Diář papírový vs. elektronický

Od: Datum: 18.02.16 16:53 odpovědí: 14 změna: 19.02.16 14:13

Tak co, kdo z Vás v dnešní době stále používá starý dobrý papírový diář. :-D Já ano, sice to kombinuji s kalendářem v mobilu, ale v tom papírovém je to stejně takové přehlednější, zvláště pokud toho je opravdu třeba v jednom dnu víc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.16 16:59

Jáááá vzhledem k tomu, že jsem velice konzervativní (nicméně u diáře by mi to ani nevadilo), tak nemám chytrý telefon a kalendář na mém telefonu je nepraktický - hlavně neumí jednorázově zrušit pravidelnou akci, což se mi děje často.

A v tom papírovém si jednotlivé hodiny (firmy, žáky) označuji barevně (stejnou barvu mám i složky s jejich materiály), takže ani nemusím koukat, koho to mám vlastně tam učit, vím dle barvy a stejně tak je pak přehledný celý den. A taky mi vyhovuje, že na jedné dvojstránce mám celý týden a vidím, jak moc jej mám plný (telefon to umí taky, ale nějak moc z toho nepoznám, co není pracovní a co ano). Nevýhody jsou jasné, občas ho zapomenu doma a pak nosím lístečky...

Datum: 18.02.16 17:02
Tak tak. Ideál kombinace. Stejně jako čtečka jež je super věc prostě nenahradí čtení knihy, to je skoro rituál - vůně papíru, omak atd...
Datum: 18.02.16 17:15

Papír je prostě papír.

Datum: 18.02.16 17:20

já rozhodně preferuju starý dobrý papírový diář - nějak se mi v něm líp listuje, opravuje a upravuje, vidím co bylo, je a bude - zkrátka, líbí se mi, že si to můžu "ohmatat" ;)

Datum: 18.02.16 17:26

Diář nenosím,už nejsem student ani nepracuju aby se hodil.Ovšem bez velikého, nástěného, plánovacího kalendáře se neobejdu už několik let.Těžko se shání,což je v dnešní době k neuvěření.Plakát velikosti A2,celý rok před očima a každý den má svou kolonku.Tradičně na nový rok si jej vypisuju a je v něm kde co,ale nikdy nezapomínám na svátky,narozky,výročí ani doktory,díky němu.Je to trochu nostalgie,vzpomínek,jak projdu celý starý rok a přepisuju do nového důležité údaje.Takže za mě,jedině papír.

Datum: 18.02.16 17:30

Já ano, v práci se bez papírového diáře nehnu. Mám to přesně jako tazatel, kombinuju to s diářem v mobilu, ale v papírovém toho mám daleko víc.

Od: bmbx®
Datum: 18.02.16 18:19

Vzhledem k tomu, že na elektronický diář jsem si už zvykl za nějakých skoro 35 let, tak po papírovém už ani nevzdechnu

Datum: 19.02.16 08:09

Já hodně používám diář v mobilu. Jinak všecko píšu do kalendáře, který stojí na ledničce. Mám ráda malý, otáčecí, na 14 dní. Co nenapíšu, zapomenu. A co nemám na očích, klidně ignoruji. *plac*Mladým jsem kupovala pod stromek rodinný plánovací kalendář. Je otáčecí, pro 5 lidí. Je fajny. Fajny a pjekny.

Datum: 19.02.16 08:39

Já (jako "stará škola"ˇ) stále používám papírový diář - hlavně tam mám napsané smény - i v důchodu stále pracuji...

Kromě toho mám kalendář i na počítači ... a tam si zaznamenávám odpracované hodiny, platby - příchozí/odchozí a také volné dny a komu jsem co slíbila (dětem, kamarádce, návštěvu lékaře a pod.)

Datum: 19.02.16 08:41

Používám kalendář v mobilu, synchronizovaný v práci s kalendářem v outlooku. Moje pokusy mít papírový diář se neosvědčily. Manželka to má přesně naopak - jen papír.

Od: jezevec
Datum: 19.02.16 09:20

Jáááá ! Sice mám telefon, který umí úplně všechno, snad i utřít p***l, ale NIKDY jsem nepřišel na chuť používání elektronického diáře. Takže jen volám, SMSkuju a fotím. Prostě papír je papír... :-D

Od: axus®
Datum: 19.02.16 09:26

Rozhodne elektronicky. Ten v mobilu se automaticky synchronizuje s dalsimi, takze se prakticky nestane, ze bych na neco nekde zapomel nebo si naplanoval dve ruzne veci na stejnou dobu.

Daji se pres to i planovat schuzky, takze nemusim nejprve lidi obvolavat a pak si to teprve zapisovat do diare, dalsi lide maji moznost muj diar videt, takze automaticky vi, kdy mam cas a kdy ne a tak dale a tak podobne.

Navic tam pisou kazdou blbost a alespon to nemusim nosit v hlave a v pravou chvili se mi to samo pripomene. Do papiroveho bych se na to stejnak zapomel podivat.

Take dost pouzivam funkci upominky podle polohy GPS, tim si jeste vic odlehcuju od toho, co bych jinak musel nosit v hlave.

Dalsi vyhodou je, ze do mobilu o velikosti maleho zapisnicku se mi vejde milionkrat vic, nez do diare velikosti Dablovy kroniky. Ke kalendari muzu pripojit dalsi dokumenty, odkazy atd a vse mit hned po ruce.

Nebo co kdyz se plany zmeni? Zadne skrtani, prepisovani, cmaranice...

Zkratka pokrok nezastavis.

Datum: 19.02.16 11:26

Axus, omlouvám se za svou zvědavost, ale vy jste někde ve světě, že? Pletu se? Kde jste a jak se vám daří?

doplněno 19.02.16 15:43:

Axus, děkuji za odpověď*pusa*

Od: axus®
Datum: 19.02.16 14:13

Ted sem zrovna v Praze. To je ale myslim vlastne take nekde ve svete;).

O vikendu sem priletl s rodinou z Istanbulu, pristi tyden stravim par dni v Hannoveru, za dva tydny budeme na ceste do Anglie...zkratka porad jsem nekde...

Ale nejcko jsme uz nejaky cas oficialne uvrtani zpatky v CR. Citim ovsem v kostech, ze po letu uz asi budeme zase shanet malemu skolku na nejaky cas v Bruggach.

-

A k tomu vsemu se idealne hodi elektronicky diar, abych se drzel tematu.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.