Co dela lidi oblibenymi?

Od: Datum: 06.02.16 13:18 odpovědí: 17 změna: 07.02.16 17:43
Hezky den, jak nazev vypovida,zajima me,co dela lidi oblibenymi. Jake maji vlastnosti, jak se chovaji... Sama jsem bohuzel dost introvertni a tak bych se rada alespon od neceho odrazila.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 06.02.16 13:27
avatar

Radko, asi se nenajde člověk, který by se zavděčil všem. Někdo je oblíbený pro svůj humor, který jiným vadí. Myslím si, že koho si oblíbíte, z jakéhokoli důvodu Vy, nebude oblíbený u všech. nevím jestli je to dobrý příklad, ale napíši jej. Četla jsem knížku "Římanka". Je to o mladé kurtizáně, která chodila s muži, kteří projevili zájem. Mnozí ji byli i odporní. Pomáhala si tak, že se na každém snažila najít něco hezkého, někdy to byly jen tkaničky od bot. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radka*
Datum: 06.02.16 13:45
Dekuji. Myslela jsem to spise tak, ze bych sama mela rada vice pratel, tak me zajimaji vlastnosti oblibencu
Od: buss
Datum: 06.02.16 14:05

Nekonfliktní, nekritizující, přizpůsobiví, přiměřeně poddajní, schopni změnit názor na požadovaný, opatrný při vyjadřování, nedůrazný při prosazování názorů, nemá nepřátele.
Pokud se chceš změnit, tak je třeba být dravější, umět se prosadit, nesedět v rohu, umět mluvit..., návodů je kopa, knihy, int. Sledovat jiné, politiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 14:30
Nevím jak vy ale v mém okolí ( ne ja ) když někdo hodně peněz tak je oblíbený i když by byl ošklivý
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 14:49
avatar

umění naslouchat druhým a ochota pomoci, když je třeba... smysl pro humor, umí si dělat legraci i sám ze sebe... pohodová a nekonfliktní povaha... taky se ten člověk něčím liší od průměru, je zajímavý... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 14:50
avatar

myslím, že oblíbený je člověk mimo jiné taky proto, že se nevyvyšuje nad ostatní, nehádá se a chová se příjemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radka*
Datum: 06.02.16 15:53
Dekuju vsem za nazory
Datum: 06.02.16 16:30
avatar

V oblíbenosti vedou ti lidé, kteří mají vysoké EQ http://cs.wikipedia.org/wiki/Emo%C4%8Dn%C3%AD_kvocient*palec*


doplněno 06.02.16 16:55:

Já si myslím, že empatie je nejdůležitější. Poznání toho, co druhý cítí, co prožívá a je-li mu má reakce na něho příjemná nebo ne. ;) Ale úsměvem a dobrou náladou pro všechny, nic nezkazíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radka*
Datum: 06.02.16 16:34
Je mi to jasne, jen me zajimaly treba osobni zkusenosti
Datum: 06.02.16 20:29
avatar

Vy chcete znát osobní zkušenosti s tím, aby byl člověk oblíbený? Je mi líto, neporadím. Nesnažím se být všemi oblíbená. Snažím se být jen svá. Mně to k životu stačí. Nepotřebuji být nejoblíbenější. Ale jestli chcete radu - no v zaměstnání budete možná šéfy oblíbená, pokud budete donášet na druhé spolupracovníky a pracovat zadarmo alespoň 20 hodin denně. Naopak - ti spolupracovníci vás nebudou mít rádi. Stačí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 21:41
avatar

"Oblíbení" lidé jsou ti, kteří se ničím neliší od svého okolí. Tedy lidé, kteří se nepouští do žádných diskuzí a sporů, neprosazují své názory, přizpůsobí se většině a tím pádem zapadnou do neviditelného davu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 22:12
avatar

- no - oblíbení mohou být i "hitlerové" - záleží na osobnosti.


doplněno 06.02.16 22:53:

- všichni lidé, oblíbení ve společnosti, které jsem kdy poznala, byli silné a výrazné osobnosti s vrozenou autoritou - které se nemusely starat, jestli s nimi ostatní souhlasí, nebo nějak své názory prosazovat, neboť je okolí prostě mělo rádo.

Je ale fakt, že to byli lidé chytří a přátelští se smyslem pro humor. No - jenom moje zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 06.02.16 23:08

To Vám poradím velice jednoduše. Tito lidé za prvé nesmí mít tyto vlastnosti - závist, zášt, lhavost, neupřimnost. Zároveň musí mít vlastnosti jako velkorysost, nadhled, soucítění, a zejména všeobecný přehled. pokud to to všechno splňují, ještě nemají zaručený úspěch. Hlavně to musejí mít vrozené a né naučené. Trochu sleduji americké volby, a nakonec i ty naše a mám někdy chut říct. Co ta ručička Bohoušku, nekýveš s ní moc? Marketing je mocný, ale jeho úspěch je stejně pade na pade.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nikc®
Datum: 07.02.16 12:02

Měla jsem kolegyně, které byly sice oblíbené, ale lhaly. Ale byly vtipné, přimýšlely si, aby byly ještě vtipnější a zajímavější pro okolí, aby rozesmály. (Myslím si, že baviči v televizi to taky dělají.) Byly oblíbené, protože uměly navodit příjemnou, uvolněnou atmosféru v kolektivu, lépe se pak pracovalo všem. To, že si přimýšlí, bylo vedlejší. Ostatní kolegové to asi tušili, ale hlavně že byla v práci legrace a dobrá, uvolněná atmosféra. Záleží na tom, v jakém kolektivu se pohybujete a na vedoucím. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. Navíc kolegové poznají, kdo je oblíbenec vedoucího a podle toho se chovají.

Myslím si, že všeobecně jsou oblíbení lidé veselí, vtipní, společenští, komunikativní, empatičtí, s kouzlem osobnosti - extroverti. Pokud je tazatelka introvert, extroverta ze sebe neudělá a opravdu záleží na tom, v jaké spočenosti lidí se pohybuje. Nesnažte se ze sebe dělat něco jinýho než jste. Okolí to stejně dřív nebo později pozná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radka*
Datum: 07.02.16 13:37
Mozna jsem to spatne nazvala, nejde mi o to, byt vsemi bez vyhrad oblibena a take je mi jasne, ze ze sebe neudelam lusknutim prstu extroverta. Jen bych chtela byt ve spolecnosti o neco prubojnejsi, komunikativnejsi a cim jsem starsi, tim je to horsi. Bojim se, abych neplacla nejakou blbost, aby lidi vubec zajimalo co rikam atd.
Datum: 07.02.16 14:21
avatar

- no, abys byla oblíbená, nemusíš být za každou cenu středem pozornosti. Člověk by si měl uvědomit, na co takříkajíc "má" - a podle toho se chovat.

Ale pokud se budeš bát cokoliv říct, tak se nikdy nenaučíš se mezi lidmi pohybovat. Píšeš, že je to čím dál horší - a přitom by to při "dobrém tréningu" mělo být naopak čím dál lepší. Nesmíš se soustřeďovat jenom na sebe - koukej taky, jak se chovají ostatní, co říkají - přece nejsou všichni kolem Tebe jenom "jedničky" - zatímco jediná Ty jsi "nemehlo" - tomu prostě nevěřím ! Tak ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 07.02.16 17:43

Někteří lidé se ale nechovají ke každýmu stejně. Znám takové. K jednomu člověku se tato osoba chová povýšeně a mluví s ním s despektem. Zatímco k druhému se chová opačně - podlézavě a snaží se mu zalíbit, zalichotit. Ta první osoba ho ráda samozřejmě nemá, zatímco druhá ano. Záleží na tom, jak si ty lidi padnou do oka. Nebo spíš ta vypočítavá osoba pozná, z koho co bude mít a podle toho se chová a mění svou tvář.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.