Proč máme přechod?

Od: Datum: 27.02.16 11:34 odpovědí: 18 změna: 27.02.16 23:05

Proč nemůžeme menstruovat do smrti? Napište důvod nebo hlasujte v anketě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.16 11:37

přečti si toto a nebudeš se tak hloupě ptát

http://www.sexualne.cz/prechod

Datum: 27.02.16 11:38

Protoze to tak je dane prirodou,nebo chcete byt v 70 maminkou?Naivni otazka.

Od: lekorka453
Datum: 27.02.16 11:41

a proč příroda zařídila že v 70 už děti mít nemůžem?

Od: ben®
Datum: 27.02.16 11:43

Dobrý den, protože příroda není blbá. Zdravím!

doplněno 27.02.16 11:56:

strejc - ano. Menopauza + andropauza = více volného času .

Datum: 27.02.16 11:57

Člověk moudrý (homo sapiens) je tvor společenský, své mláďata vychovává, až do dospívání tj. 19 let (dnes z právního hlediska dospělost 18let) , mláďata se o sebe většinou nedokáží do této doby sama dostatečně postarat, jsou tedy odkázána na matku, v jejich vývoji hraje velkou roli nejen genetika ale i prostředí výchovy.

V 70 letech už je člověk příliš starý na rození mláďat neboď by se o něj nedokázal postarat, už jen z důvodu že průměrná delka života je 77let ... o mládě by se tedy nedokázal postarat dostatečně dlouho..

Člověk stárne, opotřebovává se, ke konci života často ztrácí schopnost se o sebe dostatečně postarat, ztráci hybnost, jeho schopnosti se omezí.

Říkejte si co chcete, věřte, nevěřte ale příroda to má vše velmi dobře promyšlené .. ještě aby ne, je za tím několik milionů let evoluce a vývoje.

Datum: 27.02.16 13:20

V 70 dítě? Pardon...ale to jste spadla z jahody naznak. Asi razíte heslo vyrobím si svoje vnouče sama *smich*

Jsem šťastná, že mám tohle otravné menstruační období za sebou. Všechny akce a dovolené jsem konzultovala s menst. kalendářem v ruce. Brrr.

Datum: 27.02.16 15:33

- no mně spíš štve, že to příroda zařídila tak, že jakýkoliv život může existovat jenom na úkor života jiného !

Datum: 27.02.16 11:51

Přechod? Netýká se to ale jen žen! U žen po čtyřicítce dochází ke slábnutí v oblasti činnosti vaječníků, ke snížené produkci hormonu estrogenu a něco podobného se děje u mužů. Po padesátce a ve vyšším věku mívá menší zájem o sexuální život. Je to proto, že se ve varlatech zmenšuje tvorba pohlavního hormonu testosteronu, který zapříčiňuje mimo jiné především u mužů růst vlasů a chlupů... u žen je to tzv. menopauza, u mužů pak andropauza.

Zdroj: internet

Datum: 27.02.16 22:58

Máte svatou pravdu, ale cozapříčiňuje, že když chlapi plešatí, tak zároveň chlupatí? A často i v uších, nose, obočí houstne, někdy i na zádech a po celém těle. Až na vyjímky.

Datum: 27.02.16 12:52

Jak říkal Ringo Čech-"...porodíš dítě a do hajzlu s tebou,příroda tě odepíše,protože už je splněno"

Od: kaarel
Datum: 27.02.16 12:57

nic nemuze fungovat vecne k.

Datum: 27.02.16 16:24

Protože příroda rozhodla, že všechny ženy nezemrou při porodu.

Od: uska®
Datum: 27.02.16 20:12

Lektorko - ptáš se proč máme přechod ? Odpovím ti přesně na tvou otázku, ostatní rádci otázku nepochopili.*smich*

Přechod máme proto, abychom se necourali ve vozovce jak stádo dobytka. Obyčejně je vyznačen na vozovce bílou barvou, v lepších případech semafory. Je to pro naší bezpečnost. Stačí?

Datum: 27.02.16 20:41

nene tys to nepochopila s tampony na přechodu ...*smich**smich*no já nevím *zed**haha*

Od: odpurkynems
Datum: 27.02.16 20:26

Protože je třeba mít před sebou nějakou naději na to, že ta strašlivá pruda jednou skončí - jinak řečeno, že je někde na obzoru den, pro který stojí za to žít! :-D Kéž by bylo možné nechat si odebrat dělohu na přání.

(Než začne někdo mít řeči: deset, DESET dní v KAŽDÉM měsíci jde do kytek, pořád a pořád dokola. Napřed pár dní předem průjem, pak pár dní křeče, na které jen tak něco nezabírá, pak se z toho pár dní sbírám slabá jak moucha, o výkyvech nálad před i během nemluvě, minimálně dva dny komplet v posteli. Trpí tím veškeré aspekty mého života a nezabralo nic, i když po dětech o chlup lepší. Přechod vyhlížím jako smilování. :-D)

Datum: 27.02.16 22:19

Naprostý souhlas. Neboj, dočkáš se. A je to skvělé *palec*

Datum: 27.02.16 23:05

To mám naštěstí už za sebou a vím dobře, o šem mluvíte! Celý život jsem se těšila na přechod, jak malé dítě na Jéžíška a když přišel, začlo další peklo. Pak to srovnala hormonál. léčba, ale když už mi ji lékař za 10 let nedal, začlo 3. peklo, všechny ty fyzické důsledky. A s tím už se chudák ženská nějak musí hold vyrovnat.

Datum: 27.02.16 22:48

Lektorka, to ale nemyslíte vážně, že? Nebo vy byste o to stála? Já tedy rozhodně ne.Jsem ráda,že toto období je za mnou a možnost otěhotnění přenechávám s radostí mladším. Těm se do toho ale bohužel moc nechce, radši si pořídí psa. Smysluplnější by bylo, kdybyste se zeptala proč musíme stárnout*jasne* Jó ,být mlád, to by si každý přál - jak zpívá pan Gott.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.