Bude 3. světová válka?

Od: Datum: 02.09.13 15:08 odpovědí: 37 změna: 07.09.14 19:47

Dobrý den, myslíte si že kvůli situaci v Sýrii a celkové situaci ve světe vůbec, bude třetí světová válka?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 02.09.13 15:14

jednou určitě bude :) snad se toho nedožiju

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 02.09.13 17:07

Rád bych napsal NE, ale podle vývoje mám sám strach. Jestli Amíci vystřelí na Syrii a Irán podle slibu na Izrael, máme tady další křižácké války - západ proti východu, křesťani proti muslimům. A při počtu muslimských imigrantů všude na západě ... A jak se k tomu postaví Čína, Rusko, případně Indie - to asi neví ani Mohamed s Ježíšem dohromady.

Snad ohledně války kongres USA bude mít větší rozum, než ten slavný nositel Nobelovy ceny za mír.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 17:51
avatar

Jsem optimista - situace byla v minulosti několikrát na hraně, i hůř než teď, a vždycky to dobře dopadlo. Sýrie je tak či onak jen lokální konflikt, kde až tak o moc nejde - nemá ani ropu, ani vliv, nic. Jo, dělají se silácké řeči, ukazují se svaly, ale defacto jde jen o kus blbé pouště.

Aspoň doufám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 17:52
avatar

Ne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imbecilobijec
Datum: 02.09.13 17:54

Kvůli Sýrii dnes ne, kvůli hlupákům jednou asi ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gridinfo*
Datum: 02.09.13 18:59

Dve nejvetsi svetove mafie v minulosti - zastupne valky: Korea, Vietnam, Kuba, to byly prusery... A? A nic... Vetsi problem vidim v nahlem vybuchu nejake velke sopky a pripadne nasledne neurode. To bude problem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 03:05
avatar

kvůli zásahu v Sýrii - který (jestli se vůbec nějaký bude konat) bude naprosto směšný (i Asad se může dopředu klidně chechtat - vystřelí se nejspíš pár desítek tomahawků, příp. něčeho dalšího, a konec (žádná dlouhodobá kampaň jako za bombardování Srbska)) - ne - třetí světová? - ani náhodou (kdo s kým a proč by měl světově válčit?...);
co bude na Blízkém východu (a Balkáně!) dál (a ještě dál), to je ovšem otázka...;
rozhodně ale představa, že ta vymazlená doba, co ve střední Evropě trvá už osmašedesát let, tady bude nafurt, je hodná naprostého idiota..., to je absolutně vyloučené (a čekat ještě dalších osmašedesát let víceméně pohody by byl bezbřehý optimismus, resp. taky idiotismus;
ale nedá se úplně vyloučit, že se nám svou neangažovaností zas jednou podaří jakžtakž proplout - ve dvacátém století nám to celkem vyšlo ( bolela nás vlastně nejvíc 1.světová, když ovšem nepočítáme spoluobčany židovského a cikánského původu, s těma to moc dobře nedopadlo...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 03.09.13 15:22

Na ty tomahawk jsem zvědavej. Moc se neví, že Sýrie má ve výzbroji protivzdušné obrany systém Tamara.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alhambra
Datum: 03.09.13 07:14

Co se týče Sýrie, tak ne teď. Ale v dohledné době ano. Musíme vzít na zřetel, že Sýrie sousedí s Israelem a pokud zde vyhrají islamisté (což kdo ví z jakého důvodu je podporují Francouzi, USA a Israel) bude mít za následek to, že budou postupně vyhlazování křesťané a budou se podnikat útoky na Israel. K tomu destabilizace severí Afriky viz minulé roky. To vše má za následek to, že v průběhu příštích deseti let se bude politická situace nejen tam vyvíjet jinak - špatně (ve věci míru).

Druhá věc, ještě horší, je prohlášení mírotvůrce Obamy, jeho ukvapené reakce ve věci použití plynu v Syrii mu vzala dost prostoru pro manévrování. Co udělat teď? Když se zjistí že útok provedli vzbouřenci a né Syrská armáda (která k němu ani neměla důvod, zvlášte né v Damašku). Říkal že má důkazy, ale ony důkazy se nepotvrdí? Co to bude znamenat? USA lžou nebo mají špatné zpravodajství, a kdyby k útoku došlo podpoří se teroristé proti kterým od 11. září bojujeme.

Už tak USA proti sobě zvedají vlnu nenávisti svým postojem.To znamená, že je Obama buďto špatný stratég a tím pádem i státník a nebo je jen loutka v cizích rukou která podle písknutí musí dělat to, co se jí řekne. Když ale Obama "vyměkne" čeho se bojí Israel bude to mít i následky pro USA, tak jako by útok provedl. Bude zajímavé jak se k věci postaví. Podle mě, útok ze strany USA příjde, a bude to osudová chyba. Už jen proto, že mnoho američanů nechápe proč se podporují odnože al-kajidy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 16:36
avatar

To znamená, že je Obama buďto špatný stratég a tím pádem i státník...

Bingo. Nebo stručněji řečeno, Obama je prostě špatný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: checker
Datum: 03.09.13 21:31

"Předsedové obou komor kongresu USA se vyslovili pro útok v Sýrii."

Uvidíme, jak nakonec dopadne hlasování, ale nemám dobrý pocit z případného útoku... .

www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2654-predsedove-obou-komor-kongresu-usa-se-vyslovili-pro-utok-proti-syrii

Aktuální nákres vojenských jednotek kolem Sýrie: https://fbcdn-sphotos-c-a.aka…1514583549182_709513372_n.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 21:37
avatar

Nebude.3. a 4. světová již prvních pár sekund proběhla!Ale vlivní včas dostali rozum a utnuli to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 09.09.13 17:58

je jasne že amici a asi i cela nato potrebuji ukazat kdo je tady panem a vyprazdnit ty stre a vyřazene.. rakety a nechat si to zaplatit svetovou bankou testy na takove poušti by mohly byt zajimave a pokud to bude jako v jugoslaviji tak to bude rychlovka a izraelci budou mit zas kousek vyšin pro sebe jen aby ten smrad nedošel i do evropy a ameriky pekne si to s temi činany rozdejte na pousti a bude to onlajn rusaci se pak budou jen divit co že to tam litalo a bouchalo atomovky jsou už davno pase ted se to bude delat kulturneji nejake ty frkvencni vlny a lejzry by mohly taky skusit než si to rozdaji pomoci paradigmat

valka neni ospravlditelna ničim a pokud nemame svetovou radu na rozhodnuti nebude svoboda nikdy

komu nestači osn tomu nestači nic

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 09.09.13 18:01

Teda nic proti Vam, ale jak ve svych prispevcich absolutne ignorujete jakoukoliv interpunkci, tak to nema hlavu ani patu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 09.09.13 18:04

to at se s tim ty spionio trochu potraa pi nemysliš ale jinak sory moc to po sobě nečtu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 19:25
avatar

Ani my to po tobě číst nebudeme *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 19:21
avatar

Co takhle trochu na cerstvy vzduch?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.09.13 18:14

Nejde vůůbec o nějakou Sýrii, už delší dobu někteří válku připouští, jde o nové rozdělení světa. Je fuk, na čem to začne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 10.09.13 22:55

no asi tak nejak to bude lidi je jako svina kdo to ma živit je ttřeba rozdelit zrno od plev a zamest tu špíni do moře

redukce budou třeba ale valka v syriji je jen byznys bude huř ..je třeba tahnout ne tlačit..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 09:33
avatar

Nebude třetí světová válka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jan45
Datum: 25.09.13 08:35

ďakujem, to ma ukľudnilo, mimochodom, nie je to blbá púšť, je to zdroj fosfátov (hnojivá, pracie prostriedky)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: multitask*
Datum: 12.09.13 14:14

určitě nebude a i kdyby tak mi s tím nic nenaděláme a i tak bude tak rychlá, že si to asi ani všineme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 12.09.13 16:57

no to si všimneme a všichni už ted valka probiha ale ticha zdražovani potravin a zdroju znehodnoceni mnen kupovani vlad a informačni temno to vše je valka jen si to nejak neumime pripustit ...potrebujeme přimou smrt a škody bomby rakety a pořadnou střilečku ale to je už jen třešnička na dortu po krachu na burze a epidemiji sveta chemicka a biologicka valka by nas smetla jak nic všechny

<3 :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 13.09.13 19:35

nevím čím se bude bojovat ve 3. světové válce, ale ve 4. světové válce to budou oštěpy a kameny ...

doplněno 13.09.13 19:36:

řekl jeden velice moudrý muž ... Vzhledem k situaci se to zdá jako velice pravdivé ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 17.09.13 23:55

jo nakonec nas činani uplacaj čepkama

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.13 02:14
avatar

zatim neni duvod, ochota domluvit se je zjevna na vsech stranach (beru-li vyspele staty a mocnosti)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 20.09.13 21:27

no jestli to neni tak že izrailci skusili a nepochodili a tak ted delaji bubu amici aby jako byli duležiti a mohli otukat odkud vitr vane rusaci v tom nejedou sqmi čina si tam taky dala sve technologije na odskoušeni a ted by je i rada otestovala v praxi a to bude ten problemek co zato

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.13 08:14

Taktéž přeji dobrý den,

nevím jestli mi to budete věřit, ale to jestli bude třetí světová válka zálaží na Vás, mně a všech ostatních. Sice si připadáme, jako malí bezvýznamní lidé, kteří nemůžou nic udělat, ale není to tak. Historie se netvoří sama. Tvoříme ji my!

Albert Einstein řekl, že mír nemůže být udržen násilím, ale jedině vzájemným porozuměním. A to je naprostá pravda. Způsob, jakým USA "zajišťuje" mír ve světě, mi příjde vskutku komický.

Je dobré si uvědomit, že v dnešní době nejmocnější lidé nejsou, tam kde jsou, proto že by se tak narodili. Museli se tam nějak dostat. Je dobré nezapomínat na to, že i Vy můžete být jeden z nich. Abych mohl dobře vyjádřit, jak jsem to myslel, dovolím si citovat kousek z animovaného filmu Ratatouille:"Ne každý může být velkým umělcem, ale velký umělec může vzejít odkudkoli." Nechci tím říct, že všichni máme být nejvlivnějšími lidmi světa, chci tím říct, ať se nepodceňujeme a neházíme flintu do žita.

Aby nebyla třetí světová válka, musíme přestat být sobci. Nesmíme myslet jenom na to, aby nám bylo dobře, ale musíme taky pamatovat na těch dalších 7 miliard lidí.

Chtěl bych poprosit všechny lidi, kteří toto budou číst, aby se nějakým aspoň malinkatým způsobem zasadili o mír, který tak moc potřebujeme. Nemusíte jezdit do Sýrie a řešit jejich problémy, třeba jenom zkuste být milejší na lidi kolem sebe.

Na závěr bych si ještě dovolil přidat vlastní teorii o ekonomické krizi. Ta podle mě také pochází ze sobectví. Majtele firem chtěli vydělávat více, tak přesouvali své továrny do zemí, kde je výroba levnější. Tím nám vzali práci a my nemáme za co kupovat to, co oni dovážejí. Nejsem ekonom, ale prodávat bych přece měl někde, kde vyrábím. Ne na druhé půlce světa. Pokud tomu někdo rozumí víc, budu rád, když mě opraví.

Přeji Všem naději v lepší zítřky.

Noviny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 22.09.13 19:49

tak zas pofilozofuju no ja to vidim tak že ti umělci nam už vladnou akorat je to drama a ne šejkspir ale spiš dostojevsky

a cesta nevede do raje ale do pekel a až se najde ten VELIKAN co udela pořadek bude nas jen 1111111111111111111111111111111111111111111

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iskiii*
Datum: 24.09.13 17:45

jak už tady někdo napsal jednou bude a taky doufám že se toho nedožiju

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fisa*
Datum: 03.10.13 17:17

Prý se plánuje konflikt mezi USA a EU. Z toho má vzejít chaos ve světě a svět se dostane pod jednu vládu. Sice jsou to jen konspirační teorie, ale co kdyby...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.13 18:25
avatar

Pravda o Sýrii: Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

Dobře informovaný diplomatický zdroj novinám As-Safir řekl, že "americká válka proti Sýrii začala a skončila ve chvíli, kdy byly tyto dvě balistické rakety odpáleny, a zůstaly pak jen nekonzistentní informace, kdy to Izrael popíral a Rusko potvrdilo, dokud nebylo nakonec vydáno Izraelem prohlášení, ve kterém uvedl, že rakety byly odpáleny v kontextu společného izraelsko-amerického cvičení a že spadly do moře, a že nesouvisely se syrskou krizí".

Zdroj dále tomuto libanonskému deníku řekl, že "americké jednotky odpálily tyto dvě rakety ze základny NATO ve Španělsku a že byly okamžitě detekovány ruskými radary a konfrontovány ruskými obrannými systémy, takže jedna z nich vybuchla ve vzduchu a druhá se odchýlila nad moře".

V tomto kontextu zdroj zdůraznil, že "prohlášení vydané ruským ministerstvem obrany, ve kterém bylo detekování dvou balistických raket odpálených na Střední východ zmíněno, záměrně vynechalo dvě věci: tou první bylo místo, ze kterého byly tyto dvě rakety odpáleny, a tou druhou bylo jejich sundání. Proč? Protože v tu chvíli byla zahájena přímá vojenská operace, šéf ruské tajné služby kontaktoval americkou rozvědku a informoval ji, že "zasažení Damašku bude znamenat zasažení Moskvy", a že výraz "dvě sundané rakety" jsme z prohlášení odstranili, abychom zachovali bilaterální vztahy a vyhnuli se eskalaci. Proto musíte okamžitě přehodnotit svoji politiku, přístup a záměry u syrské krize, neboť si musíte být jisti, že nemůžete eliminovat naši přítomnost ve Středomoří".

"Tato neoznámená přímá konfrontace mezi Moskvou a Washingtonem zvýšila zmatenost Obamovy vlády a jistotu, že ruská strana je připravena jednat u Sýrie až do konce, a že USA nemají ze své slepé uličky jinou cestu ven, než prostřednictvím ruské iniciativy, která by Americe zachránila tvář...," dodal.

Z tohoto pohledu diplomatický zdroj objasnil, že "aby se vyhnul dalšímu zmatení USA, a poté, co Izrael ve svém prvním prohlášení popřel, že by cokoliv o odpálení raket věděl, což je pravda, Washington požadoval, aby Tel Aviv vzal odpálení raket na sebe, aby si tak zachránil tvář před mezinárodním společenstvím, obzvláště proto, že tyto dvě rakety byly počátkem americké agrese proti Sýrii a oznámením o zahájení vojenských operací, po kterém měl americký prezident Barack Obama odjet na summit G20 do Ruska, aby tam vyjednal osud syrského prezidenta Bashara al-Assada. Nicméně tam odjel, aby našel cestu ze slepé uličky, ve které se ocitl".

Zdroj dále uvedl, že "po americko-ruské raketové konfrontaci měla Moskva v úmyslu navýšit počet svých vojenských expertů v Rusku a navýšit své vojenské jednotky a počet torpédoborců, aby posílila svoji vojenskou přítomnost ve Středomoří. Stanovila také čas oznámení své iniciativy u zastavení agrese proti Sýrii po summitu G20, poté, co připraví zákulisní scénu na pozadí summitu, po kterém následovaly dvě návštěvy, íránského ministra zahraničí Husseina Amir Abdul Lahyana a syrského ministra zahraničí Walida Al-Moallema, kde bylo s ruskou stranou dojednáno východisko, a jeho součástí bylo oznámení Sýrie, že souhlasí s ruskou iniciativou týkající se předání syrských chemických zbraní pod mezinárodní kontrolu a příprava na připojení se Sýrie ke smlouvě o jejich nešíření.

Nakonec zdroj poukázal na to, že "jedním z prvních výsledků americko-ruské vojenské konfrontace bylo, že britský parlament odmítl účast na válce v Sýrii. Pak následovalo stanovisko EU, a především Německa, které oznámila německá kancléřka Angela Merkel".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.13 21:23
avatar

poslední příspěvek je pro mne náročný a dost nečitelný. Každopádně je ve světě taková situace , že důvod k obavě o válce je na místě. Nebylo by to jako tehdy muž proti muži , ale o to silnější , rychlejší a taky strašnější. Jednou jsem poslouchala povídání dvou vědců o možné třetí světové a ten jeden se vyjádřil tak děsivě , to si budu na vždy pamatovat.řekl že by živý lidi záviděli mrtvým. Hrůza Važme si že žijeme v míru a né jako ti v těch zemích kde se válčí.Snad ti co o tom rozhodují budou uvažovat o budoucnosti této krásné modré kouličky a nedopustí její skázy. Vím je to utopie...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: waltr1*
Datum: 10.10.13 23:01

jo je to hra patriotu a bez skrupulí vize a proroctvi se hold musi nejak naplnit i za cenu paradigmat a valek očistec i armagedon spolu souvisí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ostrovbikiny
Datum: 03.09.14 18:17

Trefa, už tenkrát byl dnešní problém...dva vlci dělí jehně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 19:47
avatar

no, vidím, že vlákno je pořád aktivní (ono za poslední půlrok jsme se taky posunuli o kousek dál...), takže si neodpustím dodat, že představa, že Američani pálili na Sýrii BALISTICKEJMA raketama (mimochodem ve Španělsku má USA, nebo aspoň NATO nějaký balistický rakety? (to teda čumim)), je jak odněkud z Marsu (anebo z představ předškolního dítěte, co si ještě hrubě plete pojmy); a to si může "dobře informovaný diplomatický zdroj" (cha!), lépe řečeno nějakej arabskej plátek, blekotat, co chce...
proč proboha takhle nesmyslně?, pár raketovejch (i leteckejch) útoků ze strany USA jsme už za posledních cca 20 let zažili, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ostrovbikiny
Datum: 03.09.14 17:49

Kvůli Sirii asi ne, obav z Obamy jsou jinde)) Otázka před rokem, co za rok?

Jinak třetí světová obnáší mobilizaci, takže všichni nastoupíme co máme občanství ČR bránit vlast, to i vietnamci , co ho zde získali. Bude nás hodně, ale ně dost na nukleární zbraně. Jednak už jsou odzkoušené, viz Marschalové ostrovy,-ostrov BIKINI, takže zkouška již nebude))

Nebojte k tomu nedojde))

Země jsou poučené a tohle žádný prezident neopustí, to by byla totálka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.