Náraz do zubu - stalo se něco?

Od: Datum: 06.02.16 12:26 odpovědí: 5 změna: 06.02.16 22:51

Narazil jsem se do předního zubu - byl to silný náraz. Teď mírně bolí, ale mám strach, že se mu mohlo něco stát uvnitř. Poznám to sám kdyby ano?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: planetka*
Datum: 06.02.16 12:31
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 12:33

Sám toho asi moc nepoznáte. Co krev, neteče a zub drží? Můžete ale pro jistotu zajít ke stomatologovi na kontrolní RTG. Každý úraz zubu může časem (u někoho dříve, u někoho později) vést k zánětu zubní dřeně. Někdy proběhne zánět nepozorovaně a zub odumře. Ale nechci vás strašit..jen názor ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vv
Datum: 06.02.16 12:40

Zub drží, nekýve se, ale větší ránu do zubu jsem nezažil, no právě to mám obavy z toho zánětu, přečetl jsem si, že se může něco takového stát úderem, tak mě zajímali názory, kolik toho zub vydrží..přijít bych o něj teda nechtěl,divím se, že se nezlomil.

Od: jenda2
Datum: 06.02.16 22:51

Nasaďte Listerin, omezte tvrdá jídla a počet na max.3x denně a víc stejně udělat nemůžete. Stává se, že dojde k prasklině a zub při kousnutí do tvrdšího bude zlomený. Dá se to pak slepit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 12:33
avatar

Uvnitř ne ;) Já mám na prvním zubu korunku, která tam drží jen tak tak (už se jednou zbytek zubu ulomil a zubař na to, že to asi dlouho nevydrží). No a v létě jsem dostala do toho zubu šílenou ránu hlavou dítěte. A zub drží doteď. Taky den dva bolel, ale pak se uklidnil a nevím o něm. Dejte tomu čas do pondělí, nedrážděte ho kousáním topinek a pokud to nepřestane bolet, zajděte za zubařem. Max. se může zub vylomit, ale to byste poznal hned.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.