Peníze pro Matěje

Od: Datum: 05.02.16 10:17 odpovědí: 14 změna: 05.02.16 13:26
avatar

Je mnoho lidí, které udajně trápí chudoba v Africe, globální chudoba a neváhají podat pomocnou ruku v podporování neziskových organizací, které teoreticky ale neuspěšně už desítky let tento problém řeší - ale marně. Je to dobrý byznys a jen tak nezanikne.

Už v jedné diskuzi, kde jsem se neshodla s jednou diskutérkou na prioritách kdo opravdu pomoc potřebuje a má na ni z morálního hlediska právo je konkrétní pomoc těmto lidem, upřesním to : našim trpícím lidem.Bez mučení se přiznám že kozy do Afriky nekupuju, zajímám se o potřebné u nás.A proto všechny, kterým tu a tam zbyde nějaká koruna, pošlete ji prosím na pomoc tomuto dítěti, které si svůj osud nezasloužilo ani nezavinilo.
Pár korun, kdo může pravidelně tak je to pro malého Matěje darování kusu jeho života.
Kdo dá, kdo pošle, tomu předem děkuji a skláním se před takovými lidmi, kteří se nehroutí sice z toho jak žijí chudáci v Africe, pomohou ale nemocnému dítěti v Čechách.

http://svobodneforum.cz/matys…omatu-a-denne-bojuje-o-zivot/

http://www.promateje.cz/

http://www.darcovskasms.cz/projekt-815/pro-matEje.html

pomoc i pro jiné děti:
https://www.dobryandel.cz/stante-se-da/

(Máme v rodině přebytek kreditu na telefonu, po tom, co jsem četla tento článek o nemocném chlapci je jasné, kam tato částka půjde celá.)


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 10:43
 
avatar

Myslím že je každého věc, komu a na co přispěje. Pokud máte potřebu, přispějte Matějovi. Pokud má někdo potřebu přispět dětem v Africe, ať přispěje jim. Neodsuzoval bych za příspěvky nikoho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.16 11:35
 
avatar

Kde vidíte to odsuzování? Jestli mě chcete pokárat že mluvím o tom že lidmi pohne spíše dítě v Africe než dítě v Čechách, pak v tom nevidím žádný smysl.
Vidíte někde že tu někde někoho nutím se samopalem v ruce aby přispíval at už na Afriku nebo na nemocného českého kluka, který si nemoc nezavinil?

A samozřejmě je fajn když má někdo tolik že může pomoci tam i tady.
Mě jen zlobí televizní spoty s fotografií vyhublého dítěte v Africe záměrně utočícího na city našich lidí, ačkoliv jako stát přispíváme na humanitární pomoc těmto státům desítky let, ale reklamní televizní spot pro Matěje jsem neviděla.
Protože Matějovi rodiče nemají peníze na bombastickou reklamu v televizi zatímco všechny neziskovky ano - není Vám to divné?

Od: k2
Datum: 05.02.16 11:45
 

Proc by melo byt divne, ze velka neziskovka hospodari s "trosku" jinym objemem penez, nez jakasi sbirka na 1 cloveka v CR?

 
Od: vilik
Datum: 05.02.16 11:53
 

Ví​te, co já si myslím o všech příspěvcích? Že blbouni suplují stát, jeho systém sociální péče. Navíc, kdo z nás rozhodne správně, že někdo pomoci už potřebuje a jiný tolik ne? Takže věřím společnostem typu Dobrý anděl, Kuře, ale nikdy jsem nikomu nedal nic přímo, ať už na účet, či na ulici.

 
Datum: 05.02.16 11:47
 
avatar

Paní Wasube, váš čin ve prospěch toho chlapce Matěje je jistě chvályhodný. Myslím si, že na charitu přispívá hodně lidí, akorát nemají potřebu to veřejně sdělovat světu. Svou radost, že někomu možná pomohli, si nechávají tiše pro sebe.

 
Datum: 05.02.16 12:46
 
avatar

eulálie, nikdy jsem o pomoci druhým nikde nepsala. Opravdu nikdy.
Občas jsem pomohla trochu penězi tu bezdomovci, tam hračkou pro děti bez rodičů a podobně. Pokud byl nějaký přebytek. Ale stalo se, že na telefonu přebyly peníze -kredit. Píšu o tom na jiné diskuzi, jak jsem řešila zda peníze jen tak nechat operátoru nebo je utratit jiným způsobem a jak.

A jeden diskutér mi vnuknul myšlenku poslat tyto peníze někomu kdo je opravdu potřebuje a není to žádná pochybná velká neziskovka. Řeknu to upřímně - pro romy například u nás pracuje přes 200 neziskovek, to se vůbec neví, protože se o tom nepíše. A dětí jako je Matěj si nikdo moc nevšímá.

Tragédie je že vyrovnání odškodnění za zničené zdraví tak dlouho u nás trvá. Rodiče by jinak tu pomoc nepotřebovali, měli by z čeho čerpat. A tak jsem si řekla že třeba někdo může postrádat pár korun pro malého kluka a pomoci těm rodičům. A dala jsem jen příklad. Pokud v tom vidíte něco jiného, je mi líto, že jste to tak vzala.

Od: axus®
Datum: 05.02.16 12:13
 
avatar

Samozrejme nikomu nechci kecat do toho, jak naklada se svymi financemi, ale - a zcela jiste to bude znit krute - kdyz uz prispivat, tak podle mne nekomu, komu finance muzou skutecne realne pomoci.

Podle mne rodine s ditetem, ktere ma vazne poskozeny mozek, je v komatu a jakekoliv zlepseni je otazka zazraku ty penize ve skutecnosti nepomahaji, ale naopak celou rodinu nici tim, ze pomahaji udrzet na zivu dite, ktere uz neni a prizivuji plane nadeje.

 
Datum: 05.02.16 12:53
 
avatar

axus -

A Vaše rada tedy zní? Že mají rodiče syna zabít aby je nestál peníze? Nebo jak to myslíte, co byste jim poradil?

Od: axus®
Datum: 05.02.16 13:19
 
avatar

Zadna rada. Jsme ve volne diskusi a Vy jste zadnou radu take nezadala.

Pouze jsem prezentoval svuj nazor. Nic vic, nic min.

 
Datum: 05.02.16 13:26
 
avatar

wasube-

"axus" má pravdu, jako rodič bych se na takové utrpení svého dítěte dívat nemohla - a považuju docela za zločin, že není v takových případech zákonem umožněna euthanazie - stejně jako v případech beznadějně trpících, umírajících lidí !

Nezapomenu na svou umírající matku, která mne prosila, abych ji zabila - a já jsem jí pomoct nemohla. Tedy mohla, ale pravděpodobně bych doteď "seděla". Takové trápení lidí považuju za zločin - tím spíše, že stejně každej umřít musí ! - kdyby se "na hlavu stavěl". Klidně si mne kamenujte - ale takové případy mne vždy rozzuří - protože - kdo nám dává právo lidi takhle trápit - ve jménu čeho? !

 
Od: rv
Datum: 05.02.16 12:17
 

Já se snažím být co nejzdravější. Tím neodčerpávám ze zdravotnictví a zůstane v něm více prostředků pro potřebné.

 
Datum: 05.02.16 12:51
 
avatar

Malý Matěj byl také zdravý - až do chvíle než se dostal na operační sál, ale hlavně pak nedostal odpovídající pooperační péči. Tím chci říci že nikdo z nás nemá patent na zdraví i když jistě bychom rádi byli všichni zdraví.


doplněno 05.02.16 12:51:

pro rv

Datum: 05.02.16 12:22
 
avatar

Nejlepší je přispívat na děti do Afriky a jiným podobným státum.Ty děti nás za odměnu v dospělosti přijdou navštívit a budeme je živit do smrti.Ono se to už dějě.

 
Datum: 05.02.16 12:57
 
avatar

Omlouvám se, uzavírám tuto diskuzi. Kdo má možnost, něco tomu děcku pošle. Kdo ne, pošle mu aspon přání at je mu lépe.

Otázka splnila svůj učel, je tu kontakt na pomoc pro Matěje a dál myslím je zbytečné o tom diskutovat. Prosím tedy admina, aby to uzavřel a nechal jen kontakt. Děkuji moc.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.