Dávivý reflex při jídle

Od: Datum: 14.02.16 16:44 odpovědí: 6 změna: 14.02.16 23:42

Ahoj, docela mě trápí můj citlivý dávivý reflex. Stačí, když mám v puse vlas, nebo chlup, když ho okamžitě nedostanu ven, začnu se dávit. Ale to je čas od času - vlasy ani chlupy běžně nejím *smich*, ale dost mě trápí jakási nesnášenlivost jogurtů a všechna jídla s podobnou konzistencí. Teď jsem právě měla tvaroh se žloutkem, což mi hrozně chutná, ale prostě se z toho dávím, že pak mám proti tomu takový odpor, že porci ani nedojím. Přijde mi to fakt zvláštní, a dost mně to vadí, protože na chuti jogurtu, nebo tvarohu mi prostě nic nevadí, naopak mi chutná, ale nedokážu to pozřít. Nevíte, co by se s tím dalo dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.16 17:18

Zkuste trénovat tyhle cviky: cs.wikihow.com/Jak-potlačit-dávivý-reflex

doplněno 15.02.16 00:34:

Zdravím Radko, ještě mě napadlo, jestli neužíváte každodenně pravidelně nějaký lék, který by se nemusel snášet s mléčnými výrobky. I to by mohla být příčina. Mám s tím osobní zkušenost.

Datum: 14.02.16 17:32

Zajímavá stránka, něco vyzkouším na svoje ranní čištění zubů občas si je vyčistit ani nemůžu... a s těmi tvarohy a jogurty (a kaší) to mám podobně, po ránu je nemůžu, jindy jedině pomalu, malá sousta, pečlivě polykat, nejlépe spláchnout pitím.

doplněno 14.02.16 19:47:

Hoste, myslím, že u hadičky až do průdušek je docela jedno, jestli to člověk cítí nebo ne. To už je "hardcore" :-D u těch sprejů mě zaráží, že nevarují před možností vdechnutí, jednou mi jej stříkal zubař před injekcí do dásně a velmi důrazně mi kladl na srdce, abych zadržela dech - může způsobit nějaké problémy s dýcháním...

Je zajímavé, že když čistím zuby před snídaní, jde to o mnoho lépe. Stejně tak, když mám ke snídani tuhou stravu (chléb, sýr apod.) a málo pití. Ale já ráda otrubové cereálie s mlíkem a kotlík Earl Grey*kafe*

Od: host
Datum: 14.02.16 18:02

No, to je zážitek si čistit zuby, to znám. Říkám si, jak ten dávivý reflex vlastně funguje. Když to člověk vezme, tak je to od zadních zubů docela daleko. Ještě jedna zkušenost. Před rokem a půl mi dělali bronchoskopii, předtím se krk vystříká umrtvujícím sprejem, takže jsem tu hadičku co se zavádí do průdušek ani trošičku necítil, přesto nastal naprosto šílený dávicí reflex.Museli mi něco píchnout do žíly a potom už žádný nebyl.

doplněno 14.02.16 22:44:

Tak já jsem myslel, když ta hadička procházela krkem, že jsem reagoval dávícím reflexem. Jinak souhlasím s tím, že je to hardcore, pro mě hroznej zážitek.

Datum: 14.02.16 23:14

Není to k otázce, ale Naufrago, pro Vás i hosta, dávivý reflex při čištění zubů jsem úplně zrušila elektrickým zubním kartáčkem, od té doby, co ho používám, jsem si na nějaký reflex ani nevzpomněla. A že jsem si předtím vždycky docela užila... neváhejte ani chvilku.

Datum: 14.02.16 17:43

Radši zajdi k doktorovi přesně takhleragovala moje sousedka, pořád otálela s návštěvou lékaře a td má těžkou rakovinu.

Datum: 14.02.16 23:42

Mívám to taky tak, dokonce si pamatuju, že jako děti jsme říkali, že tvaroh je "dusnej". Asi záleží na složení, ale dokáže tak zpomalit polykací proces, že je to někdy až bolestivé, aspoň mně se to už stalo. Takže asi by měl být dost rozmíchaný s mlékem nebo vodou, jíst ho po malých soustech a raději s chlebem namazaným máslem (na to budapešť a zapíjet čajem, pak se to nestane. Je pravda, že lučinu můžu jíst i bez chleba a je to bez "dušení"...možná záleží i na množství tuku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.