Rodokmen - jaky program?

Od: Datum: 18.02.16 16:25 odpovědí: 11 změna: 18.10.16 08:37

dobrý den

sháním nějaký program na vytvoření sveho rodokmenu. Nyní používám Agelong Tree 4 premium, ale nejsem s ním 100% spokojen. Zkusil jsem Ancestry, My hiretage ale taky nic. Mám totiž asi vlké požadavky

- program zdarma (čeština vyhodou)

- aby šlo vložit min 250členu (teď je nás už 236) a min 6 generací (raději více)

- jmeno,přijmeni (+ za svobodna),datumy oba + datum svatby

- vysledny obrazec (strom) aby šel uložit do něčeho podobného jako tady, nechci žadne vějiře apod.

- aby šlo udělat rozrod (od nejstaršího nahoře)

- aby šlo vložit fotografii ke jménu (kde není, aby nebyl vidět čtvereček)

- aby šlo vložit ke každé fotografii odkaz na www (ja bych si uložil každou fotografii externě na www)

- vysledny export do html, nebo tisk (do pdf přez creatora)

Prostě řeším hlavně ty fotografie. Když je vložím v tom programu co mám, tak si to uložím do pdf ten strom, ale fotografii nijak nezvětším. Tak mě napadlo, kdyby šlo ukladat ke každe fotografii cestu na www, tak to z pdf pak otevřít jde jako externi odkaz. Všechno krom těch fotek mi konečně splňuje ten AgelongTree, ale neumí vložit odkazy k obrazkum. Možná jiny program to umí? znate, vite?

děkuji za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.16 16:28

Škoda že se vám nelíbí MyHeritage, já bych navrhnul právě tento program. Všechno to co požadujete a zdarma...no nevim

Datum: 18.02.16 16:44

tak buď sem to tehdy nezaregistroval...tam jde zdarma uložit vice jak 250 lidi a vice jak 6generaci?

s obrazkama nevím to sem tehdy nezkoušel. Jde uložit obrazek a pak když uložim cely rodokmen (v čem?) tak jak si přibližim tu danou fotografii?

díky za info

Datum: 18.02.16 19:16

Myheritage je zdarma jen v takovém lepším základu. Po zaplnění chtějí zaplatit a to v dolarech, dělá to ročně tuším 200 $. K čemu to potom je. Kolikrát jej použiješ - denně?

To ani náhodou.

Datum: 19.02.16 08:34

MHeritage má omezení jen na webu - v aplikaci můžeš mít příbuzných kolik chceš, akorát je už nevystavíš. Ale pokud to máš jen pro vlastní potřebu a nechceš se s tím chlubit veřejně, tak je to v pohodě. Taky můžeš mít kompletní rodokmen pro sebe a očesanou verzi s <250 příbuznými pro web.

Datum: 19.02.16 08:42

Jak píše kolega Jethro... My Heritage má omezení jen na webu, tam je potřeba platit. Pokud si stáhnete aplikaci a rodokmen děláte přímo v ní, je počet lidí neomezen. Jistou nevýhodou bez Prémia je nemožnost potvrzování shod s jinýmy rodokmeny, nebo vygenerování stromu "all in one". Ale i na to je řešení. Genealogická fóra nabízejí kontakty na lidi se zaplaceným premium programem, kteří jsou ochotni pro ostatní tyhle věci udělat.

Sám My Heritage používám... na webu to sice řve, že mám moc lidí a nezobrazí všechny, ale v aplikaci na PC je to v pohodě... mám tam tuším kolem 350 lidí.

Datum: 19.02.16 09:45

takže ikdyž si stahnu aplikaci tak nemám premium a nemám tudiž "komplet"? a dá se to uložit jako pdf nebo jako co? a co ty fotky prosím, jak se zobrazují?

diky

Datum: 19.02.16 12:20

Tady máte odkaz na aplikaci MyHeritage do PC (Family Tree Builder), která je zdarma a neomezuje počet zadaných osob. Rodokmen ale tvořte v ní a ne na stránkách MyHeritage (tam se dá z aplikace uploadnout, ale při překročení 250 osob "řve" o upgrade na premium. http://www.myheritage.cz/family-tree-builder

Existuje i aplikace na mobily... Jako novinku teď mají ukládání zvukových záznamů.

Rodokmen je primárně uložen v souboru zip (obsahuje strom, fotky, atd.), který si aplikace sama otevírá jak potřebuje. Pokud si vygenerujete strom, tak se uloží jako PDF. Jinak strom je samozřejmě přístupný a viditelný přímo v aplikaci... jen je možné vygenerovat různé rozrody atd.

Co se týká fotek... pokud máte u osoby uloženou fotku, tak se v rodokmenu (v aplikaci i stromu) zobrazuje. Pokud ne, tak je tam jen stylizovaná ikonka žena/muž - viz odkaz, jsou tam ukázky.

Co vše je součástí MyHeritage Premium?

Když jedny ze svých rodinných stránek povýšíte na MyHeritage Premium:

1) V online rodokmenu můžete mít až 2500 osob
2) Získáte více místa na fotografie, videa a online dokumenty (500 MB).
3) Získáte přednost u podpory.
4) Získáte přístup k funkcím v programu Family Tree Builder; Výzkum Smart Research, Smart Match Merge, All-in-one chart.
5) Získáte přístup k funkci Timeline.
6) Získáte možnost potvrdit a nebo zamítnout shody Smart Match na Vaší rodinné stránce.

Co získám s předplatným MyHeritage Premium Plus?

Když upgradujete jednu z vašich rodinných stránek na úroveň MyHeritage Premium Plus:

1) Můžete mít neomezený počet osob ve vašem online stromu.

2) Budete mít neomezené online úložiště pro rodinné fotografie, videa a dokumenty.

3) Získáte přednostní podporu (Priority support).

4) Budete mít přístup k dalším funkcím Family Tree Builderu: Výzkum Smart Research, Slučování shod Smart Match, Diagram ‘Vše v jednom’ (All-in-one).

5) Získáte přístup k funkcím Časová osa a Kniha času.

6) Budete mít možnost potvrzovat a zamítnout shody Smart Match na vašich rodinných stránkách.

Datum: 20.02.16 15:36

tak sem to stahl, nainstaloval, natahl 229 osob a už mi to řvalo že se bližim 250ti lidem...nevím proč když to ma byt v aplikaci neomeze?

nenašel jsem možnost aby datum svatby bylo mezi manželi jako na obrázku a ne pod manželkou...to mi přijde take divne...je tam takova možnost?nenašel jsem

a taky je tam možnost místo slov narození a umrti mít třeba tu hvězdičku a křižík?

díky

doplněno 20.02.16 17:02:

a ještě se zeptam, jestli jde místo zkratky měsíce nějak aby se zobrazoval měsíc v čislovce?

Datum: 21.02.16 03:11

Jestli to řve neposoudím... je možné, že to upozorňuje, protože program je přirozeně nastaven tak, aby uživatele přemlouval k přechodu na placenou verzi. Mám více než 250 osob, takže mi to při spuštění nabízí přechod na premium verzi + není možné provést synchronizaci s webem, kvůli překročení počtu osob.

Datum svatby zřejmě přesunout nelze. Tedy nikde jsem to nenašel... zkoušel jsem to a zobrazuje se mi někdy dokonce u obou manželů (zřejmě v případě viz následující věta). Nicméně možná Vám přijde přehledné, kdyby bylo na lince... ale u rozsáhlejších stromů, můžou být manželé třeba i 20 cm od sebe... a to už by tak přehledné asi nebylo.

Možnost hvězdičky a křížku jsem nenašel, stejně tak ty měsíce.

Nicméně je možné kontaktovat lidi, kteří mají na svědomí českou verzi programu a navrhnout jim úpravy dle Vašich připomínek. Něco by možná mohli zapracovat sami, něco by mohli předat tvůrcům.

Datum: 21.02.16 11:47

rozumím díky

Od: janjezek
Datum: 18.10.16 08:37

Já se přiznám, taky jsem řešil , který program mít či nemít nebo který pak zaplatit, je třeba zjistit kdo koho vlastní. Ja si nakonec vybral plnou verzi Myheritage. jsem nad míru spokojen mám něco kolem 700 lidí a to díky tomu , že mě to spojilo s několika dalšími rody, musím se přiznat, pokud člověk vyplnuje maximální počet informací, tak se dopracuje ke krásným výsledkům. objevilo mi to lidi nebo přímo předky a nejstarší jsem se dostal až k 1650. Ted to trochu kombinuji i s tím, že jsem si našel Člověka, který mi pomáhá patrat v archívech. Díky plné verzi máte i přístup do velkého množství databazí více tedy ve světě, ale třeba i u nás. Můj umysl je si potom celý rodokmen překreslit na zed nebo ho na velkoformátové tiskárně vytisknout, dokonce to umožnuje tisk po části na domácí tiskárně... dokonce to dalo do stromu všechny moje členy. Díky plné verzi, mi to neustále vyhledává potencionální informace na netu a pak mi to vždy dá možnost prohlídnout odsouhlasit příjmout , či zamitnout. plné členství stalo 200 dolarů, ale je to otom být důsledný, drzí a vtipný. napsal jsem si o slevu. Chvilku se vykecávate a je to. mě to stálo 160 dolarů na rok s tím, že jsem dostal slevu 25 % na další možný nákup u nich, kterou musím využít během dvou let. není to levný a není to drahý...pokud to budete mít jako koníček a rozpočtáte to na měsíc... tak zjistíte, že někdy utratíte i daleko víc za cokoliv jiného. Každopádně všechno něco stojí. Kdyby někdo chtěl pokecat, či vyměnit informace či služby, jsem k dispozici. Hezký den. Honza

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.