Taky máte podobnou zkušenost se st. správou?

Od: Datum: 16.02.13 03:49 odpovědí: 8 změna: 17.02.13 09:32

Váhal jsem do které rubriky to mám dát, nakonec zvítězila politika.

Dnes, pardon včera, už je po půlnoci, no prostě v pátek 15.2. jsem dostal dopis. Kdosi po mě chce dost nevybíravě 1497kč za vložení do rejstříku živností a firem. Tak jsem trochu pohledal po internetu, a zjistil jsem, že je to podvod. O tom ale psát nechci.

Daleko zajímavější je, že jsem byl žádat o živnosťák na MěÚ ve čtvrtek 14.2.2013. A ještě ten den byl odeslán soukromníkem, tenhle dopis. Podotýkám, že je to můj první živnosťák a že ani ARES o mě ještě v tomto okamžiku o mě nic neví. IČO ještě nemám přidělené a ani podle jména tam ještě nejsem. Jen pro dokreslení. Jsem z Jablonce, a ten člověk je z Brna.

Kde ten člověk tak rychle sehnal podklady? Moje jméno, adresu a přesný výpis živností o které jsem žádal. Někdo, někde, kdo má přístup do databáze mu je dává. A určitě ne zadarmo. Takhle "funguje" u nás ochrana údajů. Máte někdo podobné zkušenosti? Má cenu se tím zabývat? Mám chuť napsat oznámení na na úřad pro ochranu osobních údajú. Má to cenu? Nebo je to naprosto neprůstřelné a ta data si ten člověk pořídil legálně? V týhle zemi lze kšeftovat opravdu se vším?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 16.02.13 05:32

Bylo by dobré vzít ten dopis a dojít s ním na MěÚ aby vám vyswětlili, jak je to možné. Podle toho, co bych zjistila a jaký bude postup úřadu, bych postupovala dál. V případě, že je to podvod, jak píšete, bych určitě tuto činnost nahlásila. Také se divím, jak je to vůbec možné. Vždyť je přece evidentní, že se adresát bude ptát a pátrat. Nějak mi to nejde na rozum. Zřejmě máte v dopise i odesilatele. Chtělo by se zeptat napřed i tam. Mám živnostenských listů několik, ale toto se mi nestalo. Nějak mi to připadá od autora toho dopisu moc naivní. Dejte sem pak vědět, jak vše dopadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.13 13:27

zabu. A Ty se ještě takovým věcem v tomto státě divíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.02.13 09:23

Andrea. Jo na živnostenský jdu v pondělí pro papír. Tak to bude první kde se zeptám.

Jinak ostatním pro doplnění, je to stejný člověk, kterýho lze ho dohledat i na internetu, varují před ním, tak si dejte bacha. Martin Plaček. Skryjova 1606/8 Brno. Za ty peníze si zaplatíte je místo na nějakém CD s adresářem firem. To ale v tom dopise není. Tváří se to jako smrtelně vážné psaná. Až dole je drobným písmem že se jedná jen o nabídku...

Až bude chvilka, tak to naskenuju, ať si taky užijete. Ale on ten obsah není až tak zajímavý. Mě spíš jde o to, kdo ze státní správy je schopen takhle kšeftovat s daty.

Datum: 16.02.13 10:55
avatar

Pááníí! A to jsem měla ještě trošku iluzí! Hnus, fialový.*plac*Ale co s tím, to asi nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ziv
Datum: 16.02.13 16:15

Ač tomu nemohu uvěřit tak moje mamka je na tom stejně jako vy, první živnostňák a druhý den ejhle - akorát s tím rozdílem, že jí přišly dopisy rovnou dva a každý na nějakých 1500 - Kč. Popravdě už ve chvíli když jsem dopisy viděl tak jsem nemohl uvěřit , ale teď když vidím, že nebyla jediná tak mi to připadá ještě divnější Zkrátka ČR

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.13 07:30
avatar

Má cenu se tím zabývat. Já bych se na ÚOOÚ rozhodně obrátila.

Je sice pravda, že případnou pokutu úřad zaplatí z veřejných prostředků, ale ten, kdo to zavinil, by rychle skončil.

I státní správa musí dodržovat zákony a vědět, že si lidé ani podnikatelé její zvůli líbit nenechají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 17.02.13 09:23

byl jste 14.2 2013 na úřadě a 15.2vám přišel dopis? To někdo poslal telegram . Normální dopis jde 2dny . Ještě nemáte IČO a už chtěj zapsat vaší firmu? Trochu divné .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.02.13 09:32

Artik: Na živnostenským jsem byl kolem půl desáté. Ten člověk měl moje data téměř okamžitě. Jak? Na odesílacím razítku pošty je dvojka. To znamená, že to bylo odeslané někde po desáté nebo po poledni. Já nevím, v kolik se dnes na poštách přetáčejí razítka. Kdysi před revolucí to bylo myslím v 10.00 a v 15.00. Ale už je to hrozně dávno, tak si to nemusím pamatovat přesně. Stejně tak nevím, jestli se to dnes vůbec ještě dělá. Dřív to fungovalo.Dvakrát denně se přetáčely razítka, včetně kontrolních otisků a podpisů do knihy. No a to že došel dopis z Brna ze dne na den není nic vyjímečného. Vlakopoštou z Brna do Liberce, a z Liberce do Jablonce jezdí poštovní kurs(autopošta) několikrát denně i v noci.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.