Váš názor na vztahy

Od: Datum: 14.02.16 22:15 odpovědí: 13 změna: 15.02.16 19:26

Ahoj,

chtěla bych znát váš názor. Co si myslíte o dnešních vztazích? Zdají se mi dost povrchní. Dva lidé se rozejdou a do měsíce mají nového partnera. V mém okolí se to děje každou chvíli.

Také mě nedávno chtěl jeden kluk, ale já jsem odmítla. Za týden vyznával lásku mé kamarádce. Něco podobného se mi stalo víckrát. Je to jako boj o přežití. Za každou cenu si někoho najít. Takové vztahy přece nemůžou fungovat, ne? *bzum*

Myslíte si, že to je v dnešní době normální? Nebo jsem naivní, když čekám na velkou lásku? Pokud něco takového ještě existuje.. Neumím prostě chodit jen tak s někým *nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.16 22:42
avatar

Zdravím, celý život je o hledání. Taky neumím chodit s kdekým, vždycky potřebuji impuls. Ale když jeden partner nevyhovuje - což se ukáže po pár týdnech nebo měsících, a zjistím, že ho prostě nemám ráda, že to byl omyl, co mi brání se za dva týdny zakoukat do jiného? To je věc přirozené nabídky a poptávky. Třeba to stejně to vidí i chlapec - měl v merku Vás, ale po odmítnutí si všiml, že pěkná a fajn je i Vaše kamarádka, tak proč to nezkusit.

Neřešte lidi kolem - řešte sebe. Sice dneska se musí jít příležitosti naproti, čekat na prince zavřená doma fakt nevyjde a fajn chlapi jsou rozebraní jako první, ale dělejte si to po svém. Přece se nebudete chovat jako zoufalá lovkyně jen proto, že to tak vidíte jinde. ;). Mít partnera jen proto, abych teda někoho měla, nemá smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 15.02.16 00:08

Někdo hledá celý život. Ožení se, po x letech se rozvede a hledá dál. Opět se ožení a opět rozvede a tak pokračuje stále dokola. Četl jsem rozhovor s jedním takovým člověkem a ten se ženil v ten samý den, co ho rozvedli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 06:56
avatar

martino, tohle pravidlo - výměna partnera - jen proto že já se po nějakém čase rozmiluju je chybná představa, si myslím pro změnu já. A většinou to praktikují lidé, co nezvládají stabilní city, doma se jim příliš často měnil tatínek.

Protože ten druhý skládal ve Vás nějaké naděje, mohl Vás milovat a co případné děti? Nastává tam nutně i častá vyměna tatínků a dojíždí na tohle promiskuitní chování samoživitelek celý národ.

Protože už dnes se lidé obávají kdo jednou bude vést tuto společnost.Nesouhlasím, aby lidé byli sobci... kdo chce dobrý a fungující vztah, musí se o něj také i on totiž zasloužit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 07:09
avatar

Myslela jsem to v začátních nových vztahů, nikoli v pevném svazku nebo manželství ;). Na zábavě potkáš fajn chlapa, po třech týdnech zjistíš, že to je egoistický vůl, tak se jede dál. Sama jsem to několikrát zažila, jeden vztah skončil po měsíci (naprosto bez chemie), druhý po třech týdnech (prostě debil) a další po třech měsících (začínající alkoholik).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 07:22
avatar

Aha, tak sorry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 22:50
avatar

Podle čeho soudíte, že nemohou fungovat, to přece ukáže čas. Že jsou povrchní, možná, ale je to dobrovolné rozhodnutí obou, oba si to společné soužití umí představit. Člověk je tvor "párovací" tak se páruje, nemyslim si, že se něco v dlouhodobém hledisku změnilo. Jen možná ty komunikační možnosti, dřív se ty dva museli domluvit předem že se nějkde sejdou a dodržet to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 23:24
avatar

Souhlasím s Martinou ve všem, jen bych dodala, že lidé se takto hledají a když se najdou, tak je to ta pravá láska. Kolik znáte manželství, kde se vzali 2 lidi a neměli před tím jiné vztahy? Nebo se Vám to zdá moc brzy po rozchodu? To je taky normální, nejsou tam z jejich strany zraněné city. Zkusili, nepovedlo se, tak jdou dál. Ten druhý si možná ještě dlouho líže rány, ale záleží na citové zaangažovanosti. I když, jsou také lidé, kteří léčí krach vztahu navázáním nového, aby rychleji zapomněli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 07:19

mladým nezávidím je asi dost těžký najít protějšek pro vážný vztah,holky jsou zlatokopky a kluci jsou zženštělý a na prvním místě prachy,prachy jsem 40cátník štastně ženatý skoro 20let mám uplnou rodinu tedy vychovávám svoje dvě děti mám zázemí prostě jsem spokojený a jak říkám mladým nezávidím ani bych mladší být nechtěl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 08:19

Přesně tak, naprosto souhlasím. Ještě bych dodal, že v současné době je trendem užít si za každou cenu a tak se vdávají slečny, co měly předtím několik desítek sexuálních partnerů...bavil jsem se s kamarádem a shodli jsme se na tom, že o takovou by si normální muž "ani kolo neopřel"...kamarád dodal, že to už je dle jeho slov "regulérní kur.a".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 15.02.16 19:26

To zase nesouhlasím s Jendysem. Chtěl bych aby mě bylo zase 20 let, ale jen s podmínkou, že bych měl současný přehled a hlavně současné peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketka
Datum: 15.02.16 08:34

Já to taky moc nepobírám, jak jde někdo od vztahu do vztahu. Možná i proto jsem ve svých skoro 30 letech nikdy neměla žádného přítele (jen samé úlety). A ještě jsou i takoví specialisté, co se rozejdou, nabalí si novou, ale jakmile si to bývalá přítelkyně s rozchodem rozmyslí, tak to s novou okamžitě ukončí a vrátí se k té původní Na jednoho takového si vzpomínám. I na to, jak jsem se cítila - doslova jako použitý hadr na podlahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 14:39

Se slovem úlet se setkávám z úst lidí stále časteji. Můžete mi prosím říci, co si pod tímto výrazem mám představit? Díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 15.02.16 19:15

Podle mě dlouhodobé vztahy určují hlavně ženy. Chlap skočí na každou přijatelnou partnerku. Žena musí vybírat. Ona má pudy, jestli zplodí dítě s někým kvalitním z jejího pohledu. Muž je jen rozsévač. Kdo to pochopí, lépe se pak tady orientuje.Muž i žena...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.