Že by jaro, je tady?

Od: Datum: 12.02.16 16:07 odpovědí: 16 změna: 14.02.16 14:09

dneska jsem objevila u nás na zahradě kvetoucí bledule :) a na břiše našeho psa lezoucí klíště *ee* nový bydžov, královéhradecko... jak to máte u vás?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.02.16 16:12

Včera ráno jsem chtěl přezouvat na letní pneu. Večer 0°C, ráno námraza a jinovatka - ještě to pár dnů nechám.

Dnes jsem redukoval topoly na zahrádce - mají už nachystaný pupeny jako v dubnu... Doufám, že mi v březnu-dubnu nepomrznou jablka, meruňky, broskvičky... jako poslední 3 roky :(

jižní Morava

doplněno 12.02.16 16:13:

Slovy klasika: VŠECKO SA NALÉVÁ A PUČÍ, ENEM MNĚ NIKDO NEPUČÍ, ABYCH SA NALIL

Od: jofa®
Datum: 12.02.16 16:17

Vypadá to tak. Ale v posledních letech bývá březen horší února. Doufám jen, že se nebude muset topit tak dlouho, jako v loni. A to kolem 21 a 24 června v Podkrkonoší. O květnu v loni ani nemluvě.

Datum: 12.02.16 16:31

jaro ještě asi nebude, i paní na 60,je brzo a hlavně v noci je zima, sice na sídlišti kvetou bledule nebo sněženky, v jedné zahrádce jsem viděla i čemeřici, ,ale zlatý déšt ještě není dost napučený a ostatní keře taky. A klíštata zimu bohužel přežijí, ty potvory přežijí i paní na 60. Ale brala bych jaro.

Datum: 12.02.16 16:36

asi se zeptám hloupě, ale co je "paní na 60"? ;)

Datum: 12.02.16 18:25

Mindo, já se přidávám. Omyl to být nemůže, je to dvakrát stejně. Také mi to nedává žádný smysl a jsem zvědavá.

Datum: 12.02.16 18:35

Já to čtu takhle:

jaro ještě asi nebude, je brzo a hlavně v noci je zima, sice na sídlišti kvetou bledule nebo sněženky, v jedné zahrádce jsem viděla i čemeřici, ,ale zlatý déšt ještě není dost napučený a ostatní keře taky. A klíštata zimu bohužel přežijí, ty potvory přežijí i praní na 60. Ale brala bych jaro.

Taky mi občas skočí písmenka kam nemají.

Datum: 12.02.16 16:46

U nás to máme tak, že ráno sníh. V noci -4°C. Jižní Čechy.

Datum: 12.02.16 16:55

Jo, od rána bylo na novodydžovsku pěkně. I kolem Jičína i Hořic bylo hned ráno jasno, ale námraza. Teď jsem asi 7 km od Bydžova směrem na Jičín a jsou tady krásné mraky, ale pokrývají jen asi 30% oblohy. A na slunci kolem 14. hodiny fakt docela teplo. Jaro se pomalu blíží. A někde tuším za Starým Bydžovem jsem viděl kočicky velké jako buráky.

Datum: 12.02.16 18:46

Podle jedné naši slepice už také bude Jaro, sedí na vejcích a do 2 týdnů se vylíhnou kuřata. Zbláznila se, voda na dvoře mívá zamrzlý povrch. Na Jaro si ještě počkáme a kam dám ta kuřátka to netuším, v bytě v kuchyni by jim sice bylo dobře ale jak přežijí na chalupě to nevím.

Od: ben®
Datum: 12.02.16 18:50

Dobrý den, v Polabí chodí stále ženy a dívky "zakuklené" a zatím nic nenasvědčuje tomu, že bude hubertus odložen. Sedmikrásky v trávníku kvetou celou zimu, tak to také není správný ukazatel příchodu jara - a navíc se má znovu ochladit. No, jinak mám důvěryhodnou zprávu, že v australském Perthu bylo v úterý 42 stupňů ve stínu, ale od čtvrtka tam očekávali také ochlazení.

Zda k němu došlo a o kolik stupňů zatím nevím. Zdravím!

Datum: 12.02.16 21:20
U nas rano -2. Na jaro to jeste nevidim.
Od: uska®
Datum: 12.02.16 22:00

Nevím pokolikáté už nastupovalo jaro. Na vánoce jsem měla chuť pokosit sekačkou trávník:), Nyní sněží ...

Od: buss®
Datum: 12.02.16 22:40

Jaro přece přichází podle data, teď máme sníh, to asi není jarní, že? Sněženky, bledule se bojí pořádně vylézt. Jinak toho mám na zahradě až mi to vadí.

Od: radkapod*
Datum: 12.02.16 23:16

Od 22. prosince mi kvetou sněženky a to ještě mají oproti lonsku měsíc zpoždění *smich*. Sedmikrásky tady kvetou celoročně. Dnes jsem našla první krokus s poupětem. Všechny tulipány jsou několik cm venku. Česnek už kouká...mám pocit že jaro je tady v Polabí skoro celou zimu. Ale to není jen tato zima, i loni, předloni...hledala jsem dnes datum prvních květů krokusů podle fotek. První loni 15.2. předloni 13.2. :)

doplněno 14.02.16 13:47:

edit. přidávám dnešní fotky

Datum: 13.02.16 17:45

ahoj všichni, taky už myslím že jaro je za dveřmi a čeká kdy ho pozveme dál v podobě jarních prací.Nevím jak vy ale na mne práce kývá z každého rohu.Loni mi tam pomáhal ml. muž , ale letos to bude jinak. Našel si partnerku a já přišla o brigádníka.Zeť nemá čas , má svou chatu a barák,dcera se věnuje dětem , studuje a domácnost a syn je stále mimo domov . Tak to vydíte jak jsem připravená na jaro, prostříhat stromy, zrýt záhonky,poskládat zbytky dřeva a uklidit sklep. to mám nápady co vylepšit v chatě tak uvidíme, hlavně at už ta zima předá své žezlo jaru.Dnes bylo hezké slunečné počasí, jen tak dál...

Datum: 14.02.16 14:09

http://www.poradte.cz/volna-d…214-uz-mate-u-vas-jaro.html#3

doplněno 14.02.16 17:53:

Korino, to chce klid. Není konec května! Nemusíte fofrovat šíleně! Vůbec! Klídek, hrneček kafe, vaťák na sebe a pochodit a poprohlížet, naplánovat. (Toto jsem na zahradě zjara milovala úplně hodně) Nemusí být všecičko na 100%. Zahrada je pro vás, ne vy pro zahradu! *hej*

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.