Co si tím chce dokázat?

Od: Datum: 04.02.16 17:49 odpovědí: 42 změna: 09.02.16 20:17
Mam dotaz. Pred mesicem jsem se pomalu davala do kupy s klukem od nas ze tridy, ale on chtel jinou a ja mu rekla, ze tedy prerusime kontakt. Bylo to velice komplikovane avsak nevim, zda jina slecna vubec byla. Kazdopadne, jsem mela posledni dobou pocit, ze hlavne v hodinach a o prestavkach me pozoruje. Moje dlouholeta kamaradka mi tez rekla, ze neblaznim a ze cela jeho parta vcetne nej me vzdy pri prichodu do tridy sleduje a on sam se na me opravdu vzdycky kdyz jdu kolem podiva. Ja ho ignoruju a to fakt dobre, jelikoz mi dost ublizil. Ale uprimne nevim, jak si tohle vysvetlit. Byla jsem v dost velke dopresi a smutku, jelikoz ja do nej byla zamilovana a ted jsem z toho konecne venku. Tak me jen zajima, jestli tohle nekdo chape a dokaze mi to nekdo oduvodnit. Predem dekuju za odpoved
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.16 17:59
avatar

Myslím si, že se lidé dívají na to, co se hýbá. Ty vejdeš do třídy, podívají se na tebe. Za chvíli vejde někdo jiný, podívají se na něho. Někdy jen zaostří, ale nemyslí na to, na co se dívají. Když mluvíš s kamarádkami, gestikuluješ, směješ se nebo mluvíš nahlas. Dívají se na pohyb. Kdyby tam běžela myš, budou se dívat na myš. Na tvém místě bych to vůbec neřešila. *hej*Už rozumíš větě: Co je v domě, není pro mně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 18:04
avatar

- nikdy jsem moc nerozuměla rčení : "co je v domě, není pro mne" ! - mám dojem, že se to často říká spíše ze setrvačnosti.

- jinak, pokud jde o tazatelku, spíše bych řekla, že kluk a jeho parta na ni buď něco mají, nebo proti ní něco kují. Dala bych si pozor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 04.02.16 18:27
To prave ne. Kdyz vejde kdokoliv jiny, tak se ani nepodivaji, ale kdyz vejdu ja, tak me vzdycky pozoruji. A vetsinou kdyz stojime v satne tak na me tez kouka. Takze pohybem to neni, ale spise mnou.
Kazdopadne tohle rceni jsem uz konecne pochopila ☺
Od: adam®
Datum: 04.02.16 19:17
Nevsimej si jich. Ono je to přejde.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 06:26

Babkazov, to je geniální vysvětlení. Ano, jsou to natolik inteligentní živočichové, že reagují na světlo a zvuky, tak se ošetřovatel rozhodl je nasadit do školy. Řekl bych, že to je trochu mimo. A ta otřepaná fráze, kterou jsi vytáhla, zněla jako moudro někdy před dvaceti rokama. Dneska už je to jen slint.

Hankam, pravdou je, že bych to vůbec neřešil, když už jsi z toho fakt venku. V tom má babkazov pravdu.

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 05. 02. 2016 11:32:43
!Pravidlo Z2: je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick.
Pravidla platí i ve volné diskuzi. Bylo by vhodnější se soustředit na prezentaci vlastního názoru, než pitvat příspěvky ostatních.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 04.02.16 19:49

Ty máš teda sebevědomí. Namlouváš si, že kdo má oči, tak kouká POUZE na tebe. Ne, ne, ne . Děvče, děvče, vzpamatuj se a stůj nohama na zemi a nelítej v oblacích. I když to k tvému věku patří. Budeš-li stát na zemi, spadneš z menší výšky ;) a méně se natlučeš.

Chlapec co tě odmítl ti neublížil. Řekl ti to na rovinu a to se cení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 04.02.16 20:43
Myslim, ze snad kazdy pozna, kdyz na nej nekdo kouka a ostatne skoda, ze se nemuzete presvedcit na vlastni oci.
Datum: 04.02.16 20:57
avatar

No, a stojíte za pohled? Pokud ano, tak se nedivte. Chlapi(kluci) se rádi podívají.


doplněno 04.02.16 22:59:

Znáte přísloví: Co se škádlívá, to se rádo mívá? Nechte tomu volný průchod. Třeba je vše jinak a dnes ho mrzí, že vás pustil k vodě, a neví jak to "zaonačit". Třeba je to přesně obráceně a nejistý je spíš on, proč ho pořád kontrolujete. Kdoví?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 04.02.16 21:02
Ja si rozhodne neprijdu jako nejhezci holka na svete, ale myslim, ze hezka jsem. Tedy alespon dle kluku z jinych trid.
A rozhodne si nemyslim,ze mym spoluzakum bych stala za pohled z teto strany.
Navic pokud by se mu libila jina, tak by nemel duvod koukat po me.
Datum: 05.02.16 06:38

Uska, na to, že jí neublížil a řekl jí to narovinu, jsi přišla jak? Hankam nic takovýho nepsala. Teď jsi domýšlivější než sama tazatelka. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.02.16 09:03

Ale, ale, chtělo by to umět číst. Tazatelka napsala - Ja ho ignoruju a to fakt dobre, jelikoz mi dost ublizil.


doplněno 05.02.16 11:06:

Pokusím se vysvětlit - tazatelka píše, že jí chlapec ublížil tím, že jí odmítnul. Já tvrdím, že jí neublížil, jen jednal férově a to by měla oceni a ne si namlouvat nějaké pohledy atd. Kdyby chlapec měl o ní zájem, tak jí osloví a pod. Možná jsme si v jejím věku také moc věci namluvali..


doplněno 05.02.16 20:27:

Radajz - odmítám se zúčastňovat žabomyší války s vámi a nevšimla jsem si, že bych si s vámi potykala. Z 99% mi nevadí tykání, ale by spadáte do toho jednoho procenta. Jen zaplevelujete vlákno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 10:39

Uska, teď nějak nechápu tvoje myšlenkové pochody, takže to zkusím shrnout.

Tazatelka napsala, že jí ublížil. Ty jsi napsala, že jí neublížil. Já se tě ptal, jak jsi přišla na to, že jí neublížil. A ty argumentuješ tím, že potvrdíš, že jí ublížil. Nemyslíš, že odporuješ sama sobě?

Takže se ptám znovu. Z čeho jsi usoudila, že jí neublížil? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 11:20

Uska, tazatelka ale nepíše, že jí ublížil tím odmítnutím. Napsala, že to bylo komplikovaný (můžeme se nej domnívat co) a taky napsala, že jí dost ublížil. Nenapsala ale čím jí ublížil. Ty se jen domníváš, že tím odmítnutím a že jí to řekl narovinu. Třeba jí řekl: "Jsi hnusná jak prdel a stejně chci někoho jinýho." Už chápeš? My nevíme, jak jí to dal najevo. Musíš čerpat z fakt, které máš, ne z toho, co si domyslíš. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 05.02.16 16:42
Ferove nejednal. To ze chce chodit s jinou mi napsal po internetu a k tomu fakt, ze uz kdyz jsme sli na prvni rande, tak uz si psal s tou druhou. Byl semnou jen z toho duvodu aby nebyl sam. Dale to uz nechci rozebirat. Jak jsem napsala bylo to komplikovane. Kazdopadne si myslim, ze tohle jednani nebylo ferove.
Samozdrejme bych se ho zeptala proc na me kouka a pozoruje me, jenze on nikdy neda jasnou odpoved. Ta se z nej musi dost pacit.
Datum: 05.02.16 17:06
avatar

-hankam -

- pokud Tě pozoruje celá parta kluků - tak bych si fakt dala bacha - třeba si z Tebe dělají i srandu. Nakonec bys měla sama vědět, co je asi tak mezi vámi možné.


doplněno 05.02.16 17:09:

- dost možná, že může jít i o nějakou sázku !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 05.02.16 17:19
Ano, cela parta me pozoruje jen pri prichodu do tridy. Kdyz mame napriklad telak tak obcas chodi kluci nastridacku me nenapadne pozorovat co zrovna delam nebo s kym a o cem se bavim. Je zvlastni to popisovat, kdyz to nevidite.
Od: nikc®
Datum: 05.02.16 17:09

Já jsem si to myslela, že to bude takový typ. Co neřekne přímo, co chce a po pravdě. Ale i tak se ho můžete zeptat, třeba něco na to řekne divnýho, ale přestane koukat a budete mít od něj pokoj. Nebo se na to, že kouká vykašlete. Jste mladá a kluků je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 23:39
avatar

Hanko, buď ráda, že to máš za sebou

a nezkoumej jeho pohnutky (ani party).

Pravděpodobně tě jen provokují.

_____

Pokud opravdu chceš vědět, co tím sleduje, musíš se zeptat jeho.

A odvykni si kluky probírat s kamarádkou/kamarádkami, to zpravidla nevede k ničemu dobrému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 23:47

Jasně, Timur a jeho parta vás stále pozorují. Podle stylu dotazu mi spíš přijde, že to není on, kdo má zjevnou potřebu si něco dokazovat. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 05.02.16 00:23
avatar

Ahoj, kolik ti je? Omlouvám se, jestli mi to uniklo.. :D jen mi nedá doplnit, dlouho se mi na střední líbil kluk ze stejného ročníku z "béčka" taky jsem měla pocit, že na mě pořád kouká, domýšlivost pracovala na stoprocent.., po čase jsme se potkali v nějakém baru já byla polichocena, že sa mnou přišel, a pak se začal vyptávat na mou sestru - že se mu strašně líbí, a neví jak jí oslovit, a jestli nemám nějaké tipy, jaká je, a jestli má kluka.. :)) .. takže všechno může být úplně jinak, než se zdá.. ;)


doplněno 05.02.16 04:55:

Mno já si to taky nemyslela.. o to to pro mě byla větší "potupa" a zklamání.. . naštěstí jsi krok napřed, když už jsou všeechny Tvé pocity vůči němu pryč, tak to nemusíš řešit.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 05.02.16 04:38
Je mi 16 let. Ja bych to jsem nepsala, kdyby si nebyla na 100 % jista. Takze mi verte, ze si nic nedomyslim.
Datum: 05.02.16 06:33

Hankam, fakt to neřeš. Vůbec si nezaplňuj kapacitu mozku, kvůli někomu, kdo tě odmítl. To, že ho ignoruješ, děláš moc dobře, teď se ještě nauč ho ignorovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 07:01
avatar

"Co je v domě, není pro mně." To je hodně pravdivá věta. Jen ji musíte trošku domyslet. Když v nějakém trvalejším kolektivu si začnou dva, velmi často to udělá zlou krev, klebety, nevhodné poznámky. Celý kolektiv to kapku rozhodí. *sok* Ti dva se nesoustředí na svou práci tak, jak se od nich žádá a jak by měli. Jsou si stále na očích, přestanou si být vzácní. *sok* A když to nedopadne, nemohou se jeden druhému vyhnout. Jsou si stále na očích. Víceméně musí vysvětlovat svému okolí, co se stalo. A také musí poslouchat chytré řeči ostatních. Hojí se mnohem déle, než kdyby se neviděli. Tazatelka je toho důkazem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 08:35

Nedá se to ale uplatňovat generálně. Jakou to má platnost, v rámci firmy, divize, oddělení, kanceláře, třídy, party kamarádů?

Ano, pokud spolu ty lidi sedí v jedné třídě nebo kanceláři, tak to není dobrý, ani pokud to výjde, ani pokud ne. Co se ale týče práce, tak ta se dá změnit, pokud za to ten člověk opravdu stojí. Já prostě nemám rád tyhle otřepaný fráze, který v podstatě zakazují vztah s kýmkoliv, "s kým se vídáme."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 09:00
avatar

- já sama žiju už 25let spokojeně s kolegou z práce, z VŠ znám 1 stabilní manželský pár z jedné studijní skupiny a v ochotnickém loutkovém divadle, které jsem svého času dělala, se vzájemně našly páry dva. Tak nevím... v práci, nebo v nějakém kolektivu mají přece lidé možnost poznat se nejlépe ! - takže uváděnému rčení nadále moc nerozumím a nevěřím mu. Leda by kolegové byli "ženatí" - a to je pak problém všude a nejen "v domě" .


doplněno 05.02.16 17:27:

- já mám výhrady vůči automatickému opakování takových "mouder", které jsou často bez rozmyslu podávány jako životní pravdy. Nejvíce mě "s.štve" rčení - že "svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda jiného" !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 10:10
avatar

Máte pocit, že všechny takové a podobné věty, jsou platné na 100%? ;) Utržené ucho, kopaná jáma, volání do lesa, lítajíící třísky, nošení dřeva, návštěva a smrad ryby, ryba smrdí od hlavy. . . . Vždycky a ve všech případech? Fakt?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 11:22

Babkazov, tou větou ses tady oháněla ty, ne my. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 05.02.16 10:04

Zeptej se jich přímo, proč koukaj. Otoč se na něj, když budeš mít pocit, že kouká a zeptej se ho, o co jde. To jsou jen domněnky, co tady lidi píšou. Pak nám sem napiš, proč koukali. Třeba v tom bude něco, co tady nikdo nenapsal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.02.16 11:24

Postav se před něj a zeptej se. Já to nevím, nevidím mu do mozku. Třeba si dělá srandu. Já se také na ženské, pokud stojí za to dívám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 05.02.16 17:17

Podle mě v 16.letech se člověk vyvíjí a může měnit názory poměrně rychle o 180 stupňů.

Třeba ten den něco špatného snědl, tak se mu vyplavili v krvi škodliviny a s tebou se rozešel. Teď je mu to třeba líto, ale nenajde odvahu jít a poprosit o "návrat". Pokud ti je sympatický, tak mu nahoď "udičku" a pozoruj, zda se chytne. Pokud ti není sympatický, tak si "nabrkni" někoho jiného...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 05.02.16 17:24
Take jsem nad tim premyslela, ale ja "sbalila" jeho. Pozvala jsem ho na rande a vzdycky jsem musela psat prvni. I na tom prvnim rande jsem mluvila ja a to nejsem nejaka velka mluvka, kazdopadne rande trvalo asi 3 hodiny. I bych rekla, ze nam spolu bylo fajn. Je fakt, ze je stydlivy, ale nikdy se neumel poradne vyjadrit natoz neco udelat. Vsechno jsem z nej musela pacit, aby rekl pravdu. Sympaticky je mi i nadale, ale bojim se dalsiho odmitnuti a toho, ze zase budu tam kde jsem byla. Kazdopadne, jak mam tedy podle Vas nahodit udicku?
Datum: 06.02.16 06:32
avatar

Nijak, podle mne o tebe zájem nemá,

budeš zbytečně znovu zklamaná...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 06.02.16 16:26
Tak jak mi vysvetlite fakt, ze kdyz o me jak tvrdite zajem nema, tak proc po me neustale kouka a pozoruje me? Proc me ti jeho kamosicci chodi pozorovat?
Jako me kdyz se nekdo nelibi tak na nej nekoukam. A rozhodne me ten clovek nezajima.
Btw. ja si zbytecne nadeje nedelam ☺. Pouze me zajimalo, jestli nekoho nenapada proc na me kouka.
Datum: 06.02.16 07:27

Hankam, vykašli se na něj. On tě, zřejmě prapodivně, odmítl, tak proč by ses ho měla doprošovat? Jestli se zrovna blbě vyspal, omylem snědl ropuchu nebo mu umřel pes, je sice smutný, ale je to jeho problém. Bylo to jeho rozhodnutí a ty nejsi povinná to jakkoliv zohledňovat. Podle toho, co píšeš, ses snažila dost. Pokud má nějakej zájem, tak ať je trochu chlap a dá ho najevo.

Snaž se ho nijak neřešit. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 06.02.16 09:30

hankam, mám stejný pocit jako ivzez a radajz. Nemá moc zájem. A že rande trvalo 3 hodiny. Tak trvalo. Měli jste si asi co říct, když jste spolužáci, ale to bohužel nic víc neznamená. Dál od něj a jeho kamarádů. Ta jejich provokace se mi taky nelíbí.


doplněno 06.02.16 09:59:

To rande ani nebylo. Chtěl jenom zabít čas. Během toho si psal s jinou. Už to o něčem svědčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 06.02.16 11:23

Podle mě v tomhle věku jsou děvčata více sociálně vyspělejší neš hoši. Ti můžou mít problém s nimi držet krok. Můžeš mu říct, že jsi ráda, že jste kamarádi a že pokud by chtěl, že je zde možnost být něco "víc". Nic neriskuješ, pokud z toho sejde, budete jen kamarádi. Tak jak fungujou kolektivy kdekoliv jinde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 06.02.16 16:22
Kamaradi jsme po tom vsem nezustali. Ja to nedokazala zkousnout.
On se se mnou nikdy poradne nedokazal bavit. Snad s kymkoliv se dokazal normalne bavit, ale jen me byl schopen rict pouze par vet.
doplněno 06.02.16 16:28: Napsal mi, ze se mnou je to jine nez kdyz se bavi s ostatnimi.
Od: ria®
Datum: 06.02.16 17:02
avatar

Myslím, že zde nikdo nechápe, proč to řešíš, když už k němu nic necítíš.. Nech to být a poohlídni se jinde.. To že na tebe koukají je jen kvůli tomu, že to, že jsi ho milovala, všem řekl.. klidně si za tvýma zádama můžou dělat srandu.. prostě to nech být!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.02.16 19:28
avatar
Být tebou, na něj kašlu. Buďte ráda, že už je to za vámi a nevracejte to zpátky.
Ti kluci vás jen provokují. Asi zkouší, co to s vámi udělá. Být vámi, tak bych to úplně ignoroval. Pokud by kluk měl o vás zájem, tak to dá najevo trochu jinak. Na rande jste ho zvala vy, nebyl to ani jeho napad a nakonec stejně šel stejně za jinou (která nakonec ani nemusela existovat), to jen ukazuje, že ten zájem o vás z jeho strany nebyl příliš velký ani předtím. Zkratka jste si jen něco nemluvila a chcete tomu věřit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 06.02.16 20:19
Asi mate pravdu ☺
Od: jenda2
Datum: 09.02.16 19:52

A třeba se vůbec nedívá a je mu to všechno fuk. Jde snad o život?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hankam
Datum: 09.02.16 20:17
Na 100 % vim, ze diva. Nastesti prechazi na jinou skolu, takze neni duvod to resit ☺
avatar
Upozornění od sys hejkal 10. 02. 2016 04:36:31
!Pravidlo Z5: je zakázáno vkládat k odpovědi erotické a porno obrázky a takové, které nesouvisí s radou. Používat jiné smajlíky než z Poradte.cz. Vkládat odpovědi, které se nevztahují k otázce nebo odvádí pozornost jinam. Vyhrazujeme si právo kdykoliv je smazat.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.