Cvik na břicho, který nenamáhá záda?

Od: Datum: 20.02.16 21:19 odpovědí: 5 změna: 22.02.16 09:39

Dobrý večer, poprosím o radu, tip na nějaký cvik na břicho ( spalujeme ) při kterém se tolik nenamáhají záda?

Zatím snad všechny doporučované cviky na internetu přináší extrémní bolesti zad, takže není nějak možné pořádně zapojti břicho, protože za chvíli odpadnete kvůli zádům, zvedání nohou s podepřenými lokty, sedy-lehy a další.. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.16 21:47
avatar

Počkat spalovaní jako tuků? Na břichu? tak to potom intervalový běh. Rychlou chůzi, dostatečný pohyb.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 08:29
avatar

Já se obávám, že cviky, které děláš, děláš extremně dlouho. A hlavně, že bereš sebe jako rozporcované kuře. Všechno souvisí se vším. Všechny částí těla spolu souvisí a musí být řešeny v širších souvislostech. Proto se dělají sestavy cviků. Je nesmysl separovat tělo a vymyslet pro jeho část, jen pro část, cvičení. To pak cvičit do sebezničení. *hej*Nauč se cvičit nenápadně, ale téměř stále. Např. krok od zdi, opor o zeď rukama, přitahovat a oddalovat od zdi. Zády k otevřeným dveřím, rukama se zachytit hrany, pověsit, přitáhnout skrčené nebo natažené nohy. 7x a dost. 10 předpisových dřepů. Takhle a podobně několikrát za den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 08:34
avatar

Pokud tě bolí pekelně záda při břišních cvicích, tak za:

1) Ty cviky děláš blbě

2) Nemáš zpevněné zádové svaly, proto je tak cítíš

3) Zádové svaly (některé) jsou při břišních cvicích namáhány souběžně, zde by platil bod č.2

4) Jak zde někdo psal, na spalování tuku na břichu je nejlepší pohyb. Běh, boxování do pytle apod. Cvikem břicha např. sklapovačky se břišní svaly hlavně zpevňují a rýsují, ale tuk se špatně spaluje. Další věc je především strava! Pokud budeš blbě žrát, můžeš dělat, co chceš a panděro budeš tahat stále za sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 21.02.16 23:07

Určitě ne klasické leh-sedy. Při těch trpí bederní páteř. 1) V lehu na zádech, pokrčená kolena, chodidla na podložce mírně od sebe a postupně sbalovat. Nejdřív se zvedne hlava, pak hrudní páteř,... asi tak se odvinout, až budou natažené ruce u kolen a pomalu zpátky. Né do rovného sedu, jen takhle nízko, ale opakovat. Obměnit tím, že obě ruce půjdou vpravo od pravého kolena a pak obě vlevo. To je na šikmé břišní svaly. 2) Leh na zádech, hodně pokrčit kolena a snažit se k nim zvednout ramena.Jako by se měla kolena s rameny dotknout. V podstatě jste na nějakou chvilku na podložce jen bederní páteří.


doplněno 21.02.16 23:32:

Pokud bolí páteř, tak uvolňovací cviky na záda střídat s posilováním břicha. Uvolňovat jak na bederní, tak i krční páteř.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 22.02.16 09:39

Chodím do posilovny s trenérem a ten říká, že pokud bolí záda, dělá se cvik blbě a dělat by se neměl. Při cvicích na břicho je třeba mít břicho maximálně vědomě zatnuté. Pokud není, pak práci přebírají silnější zádové svaly a to nejen že bolí, ale taky si člověk může ublížit. Při některých cvicích je zatnutí jednoduché udržet, při jiných je to pro netrénovaného člověka težké. Posilovat se musí hlavně dolní břicho, to je prý většinou nejvíc povolené. Cvičit podle internetu podle mě nemá moc smysl, člověk - začátečník ten cvik sám dobře prostě neprovede. My cvičíme jedne cvik tak půl minuty až minutu, pak je asi minuta pauza. Takhle jdeme 5 různých cviků a pak to ještě jednou zopakujeme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.