Jak se cítíte na poště?

Od: Datum: 23.02.16 16:46 odpovědí: 29 změna: 29.02.16 21:35

Jak u vás funguje pošta? U nás na poště je 10 přepážek a na každém pultíku u okénka je naskládáno spousta časopisů. Je to jak v trafice, pomalu tam nelze dát ani balíček. A neustále slečny něco nabízejí, buď časopis nebo pojištění auta,domácnosti, nemovitosti atd. Já vím, že oni za to nemůžou, ale příšerně to otravuje, je asi také. Když půjdu na poštu 3x za den, tak 3x musím ujišťovat, že nic nechci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 23.02.16 16:55

Tak na poštu chodím velmi nerad. Na Karlštejně mají šílenou pracovní dobu. Tam se strefit, to je umění, a ještě není kde zaparkovat. V Praze 10 zase, když tam přijdu, tak stojí fronta obyčejně až ven. Je to holt státní podnik. Takže je to jasné. Ten nápad s nabízením dalších služeb nevím, jestli je nejlepší. Občas si koupím stírací los (ještě jsem nevyhrál). Chce to minimalizovat návštěvy. Jen pro dopisy s doručenkou, jinak nevím, proč tam chodit.

Od: buss®
Datum: 23.02.16 16:54

O co vám jde? Tak tu nabídku odmítněte. Nevidím nic špatného na tom, co je u okénka naskládáno. To je za kdejakým výkladem, na nádraží, trafice též. Berete to? Oni vás nenutí, nabízí. Ale v kdejakém obchodě a j. se táží.
Vy poskytovat zboží, služby bude jen čekat kdo o co požádá, nebudete nabízet? Nechcete jako podnikatel vydělat?

doplněno 23.02.16 19:14:

Jinak se tam cítím! dobře, topí tam, je tam vidět pěkné ženské, s pracovnicemi se dá pokecat...
Ale neberte to vážně: Vaše adresa, tedy má, byla zařazena mezi nedůvěryhodné,

Datum: 23.02.16 17:05

U nás v pohodě, v automatu si vyberete požadovanou službu, utrhnete si lísteček a pohodlně se posadíte (pokud je kam), počkáte až se rozsvítí vaše číslo a číslo přepážky, dopoledne je to otázka 10min, odpoledne 10-20min, nikdo vám nic nenabízí a nevnucuje.

Datum: 23.02.16 17:08

To je taky ale strašný 20 minut. Ještě, že tam máte ten pořadník. To alespoň člověk ví na čem je.

Datum: 23.02.16 21:30

To také není pravidlem. Vyzvednu si lístek s číslem a čekám jako normální člověk. Za mnou příjde cikán, cosi zmáčkne a jde k okénku prakticky ihned aniž by se kdokoliv ze zaměstnanců pozastavil nad tím, že si jde např. pro obsílku k okýnku určeném pro peněžní služby. A ti normální čekají a čekají a...

Datum: 23.02.16 17:12

A nejhorší je, když přijdete před poštu, tam stojí BMW, Mercedesy, Superby atd. tak je jasný, že je čas sociálních dávek a uvnitř bude řev jak kráva a smrad. To se otočím a přijdu až druhý den. Jinak mi pošta připadá tak jako horší trafika, sice nikdo nic nenabízí, ale blbostí všude vystaveno, že pomalu ani není vidět, kde je okýnko.

Od: iv®
Datum: 23.02.16 17:16
U nás funguje blbě. ..šest okynek, jedou jen dvě , v čase největšího náporu. Bez vzduchu, na chcipnuti..Ale zase bez nabídky čehokoli jiného než co vážně chcete.
Datum: 23.02.16 17:22

Na poště se cítím stejně, jako na jakémkoliv podobném úřadě. Nejsem nadšený, že tam musím, ale rozhodně mi to nezpůsobuje nějaké trauma. Určitě mi to nenarušuje klidný spánek. Chodím tam v podstatě jen vyzvednout, či podat doporučené dopisy, občas zaplatit nějakou složenku. Pokud vystihnu správnou dobu, jsem venku za pár minut. Když přijdu v nevhodnou dobu, musím si holt počkat. Na naší poště je pořadový lístečkový systém, takže nestojím ve frontě u okénka, ale můžu si třeba sednout pod vzrostlý fíkus.

Jedna moje známá na poště pracuje a tak vím, že pracovnice za okénkem jsou hodnoceny i za to, kolik prodají losů (případně něčeho jiného). Nemám jim za zlé, když mi něco nabídnou, když nemám zájem, prostě to odmítnu. Někdy si ale i něco od nich koupím (naposled reflexní pásku na rukáv).

Od: nick®
Datum: 23.02.16 17:28

Na postu chodim jen vybirat slozenkou preplatky za energie a sluzby, takze v dobre nalade cca 2x rocne, frontam se radeji vyhybam :)

Datum: 23.02.16 17:31

A kdybyste si to nechal poslat na účet, tak tam nemusíte nikdy. Ahoj.

Datum: 24.02.16 10:17

Já to mám jak Nick. 2x do roka jdu na poštu pouze a jen pro přeplatky. Ostatní příjmy mi chodí na konto. Složenky platím převodem v bance. Vzala jsem si několik tiskopisů převodu. Doma vyplním, do banky vejdu, orazítkuji datem, poslední kopii schovám, originál šoupnu do schránky. Na bankovnictví přes pc si netroufám, ikdyž mi bylo vysvětleno, jak to je jednoduché. Tolik to zase nepotřebuji. :-D Pohledy a známky pro kluky na tábor, koupím v papírnictví. Vždycky určitý počet. Doma hned všecky napíšu a když jdu se psem, tak každý den jeden hodím do schránky. Kluci jsou nadšeni obrázkem a textem: Pac a pusu, babička a Dorotka. A tak.

Datum: 23.02.16 17:48

A proto na poštu nechodím vůbec. Max když není široko daleko bankomat, tak vybrat peníze.

Od: pb®
Datum: 23.02.16 17:57
Na poštu chodím jenom když není zbytí. Třeba doporučený dopis jinak poslat nejde. Snad na všech poštách jsou fronty a navíc přetopeno. Nabízení čehokoliv obtěžuje. A jak včera říkal partner, nejlépe by zaměstnanci udělali, kdyby nabízeli k podpisu petici na zákaz tohoto druhotného prodeje na poště. Jako zákazník si nepřeju, aby mi bylo cokoliv vnucováno, natož aby zaměstnanec na přepážce doplácel na to, když neprodá. Baba za přepážkou není prodavačka v papírnictví, trafice, natož pojišťovák.
Od: mamka
Datum: 23.02.16 18:13
u nas na poste 3 okenka zavrena a 2 otevrena ,poradove listky nejsou a fronty vecne.Nejvice mi vadi,kdyz tam chodi s taskou firemnich dopisu-to je neco.Ale nic nevnucuji.
Datum: 23.02.16 18:20

také chodím na poštu nerada - u nás jen 2 okénka, žádné lístečky, zato fronta aspoň na půl hodiny - naštěstí slečny nic nenabízejí, kdyby nedejbože někdo projevil zájem, tak by byla fronta na hodiny *smich* jak už psali ostatní, na poštu chodím jedině ohledně balíčku nebo doporuč.dopisu, všechny platby jdou naštěstí vyřídit z domova...

Datum: 23.02.16 18:51

No a tak co! Myslíte si, že nějaký vrchní pošťák ČR si bude číst Vaše problémy? ANI NÁHODOU! Fungují jak fungují, a byť ta funkčnost stojí za hovno, přesto ji lidé vyhledávají, neboť je nejdostupnější.

Tak, a kam s ním - pravil klasik *zed*

Datum: 23.02.16 21:21

Jde-li to, poště se vyhýbám obloukem. Ceny poštovného jsou často příliš vysoké oproti konkurenci (balíková služba), alespoň na naší poště značně nepřívětivé úřednice a setkávám se s neochotou hraničící až s drzostí. Pořadový automat také zrovna neschvaluji. Kdysi jsem přišel, postavil se k příslušnému okýnku do fronty a za pár minut odcházel. Dnes se u okýnka rozsvítí číslo, druhé, třetí a stále nikdo nejde, tím strávím na poště podstatně delší dobu. Odeslat předtištěnou složenku bez var. symbolu na naší poště nelze, na poště o 4 km dále v pohodě. Vyřadit některé platby ze SIPO na naší poště nelze, na sousední za poplatek 5 Kč bez problému...

Datum: 23.02.16 21:28

Pošta je čím dál hroznější. Pořadové lístečky slouží k oddělení poslušných debilů od známých a přidrzlých.
Služby stojí za bačkorku, tuhlevá jsme dohledávali předem zaplacenou zásilku na poště kdesi na periferii.
Do okénka není vidět přes pouťové zboží a obsluha se mně pravidelně pokouší podvést uvrtáním k podpisu nějaké nevýhodné smlouvy.

Od: xy
Datum: 23.02.16 21:42

Na poštu chodím každý den ( někdy i dvakrát - v poledne a po práci ) s poštou z firmy. Vystojím frontičku ( to mě nebaví, ale mám mp3 na poslech ) , u okýnka mi nic nenabízejí, to spíš já si krátím dlouhou chvíli při čekání prohlížením přání,losů, knížek atd. Občas si koupím pohled, přání, kalendár,los, teď zrovna velikonoční hezké sáčky. Protože jsem tam denně, pracovnice mě znají, a upozorňují, že mám balíček nebo doporučený dopis, takže si ho vyzvednu hned a ne až když po příchodu z práce najdu oznámení

Jen je mi líto pracovnic, jestli musí plnit nějaké drsné limity prodeje vedlejších produktů

Datum: 23.02.16 21:48

Já mám asi štěstí, ale na poště většinou nemám problém. Tedy v dolní části města, na tu v horní části chodím nerada, jeden důchodce blokuje přepážku deset minut, protože ještě musí nakoupit losy a kdesi cosi, paní za přepážkama se tváří otráveně. V dolní části jsou ženský v pohodě, všechno odsejpá a nejraději mám lidi ve výdejně dopisů a balíčků, ti jsou nejpohodovější a usměvaví.

Datum: 23.02.16 23:30

Ahoj.

V České poště je v poslední době spousta změn. Některé a jej jich málo jsou dobré. U nás třeba prodloužili odpolední čas otevření . A to do 18 hodin. Co je ale to divné, je to že pošťačky musí například chodit kolem stanice Benzíny a opisovat ceny pohonných látek. Původního ředitele, co něco provedl nahradil jeho zástupce. A to je ten kretén, co tohle všechno vymyslel a oni ho jestě udělají ,,zahradníkem,, . Tohle je potom neskutečnej bordel, co se tu na Poštách rozvíjí. Ale, jen pošťáci, se kterými příjdeme do styku si ty naše občanské naštvané výlevy odnesou. Já s děvčaty nemám žádný problém. Chodím na Poštu i 3x týdně a musím říct, že je mi jich líto. Loni jim dokonce nasadili jakýsi krokoměr a nebo GSM zapisovač. Aby se jim někam nezabíhaly.

Od: lego®
Datum: 24.02.16 00:19

Dobre, pac se vsichni na poste zname.

Od: toxxx
Datum: 29.02.16 07:25

Chodím na hromadný podání do VIP nečekám jsem tam denně takže top

Datum: 29.02.16 19:26

U nás na poště je to super :) úřední hodiny pondělí + středa do 17, jinak do 15. Takže pokud pracuju do 15.30 moc si nevyberu. A pak tam přiletím ve středu pro balík a ejhle - pro nemoc dnes jen do 15. Odesílatel dal jen sedmidenní dobu uložení a pokud mi upozornění došlo v pondělí odpoledne, kdy už jsem se na poštu nedostala s tím, že ve středu si to vyzvednu, mám smůlu... Nechápu, proč jsou tam každý den dopoledne, když pracující lidi se tam dostanou až odpoledne:(

Ale jedno pozitivní přeci jen z naší pošty mám - ještě se mi nestalo, že by nabízeli nějaké ty jejich produkty.

Datum: 29.02.16 19:44

Na poštu chodím se štítivým odporem a přežiju to jenom proto, že podle rady z netu se vybavím na cestu jednou velkou štamprlí slivovice a práškem, co dávají bizonům, aby někoho nepotrkali.

Od: beznyzakaznik
Datum: 29.02.16 20:04

Od Vás bych takovou reakci nečekal.

Datum: 29.02.16 21:11

proč ne? To byste musel vidět, jak u nás poštu zmršili. Z 8 přepážek jsou otevřené 2. Nastavěli tam jakési budky pro Českou pojišťovnu a kdeco podobného. Ať se postavím do které fronty chci, pravidelně poštovka přede mnou stáhne okénko a končí směnu. Zůstává jenom jedna a já můžu jít na konec fronty. Tady přichází řada na ten prášek, protože štamprle už vyprchala. Na poštu jdu pouze v nejvyšší nouzi.

Datum: 29.02.16 21:35

Sem tam sem chodím se podívat a Vy umíte poradit konkrétně, víte o čem je řeč. Ale teď jste trochu ujela, už vkládáte do svých reakcí emoce.

Datum: 29.02.16 20:00

Asi jste hodně atraktivní, milá Rebeko! A neni probém snad říci "nemám zájem". Naskládanou poštu tak, aby nebylo dát kam balíček, to slyším poprvé. Tím spíš, pokud půjdete 3x na poštu, jen předpokládáte, že Vám budou něco nutit.

Źe Vy nás taháte za nudli?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.