běh 2,5 km,

Běh 5 km, Běh 10 km

V roce 2015: nordic walking 2,5 km 96 účastnic,

běh 2,5 km 570 účastnic, časy od 11 do 34 minut, nejmladších několik 9-letých, nejstarší 68 let

běh 5 km 623 účastnic, časy od 21 do 50 minut, nejmladší 9 let

běh 10 km 161 účastnic, časy od 43 do 78 minut, nejmladší 14 let, nejstarší 68 let

Takže žádné vrcholové závodnice, ale holky a dámy, kterým se občasné běhání zalíbilo,netrénují systematicky a na olympiádu nepomýšlejí*slunce* Myslím, že by to mohl být konec diskuze, hlavně, že kajka s něčím začne a vytrvá!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 07:27
avatar

Jak123, *palec*Je to tak, jak píšete. Žádný život závodníka!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.16 19:18

Z internetu:

Běhání v přírodě, na čerstvém vzduchu, si oblíbilo a praktikuje jej stále více lidí. A mnohé z nich často nezastaví ani sníh, mráz, nebo teplota okolo nuly.Mnoho lidí propadlo tomuto velmi účinnému, zdravému a svou jednoduchostí také atraktivnímu sportu. Při troše snahy a vůle může běhat doopravdy každý. Lidé běhají v parcích, ale i v ulicích rušných měst. A také za každého počasí. Běhání je sport velmi dostupný a nestojí téměř nic. Pokud tápete, rozhodně neváhejte o radu požádat proškolený personál prodejny se sportovními, anebo běžeckými potřebami. Obuv se také musí vybrat podle toho, zda plánujete běhat spíše po silnicích, anebo v přírodě. Všechny takové aspekty hrají důležitou roli. Ženy jsou parádnice, a to se samozřejmě může projevit i na jejich běžeckém outfitu. Pro začátek či rekreační běh si proto v klidu vystačí s potřebami a oblečením z běžných obchodních řetězců, nic speciálního není třeba. A zakrátko si můžete troufnout i na běžecké závody, všechny jsou veřejně přístupné a na výkonnosti nezáleží, všichni jsou vítáni. Ale myslím, že se holčina na něco zeptala a vůbec ji to tady nezajímá, asi jen chtěla být chvilkově zajímavá. No, každý jsme nějaký!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.03.16 20:17
Dobrý večer,
Děkuji všem za odpovědi a omlouvám se, že jsem nereagovala.
Vidím, že jste se shodli na běhání a já děkuji. Bohužel musím říct, že to není přesně to, co jsem hledala...princip systematických tréninků mi sedí. Je to z jiného soudku, ale měla jsem v pronájmu koně a u toho byl systematický trénink nutný a vyhovovalo mi to. Proto se snažím najít něco podobného. Bohužel běhání není to, co hledám. Ale díky.
Datum: 08.03.16 14:51
Omlouvám se za to nové téma, nějak mi to nedošlo. Tak se zeptám tady-nevíte někdo o nějaké taneční skupině v Praze, která by nabírala začátečníky ve věku 15 let, zaučila je a jezdila na nějaké závody a vystoupení? Taneční styl je mi jedno. Děkuji.
Datum: 08.03.16 15:01
avatar
Už to tu někdo zmínil a já to podpořím - pole dance. Tenhle sport zažívá obrovský boom, je poměrně fyzicky náročný, bez pravidelných tréninků se neposuneš a pokud si pořídíš časem tyč domů, uvidíš neuvěřitelný progres. A vzhledem k současné popularitě se pořádá mnoho závodů i soutěží, znám několik tanečnic, které začaly soutězit už třeba po roce. Jen upozorňuji, že sport je to dost bolestivý a bez modřin to nebude...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 21:47
Díky za ten poledance, podívám se na to. Ještě mě napadly cheerleaders...?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.