Jaké hobby? Čím zaplnit čas?

Od: Datum: 15.02.16 14:45 odpovědí: 7 změna: 16.02.16 11:10

Ahoj,

prvákem studuju VŠ, mám obor jež se zabývá IT a managementem.. Takové to hobby, který má dneska asi každý, zkracování si času pařením na kompu, mě prostě přestalo bavit.. Jenže nevím co teď. Přemýšlel jsem si rozjet nějáký projekt, nebo vytvořit něco užitečného na čem můžu pracovat během školy, zabavil bych se tím, a když budou nějáké ty prázdniny bo tak, mohl se mu věnovat více.. Spousta lidí zkouší investovat, jenže to vidim jako běh na dlouhou trať a tak nevím coby. Nemáte někdo nějáký nápad?:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.16 16:13
avatar

Nezmínil jste k čemu máte talent, sklony, co Vás baví. Každý přece nemůže dělat všechno, nebo alespoň ne dobře. Takže, jak může někdo radit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 17:15
avatar

já bych jeden nápad měl.

E-shop, který by vytvářel soubory v CADovém formátu dxf. V zadání by stačilo pár základních údajů, soubory by se vytvářely automaticky a odesílaly po převodu částky. Prostě klasický E-shop s košíkem, ve kterém by se nakupovala technická dokumentace. Technickou půlku know how mám, ta druhá ajťácká webová půlka mi chybí a nemám na ni čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 11:07
avatar

dobrá myšlenka*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 19:31
avatar

Unreal engine 4

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.02.16 19:38

Nápady na vydělávání jsou nou hau. Pro zábavu je třeba asi vyzkoušet co se dá a co chytne. Kdyby mi někdo radil fotbal, hokej, tak si poklepu na hlavu, jeho. Kolik rodičů děcka do něčeho nutí a jak to dopadá? Ale kdo se toho chytne za dětství, většinou vydrží. Projekt rozjeď, ale co umíš, aby jsi uspěl a nebyl zklamaný? To musíš vědět ty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 16.02.16 11:02

Levný koníček kdy zvednete zadek od kompu je pěší turistika, sebrat jen lehký pingl na záda a flaškou vody, pláštěnkou a jít se někde projít cestou necestou, vypustit všechno z hlavy, dívat se na zajímavosti krajiny a života. Jestli vám je pěší chůze málo akční, sedněte na bicykl a jezděte se projet a opět si vyčistěte hlavu a rozbýhejte tělo. Můžete chodit plavat, nebo si jít obšas někam zapinkat pinčes.

Nebo jako ajťák můžete jít občas na squash (ekonomové hrají tenis, manažeři golf, atd.), hodí se to na protažení těla a navazování pracovních kontaktů, třeba při jednání se zákazníkem, nebo s kolegy při řešení projektů, apod.

Zkuste si udělat koníčka třeba i ze sociální psychologie, managementu rizik, společenského chování v různých kulturách, rétorice, apod. Nebo se zkuste učit nějaký zajímavý jazyk, slovenštinu, srbochovatštinu, ukrajinštinu, atd.. nebo i finsky, švédsky, nebo nějaký zajímavý krajový dialekt známých jazyků, které umíte ze školy, třeba se to někdy hodí ve vašem budoucím povolání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 11:10

Když se ohlížím zpět, tak bych v takové situaci rozhodně zkusil rozjet nějaký projekt, který by mě po škole mohl dál živit. To je snad jedna z mála věcí, co bych býval udělal jinak. Během VŠ je na to prostor, elán a případně jsou k dispozici i potřebné kontakty. Začínat něco takového později je sice také možné, ale už to může být vzhledem k jiným zájmům, rodině apod. složitější. Druhou stránkou věci ovšem mohou být finance, pokud budou pro rozjetí nějakého zajímavého záměru potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.