Samotářská práce-tip

Od: Datum: 03.02.16 22:58 odpovědí: 19 změna: 04.02.16 21:30

Ahoj,

prosím, nevíte o nějakých samotářských pracích?

Nezvládám VŠ-budu vyhozen a tak budu muset jít pracovat, jinak mě rodina prý vyhodí z domu. Na brigádách jsem o prázdninách byl, a vím že to dlouhodobě nezvládnu. Jsem neskutečný introvert a potřebuji nějakou samotářskou práci.Nepište správce ostrova apod. co se nedá sehnat. Ale něco realistického prosím. Jsem úplně zoufalý.

Nějakou práci, kde mi ráno šéf zadá práci a na konci zkontroluje a to je všechno.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.16 23:11
avatar

Tak jděte podnikat a buďte sám sobě šéfem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aasasasaf
Datum: 04.02.16 00:46

Díky za odpověď. Vážím si toho

Datum: 03.02.16 23:20
avatar

Co práce třeba někde v archivu, nebo doma na počítači?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aasasasaf
Datum: 04.02.16 00:46

Děkuji za odpověď

Datum: 04.02.16 01:11

Tohle mě zaujalo:

Hlídač lesních požárů

Jde o povolání, s nímž se u nás asi nesetkáte, v Americe ovšem ano. Je ideální pro samotáře, kteří nemají strach z výšek. Proč? Protože jeho pracovní náplní je sedět na věži v přírodní rezervaci, nebo v parku a dívat se, zda někde nevzniká požár. Tuto práci prý chvíli dělal i Jack Kerouac. :)

Tak mě napadá... přemýšlel jste o tom, co by vás bavilo, nebo co můžete nabídnout? Od toho bych tak nějak začal...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aasasasaf
Datum: 04.02.16 15:50
Děkuji za odpověď.
Mám maturitu z hotelové školy.
Moc toho neumím, v počítači se vyznám tak jako většina mladých, programovat neumím. ;(
Ten hlídač lesních požárů, to by bylo pro mě
Datum: 04.02.16 05:15
avatar

Jaké máte vzdělání? Co by vás bavilo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aasasasaf
Datum: 04.02.16 15:52
Mám maturitu z hotelové školy.
Bavil by mě střih videa a jiná práce s filmy. Leč, toho asi nedosáhnu.
Datum: 04.02.16 06:35
avatar

pokud umíte dobře nějaký jazyk, tak překládejte - dostanete text, budete na něm o samotě pracovat a pak ho odevzdáte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aasasasaf
Datum: 04.02.16 15:56
Anglicky umím docela dobře, ale jen na úrovni zhruba B2. Dělal bych dost gramatických chyb..
Od: host*
Datum: 04.02.16 09:25

Záleží i na vašem zaměření, zda máte humanitní vzdělání nebo jste zaměřením spíš technik, zda čistý teoretik, ryzí praktik, nebo něco mezi tím. Zdá se, že dost samostatnou práci a (v zimních měsících) někdy i osamělou mají kasteláni hradů, zámků, sbírek. Možná archiváři, správci něčeho, co se moc nemění.

Co takhle lesnictví, nebo mazač výhybek a kontrolor trati na dráze, nebo pokud jste zvyklý na absolutní přesnost, preciznost, zodpovědnost, a vhodné vzdělání, tak na nějaké osamělé meteorologické stanici, nebo stanici někde hodně nahoře, kam to je několik hodin pěšky v zimě v létě za každého počasí.

Domácí práce toho, co umíte nejlépe, nebo co jste schopný se dobře naučit: ilustrátor, grafik, webdesigner, programátor, poradce něčeho, domácí architekt, plavčík nebo údržbář městského bazénu, samostatný řemeslník s vlastní dílnou nebo v dílně nějakého dobrého a klidného zaměstnavatele, atd. Jestli jste nějak specializovaný technik tak třeba instalace alarmů, čidel kouře a CO, nebo pokud máte auto s plošinou (malý náklaďáček, nebo multikáru), žebřík a motorovou pilu, tak si udělejte firmu "pořežu-pokácím-odvezu", atd. atd. atd...

Kdyby bylo z vašeho dotazu patrné, že umíte dokonale češtinu a grafickou úpravu textu, možná byste se uplatnil jako korektor v novinách, webových novinách, nějakém vydavatelství, třeba i jen tiskárně letáků, apod.

Nebojte se lidí, introvertů je mnoho, prostě máte svůj způsob života, prožívání situací všedního dne, nebo náhlého pracovního stresu, kdy je třeba naléhavě udělat tři práce najednou a šéf chce všechno teď hned ihned, tomu se snad dá vyhnout. Možná když uvedete vaše zaměření, že vám rádci mohou poradit cíleně a ne jen takovýmito nahodilými nápady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 04.02.16 09:58

Nebo si najděte práci, kde sice budete podle vašeho rozpoložení ve stresu, třeba na lince ve výrobě něčeho, ale ono to může být docela v klidu, protože uvidíte pouze své přímé sousedy, nemusíte se s nimi bavit, v některých firmách se dokonce nesmí v práci na lince bavit a tak je klid a pohoda, jen se provádí přidělená práce, operace, pohyb, myšlení je svobodné a člověk má radost, jak to odsejpá.

A.. k tomu si najděte něco, kde si vaše duše odpočine, nějakého koníčka - fotografování, turistika, apod. Nebo si najděte samostatnou práci, třeba jako sousedskou výpomoc, nebo jako vedlejší živnost, třeba si pořiďte sekačku, kvalitní hrábě a pár igelitových pytlů a můžete si udělat tichou a pravidelnou firmu - Údržba zahrad a trávníků. Najít si pravidelnou klientelu na pravidelné sekání trávy, čistě pohrabat a odvést, aby se o to majitel nemusel starat. Na podzim pravidelné hrabání listí a zase odvoz, aby to pro zákazníky byla větší výhoda, než aby si to museli dělat sami. Samozřejmě byste si pořídil kvalitní a pěkný pracovní oblek, slamáček na hlavu, dodávkové autíčko, a další pak může udělat kouzlo vaší osobnosti, pracovitost, kvalita, spolehlivost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aasasasaf
Datum: 04.02.16 16:03
Dobrý den,
moc děkuji za tak obsáhlou odpověď, opravdu si toho vážím.
Mám maturitu z hotelové školy.(Zaměření na ekonomii a podnikání).
Moc toho neumím, spíše tak rekreačně stříhám videa, upravuji fotky.
Něco si z vaší rady určitě vezmu ;)
Díky
Datum: 04.02.16 10:49
avatar

Pokud nebudeš dělat hotline, pokladní v supermarketu nebo cokoliv s veřejností nebo zákazníky, tak u velké většiny prací komunikuješ jen se šéfem (mistrem, předákem) který ti zadává úkoly, a nanejvýš několika nejbližšími kolegy. To zvládneš.

A sociální fobie je dnes už poměrně snadno řešitelná vhodnou psychoterapií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aasasasaf
Datum: 04.02.16 16:07
Děkuji,
doufám že se vyléčím

 

Od: strakatypes
Datum: 04.02.16 15:59

Práce bez lidí. Existuje? Na stejné téma zde již byla 22.9.2015 zodpovězena otázka pro ,,jiripavel,,. Celkem 14 příspěvků.

Podívejte se na ni, jestli nenačerpáte další tipy. Vidíte, že tyto problémy, ale i myšlenky nemáte jenom Vy sám. Pokud to tedy není položená otázka od Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hos
Datum: 04.02.16 16:07

Máte maturitu na hotelové škola, umíte částečně angličtinu, češtinu jistě také perfektně, co vám brání nabídnout svou kvalifikaci v nějakém ubytovacím zařízení, třeba v recepci pro začátek nějakého malého hotelu, ubytovny, v lázních. Mezi vámi a návštěvníky bude pult, za vámi panel s klíči a trocha administrativy, uplatníte a ještě lépe se naučíte jazyky. Práce v klidu pod střechou, v čistém a klidném prostředí, co by za takovou práci mnozí lidé dali, kdyby na to měli kvalifikaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aasasasaf
Datum: 04.02.16 16:09
Děkuji Vám.
Ozvu se, jak to dopadlo.
Od: radarbrdy*
Datum: 04.02.16 21:30

V Praze u policie mají málo strážníků. Nebo do armády tam platí $dobře$

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.