Kde koupit kadeřávek?

Od: Datum: 14.02.16 00:47 odpovědí: 5 změna: 14.02.16 20:48
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strakatypes
Datum: 14.02.16 01:31

Zkuste Holešovickou tržnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 06:10
avatar

Jak ho upravujete? Já jsem ho kdysi zdědila i se zahradou a dost dobře jsem si s ním nevěděla rady. A mám to tak dodnes. Na co a jak ho použáváte?


doplněno 14.02.16 07:16:

Pejsku, děkuji. Já ho používala do polévek tak, jako zelené z petržele a celeru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 14.02.16 07:05

Pro babkuzov: Nejlepší je, když přejde mrazem a to se již zaplaťpánbůh letos již stalo. Trhám vždy listy od spoda a jenom co potřebuji. Obsahuje velké množství vitamínu C, vápníku, ale i jiných. Nemá až tak výraznou chuť, tak se dá použít do mnoha jídel. Asi jako kapusta. Řapíky se vaří trochu déle, ale okrajové části jsou brzy měkké, tudíž zhruba odseparovat a přidávat nejdříve řapíky a až ke ke konci zelenou hmotu. Někdy je problém se mšicemi. Potom je dobré před použitím listy namočit do st. vody, aby breberky vylezly. Vloni mi kadeř. již před létem teplem a mšicemi zežloutl a všechen /až na jeden/ jsem vytrhala a co se v září nestalo, obrazil a narostl velmi pěkný a zcela bez mšic. V pozdním jaru vybíhá do květu, takže používat a nesyslit.

Můžete ho pokrájet do polévky, do míchané zeleniny k mrkvi, petrželi, celeru a porku, do vaječné omelety, do slaného závinu, karbanátků, možná i spařený na pizzu s anglickou a česnekem.


doplněno 14.02.16 07:13:

Kadeřávek je na trhu pomálu a málokdy, spíše ve farmářských prodejnách, venkovních trzích, nebo kupovat přímo ze dvora, přece jenom dlouho na prodejně pěkný nevydrží a ovadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 20:41
avatar

Strakáči, mám ho také a to nejsou mšice, ale ty bílé potvory, teď si nevzpomenu jak se to jmenuje, ale snad to někdo napíše. A kadeřávek je tím známý a kolikrát se z toho vznese celé hejno bílých mrňavých motýlků a zespoda kladou vajíčka na listy. Také mám kadeřávek ráda, protože ho dávám do polévek. Ale hnusí se mi ti motýlci. A taky se pak přenesou i na kedlubny a zelí a kapustu. Doprčic, nemůžu si vzpomenout jak se ty potvory jmenují...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 20:48
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.