Mnozí muži jsou pro ženy břemenem

Od: Datum: 20.02.16 00:38 odpovědí: 61 změna: 27.02.16 15:49
avatar

Mnozí muži jsou pro ženy břemenem, raději žijí samy, tvrdí sociolog Více na

http://www.supermamy.cz/clane…=supermamy.cz&utm_medium=copy

I já si to myslím, že matky špatně vychovávají své syny.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 20.02.16 00:53

Pokud je muž myšlen jako živitel manželky a dětí, pak se oproti dřívějším dobám hodně změnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 12:34
avatar

hk - a co se podle Vás změnilo? Že ženě tím že musí pomáhat muži živit rodinu přibylo hodně práce navíc, zatímco muži se změnila jen značka auta se kterým jezdí? Až ženy nebudou platově tak diskriminovány, to znamená že za stejnou práci dostanou i stejný plat, tak potom k čemu muže? Kvůli dítěti? Začnou využívat spermobanky. Vyšší plat jim umožní i chůvy. Řešení by bylo, aspon u některých žen, ale to žádná země ke své škodě neudělá.

Od: balzerka
Datum: 20.02.16 01:11

Víckrát jsem slyšela z úst mladých jak mužů tak žen, že si ještě musí užít. Děti strčí babičce. Já nevím, ale v 38 letech jsem měla doma děcka puberťáky a nenapadlo mne jet sama na dovolenou s kámoškama, jelikož jsem si ještě neužila. Co to je užít? Někde to viděj, že pak chtějí mít všechno. Od auta po zážitky ze zahraniční dovolené.A když příjde v 33 letech děcko, jsou zaskočeni. Ženská s tím jaksi počítá, co to obnáší a většinou se přizpůsobí a domácnost funguje.Zato mnohý chlap ustrne, a zůstane jako jejím dalším děckem. Oni chlapi v té nové rodině to nemaj tak nalinkovaný a asi neví, co se od nich čeká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 07:49
avatar

Vypadá to že ale ti mladí postoj k povinnostem mají naučený z domova. Je to snad proto že vyrůstají bez svého otce a nevidí tedy že by se chlap měl umět postarat o rodinu než ji založí? Nebo proto že jsou příliš dlouho zvyklí na mamahotel a ani ve 30 se ještě neodpoutají od maminek?

Datum: 20.02.16 20:32
avatar

balzerka -

myslím že jsme země svobodná, kde lidé mohou žít své životy a tedy i ženy můžou už naprosto svobodně rozhodovat o svém těhotenství a svých životech. Už tu nejsou doby, kdy nebyla pořádná antikoncepce, ale stát rozhodoval zrovna jako církev, jestli potrat povolí či ne.

Dnešní mladí lidé si vůbec tu dobu temna neumí představit.Podobné komis byly i na přijetí do škol, nebylo to jako dneska že může jít na školu každý hlupák, primitiv i vrah.

Žena se musela dostavit na ONV či MNV před potratovou komisi s manželem či partnerem a tam seděl jeden doktor a baby - jedna ze sociálky, další soudružky z uličních výborů, které referovaly zda jste podezřelý živel nebo dobrá soudružka s kladným postojem k socialistickému zřízení.A tyhle rapšle rozhodovaly o tom, zda vám ten potrat povolí. Když ne, dítě jste mít musela.

Od zaostalých zemí a silně náboženského Polska jsme se lišili jen tím, že u nás před komisi nemusely předstupovat oběti znásilnění a ženy s poškozenými plody.
Doba se změnila, ženy jsou naprosto svobodné. A proto, když se rozhodnou dítě mít, je na místě od nich požadovat i odpovědnost a chování matek. Protože dítě nejsou nové šaty, které odložíte po chvíli když vás už nebaví.

A společnosti nemůže být jedno že příští generace nebude schopná být takovou generací, která zajistí aby hodnoty předků zvelebovala a nesla dál, nebo společnost položí tak, že se budeme rovnat zaostalým zemím.
Není nám třeba lumpů, sociopatů, narkomanů, alkoholiků, vrahů a násilníků, ale schopných a vzdělaných lidí. Kterým rodiče předali své geny a vlastnosti a oni jsou schopni společnost dovést dál a výš.

Datum: 22.02.16 20:24
avatar

"Já nevím, ale v 38 letech jsem měla doma děcka puberťáky a nenapadlo mne jet sama na dovolenou s kámoškama, jelikož jsem si ještě neužila. Co to je užít? Někde to viděj, že pak chtějí mít všechno. Od auta po zážitky ze zahraniční dovolené"

Že to ale nenapadlo Vás, to nemusí nutně znamenat, že je to špatně. Jsou lidé, co celý život tzv. sedí za pecí a nepotřebují dojít dále, než do města vedle, ale jsou i tací, které lákají dálky. Co je špatného na týdenním nebo víkendovém oddychu od práce a rodiny? Naši mě nechali ve 4 letech na čtyři dny u babičky, naskytla se jim možnost jet do Francie, kde nikdy nebyli a nevěděli, jestli se taková příležitost bude ještě opakovat. Na tom nevidím nic nepochopitelného :). Pokud jste to sama nezažila, tak nevíte, o čem to je. ;).Ovšem pokud někdo strčí tříměsíční mimino babičce a jde chlastat, tak je asi něco špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 08:05
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 10:19
avatar

figurek - *palec**smich*

Od: pt®
Datum: 20.02.16 09:34
avatar

Řekla bych, že dnes děti nemají doma moc povinností. Hodně, hodně a hodně času tráví ve škole, pak zase kroužky a doma úkoly do školy. Dříve, po válce, zůstalo hodně matek samotných, co by vdovy a děti tak vychovávala matka a babička. Jenže děti prišly ze školy a musely na nákup, nanosit dříví, uhlí, starat se o sourozence a zastat doma tátu. Učili se zodpovědnosti a pomoci jeden druhému, kde bylo dětí víc.

Dnes, aby se člověk bál poslat dítě na nákup, že ho vrstevníci okradou, nebo bude obtěžovat pedofil a tak se vše objede autem, všechny nákupy a děti s sebou, takže nic neznají a nepoznají. Pak je to také technika, TV, tablety, mobily a každý si vystačí sám. Neučí se moc kamarádství, pomáhat si, spíše se vychloubat. To jsou ta sídliště.

Děti potřebují přírodu, lozit po stromech, lítat v dešti, ve sněhu, starat se o nějaké zvíře, kočku nebo psa, mít kamarády a zažít spousty zážitků a nebýt pod stálým dozorem, aby se naučili sami věci řešit, a ne hned volat mámu a mít ji za zadkem.

Naše vnoučátka naštěstí mají babičku a dědu v domečku se zahrádkou a tak se mají možnost trochu vyřádit. Je mi jedno jestli se umažou, nebo něco roztrhají, od toho mají u nás tepláky, v okolí pár dětí a tak se snad učí vycházet ze staršími i mladšími dětmi, blbnou společně, ale také pomáhají dědovi na zahrádce třeba sbírat listí, plít kytičky a zalévat, nebo pořezat dřevo. Nemají tu sílu, ale je třeba jim to nechat zkusit, aby věděli, co s kladívkem, co s pilkou, co s hráběma a tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 10:22
avatar

pt - rozumné a pravdivé, ale nechybí dnešním dětem kladné vzory? Které někdy nenajdou ani ve svých rodičích? Co zájmové organizace - skaut atd.? Tam se přátelství naučí nejvíce.

Od: pt®
Datum: 20.02.16 21:29
avatar

"wasube", máte pravdu, mnohde chlapské vzory chybí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 20.02.16 12:50
avatar

Dobrý den "PT" děkuji za vyčerpávající a pravdivou odpověď. Viky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.02.16 21:28
avatar

Dobrý den, "viki", není zač, jsem ráda, že Vás zase vidím...*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 11:18
Procpak si to myslíte?
Stejná blbost,jako bych si myslel,ze matky špatně vychovávají své dcery,protože jich jsou plne ulice a bordely..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 12:20
avatar

Ale pořád by to byly ženy - sociolog ale říká že muži dnes nejsou muži, o to šlo.

Nechovají se jako muži, jaký rozdíl vidíte v chování žen a mužů?

Dnešní muž čeká samozřejmě že žena se bude starat domácnost, děti, o něho, ale zároven s ním bude živit rodinu,

což by nezvládl dost dobře sám, ale u ženy to běžně předpokládá. Není ochotný se podílet na domácnosti svou denní prací. Není živitelem, ale břemenem protože starat se o děti, chodit do práce a ještě mít na krku mamánka zvyklého na obsluhu matinkou přivádí ženy bud k soudu kvůli rozvodu nebo na psychiatrii. V horším případě k infarktu. Ovšem ty samé ženy vychovají ze synů to, co samy odmítají, muže, neschopné se postarat nejen o sebe ale i o své rodiny, jako to umí běžně ženy. Můžete mi to vyvrátit? Máte také tak našvihnutý den jako ženy? A to navíc po vás nikdo nechce ani doma ani v práci, abyste nějak vypadal a dbal na sebe.;)


doplněno 20.02.16 12:28:

Navíc danysi jsou nevěrnější muži, protože na tu nevěru mají čas a nemusí sebou na rande tahat děti. Proto by si ženy hned od začátku měly muže vychovat do manželství a nehledět na matinky co se hroutí když jejich syn vytahuje a věší prádlo z pračky nebo myje nádobí. Takový muž co se samozřejmě podílí každý den na pracích v domácnostech, protože ta domacnost a děti jsou i jeho a není přesvědčený že to dělá jen z milosti a občas, má většinou odměnu ve smyslu, že večer na něj mívá manželka víc nálady a času. Protože nepadne polomrtvá do postele zatímco muž odpočatý s pivem před televizí se mlsně ohlíží po té posteli. Taková manželství většinou vydrží, protože muž pochopil, že si nebral otrokyni, ale rovnoprávnou bytost se kterou musí sdílet nejen postel ale i to co každodenní život přináší.

Datum: 20.02.16 12:39
Těžko říct jak to chodí u Vás, nicméně u nás doma to takhle nechodí. Ja i pritelkyne mame nadprumerny plat,o domacnost se starame spolecne atd. Ani u mých přátel to většinou takhle nechodí.. Spis naopak. Ženám se moc nechce fachat,tak si valí šunky doma,o domácnost se moc nestarají. Vymetaji hospody,kavárny,bary atd. A nejlépe s bubnem a cigarem u pusy..
Jestli to u vas funguje tak,jak pisete,hledejte chybu i u sebe
doplněno 20.02.16 12:49: Samozřejmě mate pravdu,ze většina dnešních mužů se nechovaji jako muži, na druhou stranu se většina dnešních zen nechová jako ženy..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nick®
Datum: 20.02.16 13:30

Wasube - uz je mi jasnejsi, proc mne zmatlo pohlavi - pripominate mi totiz jednu bisex, ale jinak super damu... :)...ma rada muze, kterym vladne a zeny, co dokazou sve muze ovladnout a prevychovat *bum*. Takovych zen je jako safranu, takze dost vycnivaji a nebyvaji moc oblibene. Mate samozrejme idealni vizi, ale svet neni dokonaly a muzi jsou v podstate jinak zalozeni nez zeny a preorientovat se vetsinou nedaji. Asi zrovna nemate muze podle svych predstav, ale jste inteligentni clovek, takze vite jak se s zivotem poprat a prosadit sve i za cenu kompromisu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 14:13
avatar

Nicku, tohle je jen diskuse;) a já tady osobně nikoho nenapadám, jen jsem dala odkaz sociologa, který napsal článek a mě se to jeví, že v tom článku je dost pravdy. Tak neplácejte nesmysly že Vám připomínám nějaké trotly, protože uznávám že lidé mohou mít odlišnou sexuální orientaci, se kterou se rodí, ale neuznávám nějakou bisexualitu, o které se zminujete. To je totiž už rozcapenost lidí, kteří už nevědí co by a jak by. Tak se na hodnocení mé osoby raději vykašlete, než začnu hodnotit já vás...*smich*

Od: nick®
Datum: 20.02.16 14:48

Wasube - zminil jsem se o jedne super dame a vy hned o trotlech - takova reakce predcila me predstavy :) zrovna jako ta jasna vyhruzka... at si dame bacha je jiz asi jasno vsem... *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:10
avatar

nicku, Ty Vaše představy bych chtěla vidět *ee* ...zatím by mi stačila diskuze o tématu *smich* , ne o mojí osobě. A pokud máte pocit, že Vás téma nazajímá, ;) zkuste zadat své, třeba bude zajímavější.

Od: ivpe®
Datum: 20.02.16 15:51

Pro wasube - napsala jste

"Dnešní muž čeká samozřejmě že žena se bude starat domácnost, děti, o něho, ale zároven s ním bude živit rodinu,

což by nezvládl dost dobře sám, ale u ženy to běžně předpokládá. Není ochotný se podílet na domácnosti svou denní prací."

Kolik procent je takových "mužů" je? Píšete to tak, jako by to dnes byla většina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:59
avatar

Ivpe nevynáším soudy, jen komentuju jeden článek a zajímaly mně i názory jných lidí, protože tu žijeme my všichni, nebo žijete někde snad na jiné planetě?:)

Od: ivpe®
Datum: 20.02.16 16:05

To byla moje prvotní reakce, potom jsem svoji otázku přeformuloval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 17:38

mám jednu radu..nečíst tyhle HLOUPÉ články a nedívat se na ty HLOUPÉ seriály, ale sledovat realitu mimo televizi. Tak alou ven a budete koukat ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 18:54
avatar

To by mě zajímalo, jak se teda chlap podle chytráka psychologa nebo kdo to je, pardon sociolog má chovat: Rád bych vědělm jestli jsem chlap nebo ženská když se to podle "pindíka" nepozná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 15:49
avatar

Samuraji, to se lehce pozná tak, že přijdete domů z práce a :

1/ Dáte tašky s nákupem na stůl v kuchyni

po cestě zapnete pračku a dáte dítě na nočník

zavoláte kadeřnici o změnu termínu, protože máte rodičovskou schůzku

a vybalíte potraviny které obratem ruky připravujete k večeři, druhou rukou

připravujete dětem svačiny na zítra do školy a dojeslí.

Vezmete hasák a pokusíte se utáhnout matku u baterie,

už po několikáte, ale pořád bez uspěchu, chlap v domácnosti prostě chybí

i když jste vdaná, on chodí přece do práce a nemá čas. atd.

2/ Přijdete domů z práce, cestou si zapnete televizi a otevřete lednici abyste si vzal pivo.

Zkotrolujete pohledem kanape, jestli je volné, abyste si omylem nelehl na některé dítě.

A podle toho spolehlivě poznáte jestli jste chlapeček nebo holčička.*smich*

 

Datum: 20.02.16 16:16
avatar

danys®Datum: dnes 11:18

A vážně máte pocit že za to, co se stane s dětmi, že naberou špatný životní směr, v tomhle případě dívkou, je vina jen matky? Otcové u výchovy nebyli? A proč když žijí?

Od: dylin
Datum: 20.02.16 12:52

Tak jsem asi divnej nebo hloupej, ale já zas zažil ženy, co se celý den válely u kompu a všude kolem bordel. Vždycky jsem přišel domů s nákupem, musel si udělat jídlo a uklidit laskavě po princezně bordel. Za to jsem byl odměněn tímhle: "Dneska ne zlato, jsem hrozně unavená...". Takže se matky taky zamyslete, jak vychovávate dcery.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 14:21

Vy teda máte vkus. *smich* Co si vyberete, to doma máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 14:40
avatar

dyline, já netvrdím, že takové ženy nejsou. Jako je povl mezi muži, tak je i mezi ženami. Ale máte možnost s něčím takovým se nesmířit a nespojovat s tím svůj život. A je fakt jako některé ženy si pletou své pohlaví a chovají se jako muži, tak i muži dělají totéž, jen opačně, chovají se jako ženy. Až sociolog bude hodnotit ženy, přidám i já něco postřehů ze života. Pravda je ovšem opravdu taková že aby se rodina nerozpadla, je třeba pro to také udělat maximum. Nejsem dominantní a nikdy jsem nebyla, naopak jsem velmi přátelská, neměla jsem a nemám problém vyjít s lidmi. Ovšem do určité míry.

Jako já umím pochopit druhého, požaduji od něj totéž. Ne že on si bude užívat na ukor mého volného času. Já mu to také nedělám. Měli jsme mužské a ženské práce, ostatní práce napůl. Protože jsme byli inteligentní lidé, dohodli jsme se bez hádek a trapných hysterických scén. Děti mě respektovaly a respektují i v dospělosti, protože jsem je nebila, byly to přece moje děti, ne nepřátelé, a podporovala jsem jejich rozvoj v tom smyslu, že jsem je vůbec v ničem neomezovala. Mohli si dělat co chtěly, jen musely získat vzdělání, moje podmínka. Lidově se říká, nekecekala jsem jim do života. Nedělám to dodnes a skvěle spolu vycházíme. Proto se domnívám že jsem děti vychovala velmi dobře. Jsou to svobodné bytosti, které žijí své životy a mě by nenapadlo jim organizovat život. Možná jsem se dopustila chyby že jsem s nimi jednala vždy jako s dospělými, možná ne. Ale netrpěla jsem syndromem že jen já musím pravdu a ony ne. Tak to u nás nechodilo. Kdo má respekt ke svým dětem včetně lásky k nim, nemůže je špatně vychovat.

Od: chatarka
Datum: 20.02.16 15:00

Postřehy ze sousedství: Krásná intelektuálka- přece nebude vařit. Babička donese. Děcko celý den v jedné plíně. Odpoledne má solárko, večer s kámoškama u vínka. Ten její příjde z práce, umyje nádobí, vysává, věší prádlo, obstará děcko... A hned vedle paní, která zvládá sama velkou domácnost i zahradu a ten její sedí u TV, protože přišel o práci a těžce to nese. .Divná doba . Hodnoty jsou jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:05
avatar

Jako by to někdy dřív bylo všude ideální...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:14
avatar

Proč divná doba? Vždycky byla nějaká divná doba. Lidé dělají to, co jim druzí umožní. Kdyby tomu tak nebylo, museli by se logicky chovat uplně jinak.

Datum: 20.02.16 15:03
avatar

Jestli to nebude tím, že postavení žen ve společnosti se změnilo (možnost vzdělání, zaměstnání...), ale způsob výchovy je pořád stejný (praní, žehlení a práce v kuchyni není nic pro kluky...).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:31
avatar

Myslím že to není ani tolik o výchově, jako o příkladu. Když syn vidí, že rodiče přijdou oba domů z práce a oba se zapojí do domácích prací, je pro něj naprosto přirozené se tak chovat i ve své vlastní budoucí rodině.

Pokud otec zasedne k televizi místo zapojení, bude mít problém budoucí synova manželka přesvědčit svého partnera že nemá vrtuli u zadečku ani není supermanka aby zvládla několik funkcí denně - celý zbytek života - v práci poštačka, doma vychovatelka, kuchařka, uklízečka, pradlena, milenka atd. Takže svým dětem dáváme předpoklady pro to jak budou v budoucnu žít. Nejednou jsem na diskuzi říkala - nejdříve se podívejte do partnerovy rodiny - co tam uvidíte, tak budete i žít. Nevěřte že to bude jinak.

Datum: 20.02.16 15:10

A nechtěl byste to svými slovy popsat o čem je ten článek. Nebudu na to klikat už z názvu té stránky je mi blivno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:36
avatar

Pokud je Vám blivno, doporučuju přejít na diskuzi, kde Vám špatně nebude. Jsou tu zajímavé diskuze, například o medu nebo sexu, nejsou tak nudné jako tato.;)

Datum: 20.02.16 15:59
Wasube,ze Vy mate nebo jste mela doma nebo v příbuzenstvu tento problém?
Typuju to na neverneho manžela nebo zetaka,který doma ani nehne brvou..
Holt to ženám u te plotny nejvíce sluší! :-D
doplněno 20.02.16 17:27: Ano,vaše "data" a hlavně vas zivotopis mne zajímají ze všeho nejvíc! :-D
Jen mne zajímá,co člověka vede k takovým názorům na opačné pohlaví, mladé lidi atd.. Doufám tedy,ze me se tato fáze vyhne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 16:24
avatar

danysi, tipujte to jak chcete už jsem Vám tu někde napsala že jsme na internetu a tak pokud nemáte co říci k otázce čili k tématu, nesnažte se provokovat a lámat ze mě životopis. Mýlíte se hluboce ve svém odhadu, ale to Vám nebudu vyvracet, protože mě nezajímá že chcete z lidí dostat jejich data o jejich životech. Na mě tohle vůbec neplatí. Napíšu jen to, co chci napsat.

Datum: 20.02.16 20:45
avatar

danysi, bylo by docela škoda, kdyby se Vám tato fáze vyhnula. Já mám mladé lidi ráda, řekla bych že si s nimi i rozumím, protože jim naslouchám a to že upozornuji že v naší společnosti není všechno v pořádku s výchovou dětí myslím že je správné. Třeba se najdou mladí lidé, kteří se zamyslí nad tím, co píši.

Od: radarbrdy*
Datum: 20.02.16 15:13

@Ženy raději žijí samy s dětmi, protože muži se nechovají jako dospělí chlapi.

Pokud renomovaný sociolog popíše stav, který může být např. v některé domácnosti, měl by nabídnout i řešení jak konzumní společnost transformovat na "správné" morální hodnoty a návyky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:52
avatar

Proč by pracoval za všechny, kterých se to týká, vždyt on ten stav nezavinil. On ten stav jen popsal. Není to prezident USA, který popisuje každý rok stav Unie a přitom je to jeho chyba, jestli je špatný.

Jak může ovlivnit matinky co děti připraví o pravého otce a vodí jim atrapy otců, kteří se nestarají o své vlastní děti a nemají ani žádný důvod se starat o cizí děti a také většinou odchází. Sexuální turisté...a je dobré, když matka nenarazí na pedofila - i to se stane. Takže je to o lidech a v lidech. V tom nikomu žádný sociolog pomoci nemůže. Pomoci si musí sama společnost. Když nechci rodinu, tak ji nezakládám. A žiju si jak svobodný ptáček, nikomu tím neubližuji. Pokud tu rodinu ale založím, už za ni mám odpovědnost, už tu nejsem jen já. Takže jméno to má - sobeckost.

Od: radarbrdy*
Datum: 20.02.16 18:14

Každý chce něco. Firmy brečí, že nemají dost odborníků. Ženy naříkají, že nemají "pořádného" chlapa. Muži naříkají, že nemají "pořádnou" ženu. Klíč je přece ve výchově a ve vzdělávání.

Když už je na ZŠ zavedena sexuální výchova, potom bych uvítal aby součástí přípravy pro život bylo i ono vaření, praní, žehlení, jak si správně složit ponožky a trenýrky, atd. Kdo to nezvládne, tak opakovat ročník. :). Tím pádem budou všichni připraveni na reálný život...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 20.02.16 19:01

Netruchlete, PRAVÍ MUŽI právě přichází aby uspokojili Evropské ženy. Tadyhle to hezky vysvětlují naši "Egyptští bratří"


A rodinky budou zas fungovat jako hodinky *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 20.02.16 20:02

1:18, Beating etiquette, Je vidět, že pán v bílém šátku žije několik století zpátky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.02.16 21:26
avatar

"janm", a co myslíte, že pak bude s váma, s chlapama?...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 20.02.16 21:41

pt- No s náma chlapama nebude nic, ale když už na několikátém foru čtu jak jsou "tuzemští" muži "nepoužitelní" "bačkory" "pepíci" "jelimánci" tak si myslím nastal pravý čas pro "správné muslimské muže" to se zdá je opravdu to co dnešním ženám chybí, autoritativní, diktátorští, nediskutující, rozkazovační, zkrátka žádné měkoty, pevná ruka *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.02.16 23:37
avatar

"janm", jen jestli si moc nefandíte...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 21:10
avatar

radarbrdy - Datum: 20.02.16 - 18:14

Dříve bylo u nás RVHP. Což obnášelo, že se plánovaly pětiletky. Přesně se vědělo kolik každý rok a z jakých vyjdou absolventi škol a jaké vzdělání budou mít. To samé bylo s učnovským školstvím.
Proto se nestalo že by někde byl odborníků nedostatek a někde přebytek. A proto absolventi škol i učnovských středisek měli už předem zajištěnou práci.
Ovšem tento systém měl jednu jasnou nevýhodu. Vaše dítě se ani po několika odvoláních na školu nemuselo dostat. A tak ač nadané, šlo na učnák. I tam ale byly rozdíly, na zedníka se dostal každý, na automechanika už ne. Mnoha dětem se takto zhroutil svět, sny i naděje.

Dnes tu jistotu práce nemáte, to je pravda. Ale můžete vystudovat, nikdo vám nebrání. Jen vaše možnosti. A protože ne každý na to má, je mnoho studentů co hledají tu lehčí cestu.
Nejdou na náročné obory - Informatiku, na matfyz a prostě obory které jsou na studie náročné, ale roste nám armáda sociologů, protože to zvládnete levou rukou a podobně.

Tam musí mladí lidé hledat chybu, proč nemůžou najít práci. Student, který je schopný vystudovat informatiku NIKDY nebude bez práce. V počítačích je budoucnost světa. A navíc může často vykonávat práci doma.

Ano, tak to prostě je.

Datum: 20.02.16 21:12

Inu - nedospělí jedinci jsou. A to obou pohlaví. A neřekl bych, že mužů je víc ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 23:22

V dobách mého mládí se muži ženili ve dvaceti letech a nedospělí mi nepřipadali. Když jsem řekla naší lékařce, že syn už dospěl ve dvaceti pěti letech tak ho ještě pochválila. Že prý měl ještě rok času. Naštěstí je dost socializovaný ve svojí rodině a jeho žena si na něj ještě nestěžovala. Vidím problém, že ženy jsou buď osamělé nebo nespokojené v manželství a pak přenášejí své city na děti. To by mohlo vést k nedospělosti, protože maminka se podvědomě snaží pečovat o drobečka, i když je dospělý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 23:26
avatar

- to je to fakt dneska s muži tak špatné? - anebo ta emancipace přerůstá ženám už nějak přes hlavu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 21.02.16 14:22

Je třeba říct, že za dob RVHP neměl mladý člověk tolik různých možností jako dnes. Cestovat se nedalo, počítače a internet nebyli, studovat se dalo jen to, co komunisti dovolili. Potom mladým nezbývalo než se zabývat reprodukcí už v 18-20 letech. Jo a v hosopdách bylo víc plno a víc se pilo a kouřilo. Jo a pracovní doba ve 14 hod. padla a šlo se domů...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 14:59
avatar

Jestli vy jste neměl možnosti vyžití a aktivit za dob RVHP, tak to přičítejte pouze sobě (pokud jste v té době tedy vůbec žil) a ne systému - kdo něco dělat chtěl, tak mohl, kdo nechtěl, hledal a hledá výmluvy. A na rozdíl od dneška k vyvíjení různých aktvit nebyly skoro potřeba peníze - dřív se dalo dělat spousta věcí úplně něbo zcela zdarma (stačilo chtít), dnes sice můžete taky dělat co chcete, ale pokud nemáte peníze na financování těchto aktivit, sedíte doma na pr*eli a ni si neškrtnete - nebo mi snad chcete tvrdit, že třeba cestovat se dnes dá bez peněz tak jako to šlo před rokem 89 - zájezdy po republice za pár korun atd.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 16:03

To víte že se dá jezdit i za pár korun a ne jen po republice. Jen dnes není člověk tak skromný jako předtím. Jsem starší, ale stále jezdím "nízkonákladově" a užívám si to snad čím dál víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 21.02.16 17:40

@RVHP, kdo něco dělat chtěl, tak mohl, kdo nechtěl, hledal a hledá výmluvy

Asi vám unikla doba kolektivizace, kdy komunisti kradli lidem majetky. A k čemu byla teda ta "železná opona"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 20:10
avatar

Koukám, že vy byste si měl nejdřív nastudovat, co to vlastně RVHP byla - nejdřív ji nahoře zamotáte do možností využití volného času *zed*, teď k tomu ještě přidáte kolektivizaci *zed*a železnou oponu *zed* Jo a zapoměl jste taky na to, že nebyly mobily a banány...*zed*
Kurňa, já fakt, jen zírám, co dokáží někteří jedinci zamotat do debaty o partnerských vztazích...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 20:18
avatar

ronyx -

alespoň vidíte, že všechno souvisí se vším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 21:00
avatar

Jo, už jen trpaslíci tomu chyběli *andel*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 22.02.16 17:17

No někteří se bavili tím, že kradli a někteří se bavili tím, že stříleli spoluobčany na hranici. I taková to byla doba. Jen paní učitelka v dějepise se o tom moc nezmiňovala...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 20:52

Ano, někteří kradli a potom stříleli pohraničníky, aby se s nakradeným dostali "do bezpečí" ..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.