Mastne omegy kyseliny

Od: Datum: 17.02.16 00:25 odpovědí: 6 změna: 17.02.16 20:17
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 17.02.16 10:09

Můžete. Omega 3 kyseliny jsou zkrátka omega 3 kyseliny, ať je to pro zvíře nebo pro člověka. Stejně tak vitamín C je pořád kyselina askorbová, ať je to pro lidi nebo pro zvířata, ať je ve formě prášku, tabletky nebo tobolky s pomalým uvolňováním. Jen ten vámi vybraný přípravek Vám nebude chutnat. Je to holt rybí olej, chtná po rybách a dobré to není. Psa tím potěšíte, svoje chuťové buňky těžko. Doporučila bych spíš omega 3 v želatinových tobolkách. To polknete a nic ncítíte, jen až když se pak tobolka rozpustí v žaludku, tak to poznáte. V DM drogerii to prodávají za slušnou cenu, 60tobolek kolem 80Kč, na den je jedna tobolka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 10:23
avatar

Díky za informaci, myslela jsem že to prodávají jen v lékárnách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 11:34
avatar

Jestli ti to chutná, tak samozřejmě to brát můžeš, ale nevidím jediný důvod, proč bys měl. Ty ano? Není lepší ty nenasycené mastné kyseliny přijímat stravou?

Co se týká chemického složení, ano je to pořád stejné, ať už je vitamín C v prášku, v tobolkách nebo v ovoci, pořád je to kyselina askorbová, konzervant E300. Jediný rozdíl je v podání. Pokud si ho dáš v klobáse nebo tobolce, vstřebatelnost je mizerná, pokud si ho dáš v ovoci, vstřebatelnost je 20x vyšší, tedy i účinek, díky trávícím enzymům. Co se týká tobolek s pomalým uvolňováním, k tomu mám taky výhrady - organismus si sám veme jen tolik céčka, kolik zrovna potřebuje a tomu ta tableta může bránit, aby zajistila dostatečné množství. U céčka platí málo, ale často, jelikož v organismu vydrží krátkou dobu, okolo dvou hodin. Sám beru vysoké dávky céčka cca od 7000-25000miligramů denně mimo to, co je ve stravě, ale vždy po jídle nebo s jídlem, nejlépe s ovocem či zeleninou. Tohle se týká i všech podobných tabletek z lékárny nebo různých doplňků stravy - je to jen pračka na peníze a drtivá většina toho skončí bez užitku v záchodové míse, protože jeden minerál ovlivnuje jiný, někteé se nesmí brát spolu, přesto je mnoho firem dává do jedné tablety. Vápník se nezabuduje do kostí bez hořčíku ve správném poměru, ale musí se brát s odstupem několika hodin. Vápník se bez Déčka nevstřebá vůbec, přesto ho lidi berou ve vysokých dávkách a zbytečně, podobně je na tom hořčík. Jiní se cpou kolagenem, ale ten je bez céčka taky nevyužitelný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 17.02.16 14:31

Už jste tu jednou psal o denní dávce vit. C 25g denně. Prosím, v jaké formě to berete? Takové množství není možné přijmout jen v ovoci a zelenině. Spolykat ve formě tablet snad ano, ale s tím člověk dostane do těla i chemikálie, které by nechtěl. Prodává se i krystalická kyselina askorbová různé čisoty, ale opět, jíst to jen tak, tak prostě 25g do sebe dostat nelze. I když má pH kolem 4, chuťově je to prostě dost kyselé a množství příliš velké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 20:17
avatar

Kupuju v práškové formě po kilech, kvalita potravinářská. V tabletách by ten špás vyšel hodně draho. Sodu kupuju taky v potravinářské kvalitě a dělám si ascorban sodný, ten má již neutrální pH.

návod zdehttp://www.h-poradna.cz/vitamin_C.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 19:38
avatar

Tak já to řeším tak, že si dám každý týden jednu pěkně macatou mastnou uzenou makrelu. Zajímavé je, že ji sním vždycky večer a nikdy nepřiberu ani deko. Kdybych ale snědla ve stejné váze té makrely třeba špekáčky, tak se to na váze určitě projeví... Vážím se každé ráno, je to rituál už 40 let. Tak to mám odzkoušené. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.