Daňové přiznání v nezaměstnanosti

Od: Datum: 14.02.16 15:47 odpovědí: 4 změna: 15.02.16 05:51

Dobrý den,

V loňské roce jsem pracoval osm měsíců a zbylé čtyři jsem byl veden na úřadu práce. Je potřeba udělat daňové přiznání? Dostal jsem tříměsíční odstupné na základě výpovědi, jestli i z toho se odvádí daň?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uskaŽ
Datum: 14.02.16 16:48

Když si podáte Roční zúčtovaní daní tak máte velkou ravděpodobnost, že se vám nějaká část daní vrátí nebo jste nepracoval celý rok. Když nic nepodáte, nedostanete nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hmŽ
Datum: 14.02.16 17:07
avatar

Daň se odvádí jak z výplaty, tak z odstupného, a z obojího už je odvedena bývalým zaměstnavatelem. Takže povinnost podat daňové přiznání nemáš. Ovšem, jak psala @uska, když si ho podᚠa spočítáš, tak pravděpodobně zjistíš, že mᚠpřeplatek a ten si nechᚠvrátit. Když si ho nepodáš, bude se daň považovat za vyřízenou a nikdo ti nic nevrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 02:25
avatar

Daňové přiznání podávat nemusíte,

ale bez něj neuplatníte základní daňovou slevu

za ty měsíce, kdy jste byl v evidenci ÚP (4 x 2.070 Kč).

Stihnete-li během dneška (15. února) bývalému zaměstnavateli (poslednímu zaměstnavateli z roku 2015) doručil písemnou žádost o roční zúčtování daně z příjmu a potvrzení o evidenci na ÚP, musí Vám zaměstnavatel zúčtování ještě provést. Potom by se sleva uplatnila v rámci zúčtování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 15.02.16 05:51

Pracovala jsem do října a dva měsíce ÚP v r. 2014. Přeplatek byl přes 8 000 korun. Sice jsem nad tím strávila skoro jeden den, než jsem to vyplnila, ale brala jsem to jako výplatu za den práce, kdo to má? *smich*

Jak radí Ivzez, přes bývalého zaměstnavetele, nebo sám. Možná, že všechny potřebné papíry jste již při odchodu ze zaměstnání dostal, podívejte se, a i papír z úřadu práce, že jste tam do konce roku v evidenci. Všechno se dá jinak dohledat a do kolonek vyplnit, na internetu je i kalkulačka, která to spočítá po zadání. Když do toho půjdete sám, tak si na finančním úřadě vyzvednete růžový papír pro fyzické osoby, a vezměte si dva - tři, na které si to napíšete nanečisto. Originál a je pěkně napsaný, nesmí tam být škrtání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.