Psychotesty- PČR

Od: Datum: 16.02.16 19:42 odpovědí: 6 změna: 04.03.17 21:54

Dobrý den,

na můj dotaz se bude asi špatně odpovídat, ale přesto se zkusím zeptat. Splnil jsem celkem s přehledem fyzické testy k PČR. Za 14 dní mě čekají testy psychologické a od těch vůbec netuším co čekat. Máte s nimi někdo zkušenosti z nedávné doby?

Už jsem psychotesty sice absolvoval, když jsem se hlasil na střední vojenskou školu a splnil jsem je. Řekl bych, že ale k PČR budou jiné.

U psychotestů asi neplatí, že když jsem je jednou udělal, tak bych měl i po druhé že? Mám z nich celkem strach, protože tam podle mě mohou vyhodit kohokoliv. Obzvláště, když je prý úmrtnost 2/3, což nám říkali běh fyzických testů.

Děkuji všem co mi pomohou udělat si obrázek o tom co mě čeká. Testy budu dělat v Olomouci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 20:17

Je to něco podobného jako u vojáků. Osobnost, výkon, něco kreslit, matematika, čeština, pohovor zda jste nešvindloval, komunikace, inteligence, zda není osobnostní patologie, pozornost, postřeh, fungování ve stresu, myšlení, paměť, Eq test, Cogit, Memrex a.t.d. Možno najít a zkusit test Ospat, Icap, Peso, Bilept.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 09:53
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 11:03
avatar

V Olomouci jsem dělával taky ale v jiném resortu. Co se týče policie ČR, tak ty mám taky za sebou ale už je to doba (2008). Nastoupili jsme ráno a odcházeli jsme (já jsem odcházel) v 14:35

Dodnes si to pamatuji. Vyšťavený jako hadra a do večera mě začala bolet hlava.
Bylo tam všechno. Čtverečky, kostičky, puntíky, pak počty. Kdy máš v řadě jdoucí čísla a na konci musíš napsat další číslo které následuje. Nebo bylo to samé ale uprostřed chybělo číslo a ty jsi ho musel určit. Pak následují klasické otázky které se asi tak deset krát opakují. Celkově si tě prokleplnou celého. Na závěr pak byl pohovor. Už tam ti vesměs oznámili, zda tě zařadí do dalšího kola a nebo že se s tebou rozloučí.

Psychotesty jsou u policie těžké a opravdu se na ně musíš dobře vyspat ale to platí u všech psychotestů. Jo a bacha, psycholožka nás opustila a ve třídě jsme dělali ty testy sami bez dozoru. Dva kluci tehdy letěli, radili se mezi sebou. Nebylo tam žádné zrcadlo, viditelné kamery.
A z osobní zkušenosti mohu říci, že PČR má dost těžké psychotesty než klasické nástupní psychotesty u AČR (nemluvím o speciálních skupinách kde se vyskytují další psychotesty v jiném režimu)


doplněno 17.02.16 11:05:

o tom, že psychotesty jsou na čas, asi nemusím říkat. Třeba i jednotlivé úkoly jsou omezené časově.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpan*
Datum: 17.02.16 17:55

O čase vím. Co myslíte, že je lepší? Odpovídat rychle ale asi s vyšší chybovostí nebo raději pomaleji a na jistotu s tím, že třeba vše nestihnu?

Někdo říká to a druhý zase ono :)

Datum: 17.02.16 21:37
avatar

Když zvolíš to první, tak jistě vyletíš. Když ale vybereš to druhé, může to znamenat, že jsi pomalý. Takže taky smůla. Vesměs jsou psychotesty dělány tak, že je lze dokončit v čase pokud nešpekuluješ a nebo nejsi "nějaký"...

Je to jednoduché. Buď v klidu, uvolněný. Když nejde o život, tak jde o h****. Když přečteš otázku, a prolouskáš i odpovědi, tak ti hlava automaticky vebere tu která na tebe pasuje. Tu vybereš. Odpovídej pravdivě. Stejně při sto padesáté otázce už nebudeš vědět, jak jsi odpovídal u té dvacáté.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olg
Datum: 04.03.17 21:54
Můžu popsat psychotesty k celníkům, asi to bude podobný. Nejdřív test IQ zátěžový, verbální inteligence, vyberte, co se hodí do textu, srovnejte, význam přísloví. Pak posloupnosti, kupecké počty, úprava zlomků, odmocniny, prostorová inteligence, najdi obrazec rozkuchaný na X částí, kostky z různých stran. Dál test paměti. Asi dvacet slov si zapamatovat během minuty a dvacet obrazců. Tím končí první část. Musíte splnit minimální IQ. Ovšem bacha, vaše IQ nesmí být moc vysoké, bojí se ohrožení svých pozic. Další část tvoří Minesotský osobnostní dotazník, má 697 otázek.Je k dispozici v AJ na netu. PozoR na něj. Musíte vyplnit tak, abyste se dostali u všech škál, které se zkoumají do limitu bez interpretace. Aby o vás prostě nic nevěděli, jinak je malér. Nejde o to, že byste byli blázni, vůbec ne, nechtějí tam dominantní lidi s vlastním názorem, nemanipulovatelné.Vyžadují naprostou poslušnost, ohebnost. Pokud toto nesplníte, neprojdete a v posudku budete mít napsáno, že jste labilní, sociálně nevyzrálí a máte poruchu autoregulace. S psycholožkou nediskutuje, ničem jí neoponujte, na nic se jí neptejte, max. Ji pochvalte, jak jí to sluší. Ve většině případů jsou to méně pohledné holky po škole a rozhodují o vašem životě. Další částí je test pozornosti. Zaškrtává se písmeno se znaky na řádcích v časově limitu. Pak se maluje strom a pohovor s tou holkou.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.